Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Nowości
Język
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Lektury do liceum i technikum

Kategoria ta obejmuje lektury do szkoły średniej – liceum i technikum. Są to arcydzieła literatury polskiej i światowej, napisane przez wybitnych autorów, w tym Marię Konopnicką, Władysława Orkana, Ignacego Krasickiego, Henryka Sienkiewicza, Adama Mickiewicza, Bolesława Prusa, Lwa Tołstoja, Władysława Reymonta, Williama Szekspira czy Jana Kochanowskiego.

Książki ukazały się nakładem różnych wydawnictw, m.in. Wydawnictwa GREG, Wydawnictwa Olesiejuk, Wydawnictwa Wilga, Wydawnictwa Albatros, Wydawnictwa Zysk i S-ka, Wydawnictwa W.A.B i Wydawnictwa Siedmioróg. Do wyboru są nie tylko publikacje napisane w języku polskim, lecz także w angielskim, francuskim czy hiszpańskim.

Lektury obowiązkowe w liceum i technikum

W naszym asortymencie znajdują się lektury do liceum i technikum, które znalazły się na liście obowiązkowych i uzupełniających lektur w szkole średniej. Jest to literatura wymagana podczas matury z języka polskiego – zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Książki te powstały w różnych epokach literackich i ukazują ponadczasowe motywy, m.in. walki o niepodległość, wojny, cierpienia, przemijania, wolności, miłości, przyjaźni, buntu czy śmierci. Uczeń dzięki czytaniu lektur do szkoły średniej może lepiej poznać historię Polski, zrozumieć otaczający świat, uwrażliwić się na ludzką krzywdę i kształtować własną tożsamość.

Lektury do szkoły średniej z opracowaniem

Niektóre lektury do technikum i liceum z naszego asortymentu zostały wzbogacone o pomoce dydaktyczne. Są to m.in. opracowania lektur, streszczenia, charakterystyki bohaterów, plany wydarzeń, interpretacje, a także opisy miejsca i czasu akcji czy okoliczności powstania danego dzieła. Uczniowie mogą ponadto poznać biografie autorów poszczególnych lektur, opisujące ich życie i twórczość. Książki z opracowaniami pomagają przygotować się do sprawdzianów szkolnych oraz powtórzyć materiał przed maturą z języka polskiego.

Zapoznaj się z ofertą lektur do szkoły średniej dostępnych w naszym asortymencie. Znajdź pośród nich tytuł, którego poszukujesz.

więcej