Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Kolor
Materiał
  • więcej
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)

Grabie i widły

Wykonywanie prac porządkowych w ogrodzie wymaga wykorzystania określonego typu akcesoriów. Dzięki nim można zadbać o przestrzeń wokół domu czy siedziby firmy. Zarówno wiosną, jak i jesienią, zastosowanie znajdują narzędzia ogrodnicze, m.in. grabie, czy widły. Służą one do wykonania wielu różnych zadań. Jakich? Jakie wybrać, aby rzeczywiście się przydały?

Praktyczne narzędzia na trzonie

Długi uchwyt pozwala na wygodne operowanie widłami i grabiami. Pierwsze z wymienionych służą do przerzucania np. ziemi w kompostowniku czy skoszonej trawy. Natomiast grabie okazują się nieocenioną pomocą przy sprzątaniu liści spadających z drzew, drobnych gałązek, obciętych gałęzi iglaków i roślin ozdobnych. Znajdują też zastosowanie przy porządkowaniu trawnika czy rabat kwiatowych. Dzięki nim można przygotować glebę do uprawy warzyw.

Grabie metalowe czy wachlarzowe pozwolą wiosną uprzątnąć nieczystości po zimie. Latem przydają się po koszeniu traw. Widły ogrodowe zaś przydadzą się do spulchniania ziemi.

Rodzaje wideł i grabi

Grabie klasyczne czy grabie wachlarzowe? A może widły? Grabie ogrodowe to najbardziej uniwersalne narzędzie w ogrodzie. Zbudowane jest z drewnianego trzonka i metalowych zębów, które swym kształtem przypominają grzebień.

Grabie do liści mają konkretne przeznaczenie, zgodne z ich nazwą i przydadzą się szczególnie na dużych działkach. To inaczej grabie wachlarzowe, z uwagi na ich charakterystyczny kształt rozłożonego wachlarza. Mają długie, elastyczne zęby rozszerzające się na szczycie. Mogą być metalowe lub plastikowe.

Grabie polowe są przeznaczone do siana i znajdują zastosowanie w rolnictwie czy przy porządkowaniu łąki. Do tego samego celu posłużą również widły ogrodowe.

Jak wybrać odpowiednie grabie lub widły?

Przy ich wyborze trzeba zwrócić uwagę na długość uchwytu i to, z jakiego materiału został wykonany zarówno on, jak i część grabiąca. Nasady tradycyjnie produkuje się z drewna, ale można też znaleźć akcesoria ogrodnicze z trzonem metalowym, wyposażonym w gumowe uchwyty dopasowane do kształtu dłoni.

Bardzo ważne jest, by miały one końcówkę wykonaną z trwałych materiałów, jak stal lub aluminium. Tworzywo sztuczne także czasem się sprawdza, z uwagi na jego niską masę, ale trzeba liczyć się z jego mniejszą wytrzymałością w porównaniu z grabiami metalowymi. Pod tym względem są wyjątki, takie jak uniwersalne w zastosowaniu grabie Fiskars z płaskimi, zagiętymi zębami, z głowicą z wysokiej jakości tworzywa i z lekkim, aluminiowym trzonkiem.

Wybieraj takie widły i grabie, które pozwolą ci zadbać o swój ogród w jak najszerszym zakresie i ułatwią wykonywanie prac o każdej porze roku. Wolisz kupować je oddzielnie czy w poręcznych zestawach? Postaw na rozwiązanie zgodne z twoimi oczekiwaniami.

więcej

Grabie i widły - przeczytaj więcej na ich temat

Wszystkie artykuły