Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Nowości
Oprawa
Autor
  • więcej
Język
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Sposób dostawy (oferta empik)
  • więcej

Liceum i Technikum - lektury, pomoce szkolne

Kategoria ta obejmuje lektury do szkoły średniej – liceum oraz technikum, a także pomoce szkolne z różnych przedmiotów. Są to publikacje, które pozwalają uczniom przygotować się do sprawdzianów oraz egzaminu maturalnego. Można wśród nich znaleźć zarówno książki wydane w twardej, jak i miękkiej oprawie.

Lektury do liceum i technikum

Do wyboru są lektury do szkoły średniej autorstwa wielu znanych pisarzy, w tym Adama Mickiewicza, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Stefana Żeromskiego, Fiodora Dostojewskiego, Elizy Orzeszkowej, Sofoklesa, Władysława Stanisława Reymonta, Williama Szekspira, Zofii Nałkowskiej czy Stanisława Wyspiańskiego.

Niektóre lektury do liceum zostały wzbogacone w biografie autorów oraz opracowania, obejmujące m.in. charakterystykę bohaterów, opis czasu i miejsca akcji, streszczenia, plany wydarzeń, okoliczności powstania utworu czy przykładowe tematy wypracowań.

Pomoce szkolne do liceum i technikum

W naszym asortymencie znajdują się również pomoce szkolne, w tym repetytoria i zbiory zadań do szkoły średniej. Są to publikacje z różnych przedmiotów możliwych do zdawania na maturze, w tym matematyki, języka polskiego, chemii, fizyki, geografii, biologii, wiedzy o społeczeństwie, a także języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego. Książki te ukazały się w ramach różnych serii, m.in. „Teraz Matura”, „Oldschool - Stara Dobra Szkoła”, „Małe Tablice”, „Zdasz.To”, „Dasz Radę!”, „Vademecum”, „Lepsze niż Ściąga!”, „Matura na 100%”, „Nowa Matura”, „Repetytorium Maturzysty”, „Tablice Szkolne” czy „ABC Maturzysty”.

Niektóre pomoce szkolne do szkoły średniej zawierają przykładowe zadania, jakie mogą się pojawić na maturze wraz z rozwiązaniami. Można znaleźć zarówno publikacje obejmujące zakres podstawowy, jak i rozszerzony.

Zapoznaj się z naszym zbiorem lektur i pomocy szkolnych do liceum oraz technikum. Znajdź książkę, która pomoże ci jak najlepiej przygotować się do matury.

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!