• Stół wielkanocny nowoczesny

stół wielkanocny nowoczesny

 

Jeśli temu tradycyjnemu świętu chcecie nadać odrobinę nowoczesności, to świetnie sprawdzi się ta stylizacja. Główną rolę gra w niej duży wazon - słój wypełniony jajkami różnej wielkości, pomiędzy które zostały włożone gałązki. Do tego osłonka - skorupka, w której można nawet podać jajka. Z drugij strony - kilka smukłych świec na minimalistycznym świeczniku. A pod tymi elementami jasnoszary lub beżowy, udrapowany obrus.

Ciekawie będą prezentować się też rustykalne okrągłe podstawki, na nich szklane talerze, małe szare, a na nich fantazyjnie zwinięta serwetka.

Przygotowując stół na Wielkanoc warto pamiętać, że będzie na nim sporo jedzenia zarówno podczas śniadania jak i obiadu wielkanocnego, więc to jak wielu ozdób użyjemy zależy od tego, ile potraw będziemy chcieli na nim zmieścić. Taki nowoczesny look pozwala dobrze zaprezentować świąteczne dania. A pomiędzy posiłkami jest ciekawą ozdobą wnętrza.

    

  • Stół wielkanocny lawendowy

wielkanocny stół lawendowy, fioletowy

 

W wielkanocnych aranżacjach często pojawia się kolor fioletowy. Widzimy go w wielu odcieniach, od delikatnej lawendy do mocno nasyconą barwę. Świetni sprawdzi się w połączeniu z szarą zastawą, srebrnymi sprężynkowymi podstawkami na jajka, granatową miseczką czy w końcu z fioletowymi hiacyntami. Ich liście pozwalają na harmonijne wprowadzenie do tego wielkanocnego stołu kolejnego koloru – zieleni. Te trzy barwy: fioletowy, szary i zielony to nie jest pierwsze połączenie kolorystyczne, jakie może przyjść nam na myśl, ale przez zróżnicowanie odcieni i faktur świetnie się sprawdzi jako aranżacja wiosennego, wielkanocnego stołu. Wyrazisty akcent w postaci wielkanocnego zająca, może być łatwo przestawiony w razie potrzeby zrobienia więcej miejsca na ciasto i inne świąteczne smakołyki. 

  • Stół wielkanocny minimalistyczny w subtelnych kolorach

Wielkanocny stół minimalistyczny

 

Miłośnikom minimalizmu ten stół wielkanocny może przypaść do gustu. Gołębi szary i brudny róż przełamane tu zostały miedziowymi i białymi dodatkami. Spójny, spokojny, monochromatyczny wygląd stołu, sprawdzi się zarówno przy dużej rodzinie jak i przy kameralnym świętowaniu. Ciekawym motywem aranżacji jest wazon z bukietem suszonych kwiatów - będzie dobrze wyglądał zarówno podczas uroczystego śniadania jak i w kolejnych tygodniach wiosny. 

   

  • Stół wielkanocny z zabawnymi elementami

Wielkanocny stół z zabawnymi elementami

 

Tym, którzy lubią wnętrza i stoły z odrobiną poczucia humoru, do przygotowania wielkanocnego stołu potrzebne będzie kilka gadżetów lub oryginalne wykorzystanie podstawowych akcesoriów takich jak bawełniana serweta. To, co się tu sprawdzi, to połączenie bieli i różnych odcieni niebieskiego ze srebrną zastawą. Zimna w swojej tonacji i kolorystyce aranżacja wielkanocnego stołu dobrze będzie korespondowała z rześkim powietrzem pierwszych dni wiosny. Dobrze sprawdzi się na Wielkanoc w domu, w którym są dzieci - zabawne gadżety zachecą je do pozostania na dłużej przy stole i spróbowania jajek na wiele sposobów, jak i innych tradycyjnych dań.

   

  • Stół wielkanocny z elementami rustykalnymi

Wielkanocny stół w stylu rustykalnym

 

Nie trzeba mieć domku na wsi, żeby wprowadzić do wnętrza rustykalne elementy. Uda się osiągnąć ten efekt, kiedy postawimy na naturalne materiały, takie jak len czy bawełna, na ceramikę zamiast porcelany i obrączki na serwetę robiące wrażenie postarzanych.

Dobrze sprawdzą się też suszone kwiaty i ozdoby imitujące gniazdka ptaków. Wszystko, co przeniesione z natury do domu, pomoże zbudować rustykalny stół na Wielkanoc. 

Więcej artykułów znajdziesz w pasji Urządzam i dekoruję.

Zdjęcia: Shutterstock.