Dobry piesek! Jak wychować niesfornego szczeniakaSteve Mann

Dobry piesek! Jak wychować niesfornego szczeniaka - Mann Steven

Kiedy w domu pojawia się szczeniak to trzeba się wcześniej odpowiednio przygotować. I nie chodzi o samą wyprawkę i zabawki, ale o właściwe nastawienie się na nowego domownika.

Ta książka krok po kroku wprowadzi czytelnika w psi świat. Pomoże zrozumieć zachowania szczeniaka, ułatwi nawiązanie z nim porozumienia i poznania zwierzęcych nawyków. Autor – zawodowy tester psów i behawiorysta – podpowiada, jak powinno się żywić małego zwierzaka, jak sprawić by pupil rósł zdrowy, jak wyuczyć go posłuszeństwa i stworzyć z nim wspaniałą, długotrwałą więź. A tego wszystkiego nauczycie się w trakcie zabawy!

 

Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi” – Kot Nieteraz

Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi - Nieteraz Kot

A może macie ochotę na kocią historię pełną humoru? Lekką, zabawną i komiksową pozycję. Pamiętacie „Panią Bukową”? Czytelnicy pokochali ją za to, że potrafiła rozbawić do łez. Poznajcie godnego następcę – Kota Nieteraz – typowego sierściucha i zobaczcie, co on myśli o ludziach, psach oraz całym świecie.

Ta pozycja to prawdziwy must have dla każdego miłośnika kotów. Poznajcie kocie opowieści i ich filozofię, odkryjcie zwierzęcy tok myślenia i mruczkowe tajemnice. Lepiej zrozumiecie czworonogi i będziecie płakać… ze śmiechu! Miau.

 

„Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka” – Agnieszka Góralczyk-Cholewiak

Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka - Cholewiak-Góralczyk Agnieszka

Jeśli macie psa i/lub kota, to chcecie dla niego jak najlepiej. Tylko czy zawsze odpowiednio karmicie zwierzę? Autorka – specjalistka od żywienia psów i kotów – podpowiada, jak odpowiednio żywić czworonoga, żeby był zdrowy i szczęśliwy. A dodatkowo, by taka dieta nie była przesadnie droga, ani by przygotowanie posiłków dla zwierząt nie było zbyt czasochłonne dla ich właścicieli.

Dowiecie się też, na co zwracać uwagę wybierając karmę, jak zadbać o profilaktykę, czego absolutnie nie wolno dawać psom ani kotom do jedzenia. Nie zabraknie też ciekawych historii o czworonożnych pacjentach dietetyczki zwierząt.

 

Pies jest miłością. Dlaczego i jak twój pies cię kocha – Clive Wynne

Pies jest miłością. Dlaczego i jak twój pies cię kocha - Wynne Clive

Jeśli kochacie psy, postarajcie się zrozumieć ich uczucia, zachowania, emocje. Dowiedźcie się, co naprawdę lubią czworonogi (a czego warto unikać), jak uszczęśliwić swojego pupila, a także jak odczytać jego sygnały, które wysyła. Sprawdźcie, co oznacza zwierzęca mowa ciała i zobaczcie, jak prezentuje się prawdziwa psia miłość, jak działają ich hormony czy mózgi naszego mniejszego przyjaciela.

Wszystkie ciekawostki, porady, badania, własne doświadczenia i przydatne informacje w fascynujący sposób zebrał Clive Wynne. Autor udowodnił, że naukowe fakty można przedstawić w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Po lekturze uśmiech nie będzie wam schodził z twarzy i poczujecie jeszcze mocniejszą więź ze swoim psiakiem.

 

Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kotaJackson Galaxy

Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota - Galaxy Jackson, Delgado Mikel

Jackson Galaxy to wielki miłośnik kotów, koci behawiorysta, wręcz ich zaklinacz. Był prowadzącym programu „Kot z piekła rodem”, gdzie pomagał właścicielom oswoić, okiełznać lub po prostu poznać lepiej swoje zwierzę. Zwalczał agresję i lęki u mruczków, a także pomagał im lepiej zasymilować się z otoczeniem.

Skoro wiemy już kim jest autor – autorytet w kociej dziedzinie, to czym jest samo tytułowe słowo „mojo”? To pewność siebie, którą kot przejawia, gdy czuje się swobodnie i może się zachowywać w zgodzie ze swoimi instynktami. Mówiąc językiem ludzi – problemy kota z załatwianiem się do kuwety, strach przed innymi stworzeniami, fobie itp. to to, z czym walczy Jackson, pomagając właścicielom czworonogów na całym świecie.

Ta książka to też niezwykła podróż po kocim życiu i skarbnica wiedzy na temat opieki nad miauczącymi istotami.

 

Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić – Maria Apoleika

Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić - Apoleika Maria

Gdyby pies mógł przemówić ludzkim głosem, to co by nam powiedział? Maria Apoleika – pisarka, prowadząca słynny fanpage „Psie Sucharki”, podjęła się wyzwania opisania zwierzęcej rzeczywistości w zabawny sposób, z zupełnie innej perspektyw.

W tej książce mówi głosem psa i tłumaczy, co czuje i czego potrzebuje czworonóg, a także jak wygląda świat z jego punktu widzenia. To idealna propozycja dla fanów psów, napisana w lekki, humorystyczny sposób, jednocześnie dostarczając dużą dawkę wiedzy.

 

O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców” – Thomas McNamee

O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców - McNamee Thomas

A gdyby tak poznać myśli mruczków? Zrozumieć kocie zachowania, dziwne pomysły, sekrety. Thomas McNamee w intrygujący sposób rozszyfrowuje kocie tajemnice, przytaczając nieznane szerszej publiczności wyniki badań naukowców. Dodatkowo dzieli się z czytelnikami własną wiedzą – zyskaną dzięki wieloletniej obserwacji kotów.

Z tego poradnika dowiedzie się m. in.:

  • czy ludzki i koci mózg działają tak samo?

  • jak koty mogą pomóc osobom z depresją?

  • czym różni się język, jakim koty komunikują się ze swoim gatunkiem, a jakim zwracają się do swoich opiekunów?

Dzięki książce łatwiej zinterpretujecie zachowania pupili i ich sztuczki, zjednacie sobie niejednego mruczka i będziecie w stanie znaleźć na niego sposób.

 

Weterynarz z przypadku. Czego nie wiecie o swoich zwierzakach – Phiilipp Schott

Weterynarz z przypadku. Czego nie wiecie o swoich zwierzakach - Schott Philipp

Skoro lubimy zagłębiać tajniki nieznanych nam zawodów i poznawać medyczne ciekawostki (bardzo popularne są ostatnio książki o sekretach lekarzy), to może warto dowiedzieć się, co dzieje się w… gabinetach weterynaryjnych. Tym bardziej, że za takimi drzwiami kryją się bardzo ciekawe historie.

Poznajcie Philippa Schotta – weterynarza z powołania, który od lat leczy ogoniastych pacjentów. Jak to się stało, że wybrał taki zawód? Jak wygląda jego praca? Jak zadbać o własne zwierzę podczas wizyty u weterynarza? Jak rozwiązywać problemy psów i kotów? Przekonajcie się sami!

 

Wzruszające opowieści o kotkach. Zaopiekuj się mną – Holly Webb

Wzruszające opowieści o kotkach. Zaopiekuj się mną - Webb Holly

A może nasz miłośnik zwierząt ma dopiero kilka lat, ale już widać w nim pasję i wielkie uczucie do małych, puchatych stworzeń? Może od dziecka marzył o zwierzęciu i w końcu to pragnienie się spełniło lub jesteśmy na etapie uświadamiania i przygotowania malucha do przyszłej roli kociego czy psiego właściciela.

Warto podarować dziecku książkę z tej serii i od najmłodszych lat uczyć wrażliwości na los zwierząt. W środku znajdują się trzy opowiadania o małych kotkach, a wszystko to opatrzone pięknymi ilustracjami, napisane dużymi, czytelnymi literami i wartościową treścią. Polecamy.

A wy jakie książki jeszcze sprezentowalibyście dla psiarzy i kociarzy? Macie może swoją ulubioną lekturę?

 

Pamiętajcie, że na empik.com znajdziecie też produkty dla zwierząt (oraz wiele więcej książek o tej tematyce), a w Empik Pasje. Magazyn online – całą sekcję „Mam zwierzęta” z artykułami i poradami.