Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Dobry wybór
Stan produktu
Sprzedawca
  • więcej
Typ wyświetlacza
Rozdzielczość wyświetlacza
Pamięć RAM
Wyczyść filtry

Marka: kindle usuń

Czytnik ebooków Kindle

Konkurencja na rynku czytników e-booków jest duża, ale to Amazon od wielu lat pozostaje liderem rynku. Czytniki Kindle są rozwijane w kilku seriach różniących się szczegółami specyfikacji i przeznaczeniem.

Amazon Kindle z technologią E-Ink

Podstawowy czytnik Amazon Kindle znany także jako Basic lub Touch korzysta z ekranu E-Ink Pearl o przekątnej 6 cali.

Do 10 generacji wyświetlacze tej serii cechowały się rozdzielczością 800x600 pikseli i zagęszczeniem pikseli na poziomie 167 ppi. Od 11 generacji ekran cechuje się zagęszczeniem 300 ppi.

Najnowsze wersje posiadają podświetlenie ekranu. Technologia E-Ink symuluje wygląd zadrukowanego papieru i pobiera energię jedynie w momencie zmiany wyświetlanej strony.

Podświetlane czytniki Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite to średnia seria czytników cechująca się wyświetlaczami o wyższej rozdzielczości niż podstawowy model.

Od 5 generacji powiększono rozmiar ekranów do 6,8 cali. Rozbudowane podświetlenie oferuje regulację temperatury barwowej.

Większy ekran i zagęszczenie 300 ppi sprawiają, że Kindle Paperwhite nadaje się lepiej do czytania opowieści graficznych.

Poręczne czytniki Kindle Oasis

Kindle Oasis pełni rolę prestiżowego czytnika e-booków od Amazon. Specyfikacja obejmuje 7-calowy ekran E-Ink Carta z rozbudowanym podświetleniem z regulacją temperatury barwowej.

Oprócz większego ekranu urządzenie wyróżnia nieasymetryczna ramka ze wbudowanymi fizycznymi przyciskami. Wodoszczelna obudowa pozwala na pełne zanurzenie czytnika bez obaw o uszkodzenia.

Seria Oasis jest przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników.

Dotykowe czytniki Kindle Touch

W 2011 roku Amazon zaprezentował model Kindle Touch zastępujący fizyczne przyciski ekranem dotykowym.

Obecnie wszystkie czytniki marki posiadają ekrany dotykowe, a nazwa Kindle Touch jest niekiedy używana w odniesieniu do najprostszego modelu na rynku.

Sprawdź nasz asortyment czytników e-booków Amazon Kindle i wybierz wersję odpowiednią dla swoich potrzeb.

więcej

Czytniki Kindle – najczęściej zadawane pytania