Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Materiał
  • więcej
Bohater
Kolor
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)

Piaskownice

Piaskownica umożliwia dziecku wiele godzin wesołej, rozwijającej i kreatywnej zabawy. W naszej ofercie znajdują się drewniane i plastikowe piaskownice różnych marek, m.in. VidaXL, Step2, Little Tikes, AXI, 3ToysM, MGA czy Woopie.

Piaskownica drewniana

Drewniane piaskownice wyglądają na tyle estetycznie, że mogą stanowić gustowną ozdobę ogrodu. Najczęściej powstają z drewna z drzew iglastych, np. świerkowego, sosnowego czy jodłowego. Cechują się sporą wytrzymałością i trwałością – pod warunkiem regularnej konserwacji, w tym zwłaszcza impregnacji. W przeciwnym razie drewno może szybko gnić i butwieć.

Istotne jest również, aby piaskownica drewniana była odpowiednio wygładzona, oszlifowana i oheblowana, co stanowi warunek jej bezpieczeństwa. Niektórzy producenci oferują piaskownice z zaokrąglonymi krawędziami. Często drewniane piaskownice są wyposażone w ławeczki, na których dziecko może wygodnie usiąść.

Piaskownica plastikowa

Plastikowe piaskownice dla dzieci są w dużym stopniu odporne na czynniki atmosferyczne, w tym opady deszczu i promieniowanie UV. Mogą przyjmować atrakcyjne dla malucha kształty, np. zwierzątek, samochodów, statków czy muszelek. Są także dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Piaskownice plastikowe można wypełniać nie tylko piaskiem, lecz także wodą lub piłkami. Mogą być ponadto wykorzystywane jako pojemnik do przechowywania zabawek. Zazwyczaj są łatwe zarówno w montażu, jak i składaniu.

Piaskownica zamykana lub zadaszona

Piaskownica zamykana przy użyciu odpowiedniego przykrycia chroni piasek przed opadami deszczu oraz zabrudzeniami, np. przez zwierzęta. Wpływa to pozytywnie na bezpieczeństwo zabawy i zdrowie dziecka. Niektóre piaskownice mają również zadaszenie w postaci parasolki lub daszku, co stanowi zabezpieczenie przed słońcem czy deszczem. Można również znaleźć modele z werandą, która dodatkowo chroni przed wiatrem.

Porównaj dostępne w naszym asortymencie piaskownice dla dzieci i stwórz dla swojej pociechy plac zabaw w swoim ogrodzie.

więcej