Książki o ptakach

Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Książki o ptakach

W naszym asortymencie znajdują się książki przyrodnicze o ptakach, które napisali w formie opracowań zbiorowych lub indywidualnych m.in. Andrzej Kruszewicz, Dominik Marchowski, Patrycja Zarawska, Lars Svensson czy Catherine Brereton.

Wśród książek poświęconym ptakom znajdują się atlasy, przewodniki oraz poradniki. Niektórzy autorzy to badacze, którzy publikują wyniki swoich obserwacji dotyczących np. inteligencji tych zwierząt, komunikacji, a nawet wspólnych cech łączących świat ptaków i ludzi.  

Poradniki o ptakach 

W książkach o ptakach poradnikach znajdują się informacje dotyczące zachowania tych zwierząt, opis ich wyglądu oraz wydawanych przez nie dźwięków. Znaleźć można także fakty i ciekawostki o zimowaniu gatunków, miejscu ich życia i możliwym terminie obserwacji. W poradnikach znajdują się podpowiedzi, jakim pokarmem oraz kiedy można karmić te zwierzęta. Książki o ptakach pozwalają także odkryć, czym w naturze żywi się dane zwierzę i jakie są jego zwyczaje.

Przewodniki do rozpoznawania ptaków

Przewodniki o ptakach zawierają zdjęcia oraz skrótowe informacje o wielu gatunkach. Ilustrowane książki zawierają wskazówki dotyczące ich rozpoznawania. Przewodniki mogą zachęcić czytelnika do prowadzenia dziennika obserwacji.

Książki o ptakach w Polsce

Książki o ptakach żyjących w Polsce umożliwiają poznanie licznych gatunków żyjących w najbliższym otoczeniu, np. w miastach, ogrodach domowych i działkach, lasach, parkach narodowych czy też w górach. Niektóre przewodniki i atlasy tworzone są w wersjach mini, tak aby można je było zabrać ze sobą np. na wycieczkę. Książki o polskich ptakach mogą być wzbogacone o płyty CD z nagranymi odgłosami opisywanych zwierząt.

Książki o ptakach dla dzieci

Przyrodnicze publikacje dla dzieci czasami są wzbogacone w barwne ilustracje i podstawowy opis gatunków. Zawierają ciekawostki, które mogą zaskoczą niejednego młodego czytelnika. W niektórych publikacjach znajdują się zadania, zagadki, quizy i zeszyt obserwacji.

W naszym asortymencie znajdziesz ciekawe książki dla całej rodziny. Wybierz jedną z nich i odkryj nieznane dotąd gatunki.

więcej