Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Okazje
Kolor
Liczba sztuk w opakowaniu

Zaproszenia komunijne

Pierwsza Komunia Święta to szczególne wydarzenie w życiu dziecka. Odbywa się zazwyczaj w wieku około 7-8 lat, gdy młody człowiek po raz pierwszy przyjmuje Eucharystię. Zaproszenia komunijne wysyłane są do najważniejszych dla dziecka osób, aby rodzina i przyjaciele mogli wspólnie z nim uczestniczyć w tej wielkiej chwili. 

Rodzaje zaproszeń na Komunię

W naszym asortymencie znajdują się zarówno tradycyjne zaproszenia komunijne, jak i te bardziej nietypowe np. w formie książeczki. Klasyczne modele mają prosty, elegancki design z motywami religijnymi, takimi jak krzyże, anioły lub komunikant. W środku zawierają miejsce na wpisanie daty, godziny i miejsca uroczystości, a także imię dziecka.

Zaproszenia komunijne w formie książeczki składają się z kilku stron, na których oprócz podstawowych informacji dotyczących uroczystości znajdują się także na przykład teksty modlitw czy religijnych pieśni.

W asortymencie dostępne są zarówno tłoczone zaproszenia na Komunię jak i proste, gładkie modele. Do wyboru są także pozłacane okładki oraz wycięte obrazki. 

Motywy na zaproszeniach komunijnych

Na zaproszeniach komunijnych często wykorzystywane są motywy nawiązujące do religijnej symboliki. Chleb i wino symbolizują Ciało i Krew Chrystusa podczas Eucharystii. Krzyż występuje na nich jako najważniejszy symbol chrześcijaństwa, nawiązujący do męki i zmartwychwstania Chrystusa. Na zaproszeniach często widnieje też wizerunek gołębia, który symbolizuje Ducha Świętego, który zstąpił na Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy. Innym popularnym motywem jest też Hostia - symbol Eucharystii, kiedy wierzący otrzymują Ciało Chrystusa. Wiele zaproszeń posiada także przewijający się motyw kwiatów. Często wybierane są białe kwiaty, takie jak lilie, które symbolizują czystość i niewinność. 

Sprawdź ofertę zaproszeń komunijnych i zaproś najważniejsze w życiu dziecka osoby, aby wspólnie uczestniczyć w tej uroczystości. 

więcej

Zaproszenia na Komunię – najczęściej zadawane pytania