Książki o psach

Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Książki o psach

W kategorii tej znajdują się książki o psach, które warto przeczytać. Wiele z nich zostało wydanych w ramach popularnych serii, np. „Zaopiekuj się mną”, „Kryminał pod psem”, „Pies na medal”, „Reksio” czy „Był sobie pies”.

Książki o psach dla dzieci

Nasz asortyment obejmuje dziecięce książki o psach w formie wierszy, bajek, baśni i krótkich opowiadań. Najmłodsi mogą z nich dowiedzieć się, z jakimi obowiązkami wiąże się posiadanie psa. Książki o psach uświadamiają im, że należy traktować czworonoga z szacunkiem i każdego dnia czule się o niego troszczyć. Niektóre publikacje zawierają elementy fantastyczne, które pozwalają jeszcze bardziej zainteresować dziecko lekturą. Książki o psach dla dzieci często mają także pouczające morały. Ponadto są zazwyczaj są wzbogacone o kolorowe ilustracje. W wybranych pozycjach znajdują się również kolorowanki, naklejki czy zagadki dotyczące tych zwierząt.

Książki o psach przygodowe

Przygodowe książki o psach niekiedy oparte są na prawdziwych wydarzeniach, co dodatkowo wpływa na siłę przekazu. Wiele z nich opisuje zażyłe relacje pomiędzy człowiekiem a psem, który okazuje się jego przyjacielem i wiernym kompanem.

Niejedna książka przygodowa o psach ukazuje zwierzęta, które ratują świat przed różnego typu niebezpieczeństwami. Można również znaleźć publikacje z wątkami kryminalnymi – czworonożny przyjaciel jest wtedy zwykle zaangażowany w tropienie przestępców i rozwiązywanie mrocznych zagadek. Interesująca może być również książka o psach rywalizujących w zawodach sportowych czy poszukujących skarbów.

Poradniki o psach

Dobry poradnik o psach pomoże nauczyć jak odpowiednio opiekować się czworonogiem. Publikacje poradnikowe umożliwiają poznanie różnych ras psów, sposoby ich szkolenia, leczenia czy pielęgnacji. Z poradnika o psach można dowiedzieć się np. czym karmić zwierzę oraz jak dobrać legowisko dla psów. Przydatne mogą także okazać się poradniki pomagające zrozumieć psi język oraz uczące jak uwolnić zwierzę od lęku.

Sprawdź naszą ofertę książek o psach i znajdź wśród nich interesującą cię pozycję.

więcej

Dowiedz się więcej o książkach o psach

Wszystkie artykuły