Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Liczba elementów w komplecie
  • więcej
Poziom trudności
Seria
  • więcej
Wyczyść filtry

Przedział wiekowy: 3-4 lata usuń

Puzzle dla dzieci 3 i 4 lata

Puzzle to rodzaj rozwijającej zabawki polegającej na układaniu obrazka z małych elementów o charakterystycznych kształtach. Ogromna dostępność układanek o różnym stopniu zaawansowania sprawia, że puzzlami mogą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli. Układanie puzzli ma doskonały wpływ na umysł, a w przypadku dzieci także na ich rozwój fizyczny. Chwytanie i dopasowywanie małych elementów ćwiczy małą motorykę ciała oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Co więcej, rozrywka polegająca na układaniu puzzli relaksuje, wycisza, wzmacnia koncentrację, uczy logicznego myślenia oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną. W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór puzzli kierowanych do najmłodszych, a także dla osób dorosłych. W tej kategorii udostępniamy puzzle dla 3-latków i 4 latków z obrazkami przedstawiającymi obiekty, które mogą zainteresować maluchy w tym wieku.

Puzzle dla 3-latków - jakie wybrać?

Puzzle dla 3-latków nie powinny być zbyt skomplikowane i nie zawierać więcej niż kilka lub kilkanaście elementów. Mogą to być tradycyjne puzzle wykonane z tektury, a także przyjemne w dotyku puzzle piankowe lub układanki drewniane. Dla dziecka w wieku 3 lat można również wybrać układanki oznaczone jako puzzle dla 4-latka, które charakteryzują się większym stopniem trudności, jednak w tym przypadku niezbędna może okazać się pomoc rodzica. Warto sięgać po takie puzzle, które dziecko będzie w stanie ułożyć samodzielnie, co pozwoli mu odczuć satysfakcję z ukończonej pracy i zachęci do dalszych zabaw z układankami. 

Puzzle dla 3-latków z ulubionymi motywami

Puzzle dla 3-latków to ogromny wybór różnorodnych motywów, co pozwala dopasować układankę do indywidualnych zainteresowań dziecka. Puzzle ze zwierzętami, postaciami z bajek, czy pojazdami to jedne z najchętniej wybieranych zabawek. Dostępne są też różnego rodzaju puzzle dla 3-latka edukacyjne ułatwiające naukę cyfr, liter oraz rozpoznawania i nazywania rozmaitych obiektów.

Zapoznaj się z naszą szeroką propozycją puzzli dla 3-latków i wybierz układankę, która ma szansę zainspirować Twoje dziecko do rozwijającej zabawy. Sprawdź też nasze propozycje w dziale puzzli dla 4-latków, gdzie znajdziesz bardziej zaawansowane zestawy kierowane do maluchów, którym zabawa puzzlami wychodzi już całkiem sprawnie.

więcej