Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Kuchnia polska

Rodzima sztuka kulinarna podobnie jak historia kraju jest bardzo bogata i różnorodna. Potwierdzeniem tych słów są liczne książki z polskimi daniami. Są to zarówno zbiory przepisów na specjalne okazje (np. na Boże Narodzenie), jak i tematycznie wyselekcjonowane opracowania, na przykład książki o tradycyjnej biesiadzie polskiej.

Książki z przepisami kuchni polskiej

Książki o kuchni polskiej wydawane były od wieków. W naszej ofercie znajdziesz m.in. kolekcję przepisów, które zawierają w sobie receptury na tradycyjne polskie potrawy sprzed kilkuset lat. To jednak pozycje przeznaczona dla osób, których interesuje dawna kuchnia polska. W naszym asortymencie znajdziesz też nowoczesne przepisy kuchni polskiej i książki dotyczące dań serwowanych współcześnie. To zbiory przepisów dla tych, którzy pragną zasmakować w tradycyjnej kuchni polskiej we współczesnej, zdrowszej odmianie.

Książki o historii kuchni polskiej

Osoby zainteresowane historią polskiej kuchni mogą sięgnąć po książki opowiadające o trwającej tysiąc lat tradycji polskiego rzemiosła kuchennego. Niektóre z nich zostały wzbogacone o kulturowo-obyczajowy kontekst, dzięki któremu współczesny odbiorca może lepiej zaznajomić się z atmosferą minionych wieków. To książki dla osób zainteresowanych tym, jak kiedyś jadano podczas szlacheckich uczt oraz ziemiańskich biesiad.

(Nie)typowa kuchnia polska

Przepisy na polskie dania mogą być też wegańskie. Dowodem na to jest m.in. książka kucharska Pawła Ochmana, w której autor opowiada o wegańskich potrawach, które spożywa się w poszczególnych regionach Polski od stuleci. Owocowe zupy i ziemniaki z jagodami to tylko niektóre z nich. Polską kuchnię roślinną znaleźć można też m.in. w książkach Michała Korkosza. Znany bloger proponuje nowoczesne potrawy z wyraźnie polskimi akcentami.

Nasz asortyment to również książki z przepisami i recepturami na tradycyjne wyroby cukiernicze oraz mięsne (np. kiełbasy, wędzonki i pasztety). Nie brakuje pozycji dla początkujących oraz bardziej wprawionych kucharzy. Przejrzyj nasze propozycje, by znaleźć przepisy, w których się rozsmakujesz.

więcej