Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Kolor
Liczba zawartych elementów
  • więcej
Pojemność (ml/l)
  • więcej
Cechy dodatkowe
  • więcej
Okazje
  • więcej
Sponsorowane
Mata silikonowa do pieczenia 400x300 mm | Hendi
Mata silikonowa do pieczenia 400x300 mm | Hendi 62,00 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: garco_gastronomia Finansujący reklamę: garco_gastronomia
Forma DO PIECZENIA FEBE okrągła 24cm HOMLA
Forma DO PIECZENIA FEBE okrągła 24cm HOMLA 29,99 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: Homla - Oficjalny Sklep Finansujący reklamę: Homla - Oficjalny Sklep
Keksówka Forma Do Pieczenia Chleba Ciasta 35cm
Keksówka Forma Do Pieczenia Chleba Ciasta 35cm 37,04 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: Kadax - Oficjalny Sklep Finansujący reklamę: Kadax - Oficjalny Sklep

Blachy i formy do pieczenia

Blachy i formy do pieczenia to przydatne kuchenne akcesoria, które wykorzystuje się do pieczenia różnego rodzaju ciast, chlebów, mięsa, ryb oraz warzyw. Blachy do pieczenia dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach oraz mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Niektóre formy do pieczenia są uniwersalne i można ich używać do przyrządzania wielu potraw, inne mają charakterystyczny kształt, który dedykowany jest z reguły jednemu rodzajowi ciasta. Do takich form zalicza się na przykład formę do wielkanocnej babki, formę do tarty, formę do babeczek i muffinek lub keksówkę do chleba.

Blachy i formy do pieczenia – jakie są rodzaje? 

Ze względu na materiał wyróżnia się kilka rodzajów form do pieczenia. Do najpopularniejszych i najtańszych modeli zaliczane są blachy aluminiowe, które są bardzo lekkie i doskonale przewodzą ciepło, gwarantując tym samym równomierne upieczenie potrawy. Ten rodzaj blachy zwykle wymaga posmarowania jej powierzchni tłuszczem lub wyłożenia papierem do pieczenia, aby ciasto nie przywierało. Blachy aluminiowe niestety są podatne na rdzewienie i zniekształcenia, łatwo się rysują i są trudne w czyszczeniu, dlatego dość szybko się zużywają.

Dostępne są także blachy do pieczenia ciast ze stali nierdzewnej lub węglowe, które odznaczają się większą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur.

Blachy emaliowane wyróżniają się idealnie gładką powierzchnią, dzięki której potrawa nie przywiera do dna, co sprawia, że są łatwe do utrzymania w czystości. Blachy emaliowane są bardzo trwałe, odporne na zarysowania oraz korozję, a także bezpieczne w kontakcie z żywnością.

Na rynku można również spotkać nowoczesne blachy do pieczenia z powłoką nieprzywierającą wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Powłoka non-stick nie pozwala przywierać jedzeniu do powierzchni blachy oraz łatwo się czyści.

Coraz modniejsze stają się także lekkie i łatwe w przechowywaniu formy do pieczenia silikonowe, które są odporne na działanie wysokich temperatur oraz nadają się do przygotowywania deserów na zimno.

Na uwagę zasługuje jeszcze ceramiczna forma do pieczenia, która prezentuje się niezwykle efektownie, dlatego z powodzeniem można ustawić ją na stole jako element zastawy stołowej. Wadą formy do pieczenia ceramicznej jest to, że jest ciężka, a jej ścianki są grube, przez co nagrzewają się wolniej i słabiej przewodzą ciepło.

Zapoznaj się z naszym asortymentem form i blach do pieczenia i wybierz odpowiedni model dla siebie!

 

więcej