Nie ma reguły, która wyznaczałaby, co chrzestny lub chrzestna kupują na komunię. Wybór zależy przede wszystkim od zainteresowań dziecka i tego z jaką intencją wręczasz podarunek. Może być to przede wszystkim chęć upamiętnienia tego ważnego dnia, ale być może wsparcie rozwoju intelektualnego czy nawet zachęcenie do odrobiny aktywności fizycznej.

Choć wręczenie pieniędzy na komunię pozwala dziecku samodzielnie zdecydować na co chce wydać przeznaczoną kwotę, warto dodatkowo podarować jeszcze jakiś konkretny upominek. Będzie to wspaniała pamiątka komunii od matki chrzestnej czy ojca chrzestnego.

Tradycyjne prezenty na komunię od chrzestnych — co wybrać? 

Na początek klasyczne rozwiązania, które preferują niektórzy rodzice chrzestni. Istnieją prezentowe „evergreeny”, które sprawdzają się zawsze — zwłaszcza jako prezent uzupełniający.

Personalizowana biżuteria z grawerowanym napisem 

Biżuteria to bardzo popularny wybór dla dziewczynki, który świetnie sprawdzi się jako pamiątka komunii od chrzestnego czy chrzestnej. Warto zainwestować przede wszystkim w ponadczasowe warianty, które dziecko będzie chętnie nosić również w przyszłości. Istotna jest oczywiście trwałość — jakościowe materiały, jak srebro, złoto czy platyna, to dobry wybór. Metalowa biżuteria z czasem straci swój urok i po kilku latach będzie niezdatna do użycia.

Wygrawerowanie dedykacji na odwrocie naszyjnika czy bransoletki to wspaniały pomysł na upamiętnienie tej ważnej chwili przez rodziców chrzestnych.

 

Złota zawieszka medalik w kształcie serca

 

Złoty lub srebrny krzyżyk na łańcuszku 

Najbardziej klasyczny z prezentów na komunię, chętnie wybierany zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Najczęściej wręczają go właśnie rodzice lub rodzice chrzestni. Podobnie jak w przypadku biżuterii, dobrze jest zacząć od wyboru jakościowego materiału. Warto pamiętać, że niektóre dzieci mają uczulenie na srebro i złoto, dlatego zakup należy zawsze skonsultować z rodzicami.

Wybierając naszyjnik z krzyżykiem ze szlachetnego kruszcu, dobrze jest zwrócić uwagę na próbę. W przypadku złota najlepiej wybrać próbę 585. Jest to średnia wartość, łącząca w sobie elastyczność i odporność na uszkodzenia mechaniczne z estetycznym wyglądem. Złoto o niskiej próbie może łatwo śniedzieć, natomiast to o próbie wysokiej łatwiej się kruszy.

 

Delikatny krzyżyk z białego złota

 

Sztabka złota

Jeśli zastanawiasz się nad oryginalnym prezentem dla dziecka z okazji Komunii Świętej, to sztabka złota może okazać się strzałem w dziesiątkę. To nie tylko prezent, ale również inwestycja, ponieważ złoto to jeden z najcenniejszych surowców na świecie. Taki prezent to doskonały sposób na nauczenie dziecka szacunku do pieniędzy oraz oszczędzania, a także daje mu możliwość obcowania z czymś pięknym i wartościowym przez długi czas. Dla dziecka sztabka złota będzie również niezwykłą pamiątką z Pierwszej Komunii Świętej, a jej wartość w jego oczach będzie nieoceniona. Zatem, jeśli szukasz mądrego i oryginalnego prezentu, który będzie miał wartość materialną i sentymentalną- sztabka złota to doskonały wybór.

 

5 g Sztabka złota

 

Oryginalne prezenty komunijne od rodziców chrzestnych — pomysły 

Jeśli niekoniecznie zależy ci na tradycyjnych prezentach, przygotowaliśmy dla ciebie listę, która pomoże w wybraniu czegoś oryginalnego.

Dla dzieci, które uwielbiają ruch:

  • Hoverboard 

Futurystyczne akcesorium rodem z „Powrotu do przyszłości” to w rzeczywistości deskorolka elektryczna, która porusza się bez odpychania stopami dzięki napędowi w kołach. Wystarczy umiejętnie balansować ciężarem, aby nią kierować. Do tego, imponująco się prezentuje – spójrz tylko na modele marki OiO! To świetny pomysł na oryginalny prezent na komunię od chrzestnego lub chrzestnej.

 

Deskorolka elektryczna

 

  • Hulajnoga  

Może być zwyczajna lub elektryczna. Hulajnoga nie wychodzi z mody, wciąż stanowiąc jedno z bardziej popularnych akcesoriów dla dzieci. Jeśli szukasz przystępnego cenowo prduktu, polecamy E90 Power Core marki Razor.

 

Hulajnoga elektryczna

 

  • Deskorolka 

Jej zakup może zapoczątkować hobby, które będzie towarzyszyć dziecku przez całe życie! Wykonywanie różnego rodzaju tricków wciąga, a sam skateboarding stanowi lekcję cierpliwości w dążeniu do celu. To nie tyle sport, co styl życia! Kto wie — może będzie to zaczątek nowej pasji? Możesz wybrać klasyczną deskorolkę lub krótszą, modną obecnie deskę typu Pennyboard.

 

Deskorolka

 

Wybierając tego rodzaju podarunki, warto rozważyć dołączenie do zestawu kasku i ochraniaczy. W ten sposób można zabezpieczyć dziecko przed ewentualnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami pierwszych prób na czterech czy dwóch kółkach. Ochrona — zwłaszcza pod postacią kasku — to podstawa bezpieczeństwa!

Dla małych miłośników technologii: 

  • Konsola  

Jeśli chcesz uszczęśliwić małego miłośnika gier, trudno o lepszy wybór. Zainwestuj w Nintendo Switch, Xboxa, czy PlayStation i podaruj dziecku mnóstwo chwil radości. Warto pamiętać, że wbrew pozorom jest to również inwestycja w rozwój. Gry rozwijają myślenie logiczne i perspektywiczne, a także poprawiają refleks i orientację w przestrzeni. A niektóre edukują!

 

Konsola MICROSOFT Xbox Series S, 512 GB (Xbox Series S)

 

Zamiast dołączać do konsoli gry, dobrym rozwiązaniem jest wybór vouchera. W ten sposób dziecko samo wybierze preferowane gry, a ty unikniesz nietrafionego wyboru.

  • Dron  

Dla dzieci operowanie dronem to ogromna frajda. Z perspektywy rodzica to również inwestycja w przyszłość. Operowanie dronem jest obecnie bardzo pożądaną umiejętnością, umożliwiającą między innymi nagrywanie efektownych filmów i robienie zdjęć z powietrza. Jeśli od najmłodszych lat dziecko zacznie się jej uczyć, może osiągnąć spektakularne efekty w przyszłości.

Dla dziecka świetnie sprawdzi się na przykład przystępny cenowo i łatwy w operowaniu dron SYMA Quadcopter RC X5C .

 

Dron

 

  • Czytnik e-book  

Świetne rozwiązanie, jeśli zależy ci na zachęceniu dziecka do czytania - w końcu książka na komunię to jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent. Choć korzystając z czytnika, przeglądamy książki na ekranie, jest to doświadczenie nieporównywalne z korzystaniem z komputera czy laptopa. Czytnik imituje prawdziwe książki, nie emitując niebieskiego światła i nie męcząc oczu. Czytanie za jego pośrednictwem przypomina do złudzenia wertowanie książki papierowej. Jednocześnie jest on lekki i może skrywać w sobie setki, a nawet tysiące pozycji książkowych!

 

Czytnik e-booków

 

Wybierając jedną z powyższych propozycji, z pewnością sprawisz dziecku mnóstwo frajdy! Do takiego prezentu warto dołączyć elegancką pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock