Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Producent
Pojemność (g/ml)
  • więcej
Wielkość zwierzęcia
Sprzedawca
  • więcej
Ocena produktu
Wyczyść filtry

Marka: dolina noteci usuń

Karmy suche dla psów

Zdrowie domowego pupila zależy w dużej mierze od tego, jaką dietę zapewni mu właściciel. Podstawą codziennego żywienia psów domowych są karmy: sucha i mokra. Jak wybrać suche pożywienie dla czworonoga, by codzienne posiłki były dobrze zbilansowane?

Szeroki wybór karm suchych dla psów

Na rynku artykułów żywieniowych dla psów znajduje się wiele produktów suchych – powszechnie dostępnych, uniwersalnych, weterynaryjnych, dla zwierząt z różnymi schorzeniami, a także czworonogów starszych i szczeniaków.

Tak naprawdę nie istnieje tylko jedna, uniwersalna karma sucha dla psa, ponieważ zwierzęta różnych ras mogą mieć nieco inne potrzeby żywieniowe. Inaczej należy żywić typowego „kanapowca”, który wychodzi tylko na krótkie spacery, a inaczej zwierzę aktywne, które jest w ciągłym ruchu, co powoduje, że ma on większe zapotrzebowanie kaloryczne. Posiłki, także te składające się z suchej karmy, powinny zapewnić odpowiednią dawkę poszczególnych składników odżywczych, witamin i mikroelementów.

Posiłek musi być także dostosowany do wieku i stanu zdrowia zwierzęcia. Należy dobrać odpowiedni skład i wielkość pożywienia do wymagań czworonoga. Małe lub starsze zwierzę może nie poradzić sobie z gryzieniem większych ziaren. 

Parametry doboru suchych karm dla psów

Do podstawowych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze suchej karmy dla psów, należą smak, wiek i wielkość zwierzęcia oraz producent pożywienia. Specjalistyczne produkty weterynaryjne mają w swojej ofercie  nieliczne firmy, np. Royal Canin czy Purina.

Smak jedzenia jest kwestią wyboru i zależy od preferencji czworonoga. W sprzedaży dostępna jest żywność zawierająca jagnięcinę, ryby, drób, ryż i warzywa.

Inny rodzaj pożywienia trzeba wybrać dla dorosłego psa, a inny dla młodego szczeniaka, który szybko rośnie i rozwija się. W ofercie producentów są też produkty przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku. Mogą one być podzielone według wielkości zwierzęcia. Pod tym względem dostosowane są do ras małych, dużych, średnich, olbrzymich oraz miniaturowych. Każdy produkt może mieć inną wagę. Dostępne są suche karmy dla psów w opakowaniach zbiorczych po 12-15 kg, gdzie cena jednostkowa jest bardzo przystępna.

Twój pies potrzebuje karmy, która będzie wspierała jego zdrowy rozwój? A może jest po zabiegu chirurgicznym? Skorzystaj z oferty karm suchych dla psów i dobierz dla swojego pupila taką, która nie tylko będzie mu smakować, ale wpłynie korzystnie na jego zdrowie.

więcej