Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Marka
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Rodzaj ogniw
  • więcej
Liczba złączy
  • więcej
Kolor

Powerbanki

Zadaniem powerbanka jest umożliwienie naładowania baterii w wybranym urządzeniu, bez potrzeby podłączania go do gniazda elektrycznego. Dzięki swojej mobilności i różnorodnych pojemnościach baterii mogą znaleźć zastosowanie w różnych sytuacjach, od wyjścia do pracy lub szkoły, po kilkudniowe wycieczki w terenie bez dostępu do elektryczności. Sprawdzi się zatem doskonale w formie drobnego elektronicznego gadżetu na Dzień Mężczyzn.

Pojemność baterii

Powerbanki mają bardzo zróżnicowane pojemności baterii mierzone w mAh (mili-amperogodzinach). Dyktuje to czas ich działania oraz zdolność do przekazania większej ilości energii do drugiego urządzenia. Powerbanki wyposażone w baterię o pojemności do 10000 mAh najczęściej wykorzystywane są do ładowania telefonów i mniejszych laptopów. Dostępne są także bardziej pojemne powerbanki, wyposażone w baterię 20000 mAh lub nawet 50000 mAh. Powerbank 20000 mAh, nazywany czasem powerbankiem biurowym, pozwoli na dłuższe korzystanie i zasilanie kilku urządzeń jednocześnie, także tych wymagających większej energii. Podobnie powerbank 50000 mAh. Tutaj należy jednak uważać, ponieważ wraz z pojemnością baterii wzrasta moc napięcia elektrycznego przekazywanego przez urządzenie. Niskiej jakości powerbank może tym sposobem uszkodzić baterię ładowanego urządzenia. Warto też pamiętać, że wraz ze wzrostem pojemności baterii wzrasta także waga, wielkość i cena urządzenia.

Powerbank solarny

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli powerbanków solarnych. Urządzenia te są wyposażone w panele słoneczne, dzięki czemu umożliwiają naładowanie baterii za pomocą energii słonecznej. Wymaga to jednak znacznie więcej czasu niż użycie energii z gniazda elektrycznego czy komputera, ale jest znacznie bardziej ekologiczne.

Różne porty ładowania w powerbankach

Modele powerbanków różnią się między sobą nie tylko pojemnością baterii, ale również wielkością, wagą, kolorem czy liczbą portów ładowania. Większość urządzeń posiada od jednego do trzech portów wyjściowych USB oraz porty ładowania USB-C i MicroUSB.

W naszej ofercie znajdziesz urządzenia o różnych pojemnościach wzorowane postaciami z kreskówek, powerbanki solarne czy biurowe wyposażone w bardzo wytrzymałe baterie. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy i wybierz urządzenie przystosowane do twoich potrzeb!

więcej

Powerbanki – najczęściej zadawane pytania