Książki o rybach

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Książki o rybach

Ryby należą do jednych z najbardziej fascynujących ewolucyjnie zwierząt żyjących na naszej planecie. Ich budowa, barwy, kształty, zachowania oraz przystosowania ewolucyjne od zawsze stanowią przedmiot badań naukowców i ichtiologów oraz twórczą inspirację dla artystów i wynalazców. Ryby są także pasją dla profesjonalnych hodowców, a o rybkach akwariowych w szklanym akwarium marzy wiele dzieci.

W naszym asortymencie dostępny jest szeroki wybór książek o rybach, wśród których można wyróżnić poradniki dla wędkarzy, książki traktujące o hodowli rybek akwariowych w domu, bogato ilustrowane atlasy ryb słodkowodnych, książki popularnonaukowe, książki o rybach dla dzieci, a także książki kulinarne.

Książki o rybach dla wędkarzy

Poradniki dla wędkarzy skierowane są do początkujących i zaawansowanych pasjonatów wędkarstwa. Zawierają szereg praktycznych informacji na temat obowiązującego w Polsce prawa dotyczącego połowów oraz niezbędnych formalności, które trzeba uwzględnić, aby móc legalnie korzystać z uroków tego hobby.

Poza tym, pozycje z tej kategorii oferują mnóstwo przydatnych porad i wskazówek związanych z wyborem odpowiedniej przynęty, sprzętu do wędkowania oraz miejsca połowu. Przedstawiają także obszerne charakterystyki popularnych gatunków ryb opisujące ich wygląd zewnętrzny, nawyki, miejsca występowania i okresy żerowania.

Książki o rybach akwariowych

Poradniki dotyczące domowej hodowli ryb akwariowych podpowiadają, jak założyć swoje pierwsze akwarium, w jaki sposób je oświetlać, oczyszczać i jak zapewnić poszczególnym gatunkom rybek jak najlepsze warunki bytowania. W książkach można znaleźć także wskazówki odnośnie wyboru odpowiednich gatunków roślin oraz pokarmu dla rybek, co może mieć kluczowe znaczenie w prowadzeniu udanej hodowli w domu.

Książki o rybach dla dzieci

Pozycje o rybach z kategorii książek dla dzieci odpowiadają na wiele istotnych pytań, które mogą pojawiać się w głowach maluchów. Dlaczego ryby nie toną? Jak oddychają pod wodą? Co jedzą? Jakie są gatunki ryb i w jakich wodach żyją? Ilustrowane książki dla dzieci przedstawiają tajemniczy świat ryb w przystępny i zrozumiały sposób, a przy okazji rozwijają dziecięcą wrażliwość i sympatię do tego gatunku zwierząt.

Zapoznaj się z naszą ofertą książek o rybach dla dzieci i dorosłych i wybierz pozycję, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

więcej