pomysł na prezent z empiku

 

„Rozmawiaj.MY”

Romantyczna propozycja planszówki dla dwóch osób, która sprawdzi się jako prezent świąteczny. Jeśli macie wśród swoich najbliższych jakichś zakochańców, to pomyślcie o zakupie gry karcianej „Rozmawiaj.MY”.

Rozgrywka polega na odpowiadaniu na pytania z gatunku osobistych i nierzadko dość ważnych z perspektywy poznawania siebie czy budowania relacji. Dzięki takiej zabawie można poznać swojego partnera albo przypomnieć dawny klimat. Wszystkie zagadnienia, jakie znajdziecie na kartach zostały przygotowane we współpracy z psychologiem.

 

Rozmawiaj.MY Gra towarzyska Związki

 

„Twister”

Klasyk klasyków, który stanowi wyzwanie z gatunku zręcznościowych, a przy okazji dostarczy masę zabawy. Gra polega na losowaniu pół do zakrycia dowolną częścią ciała. Sam początek rozgrywki oczywiście wyda się łatwy, ale im dalej w las, tym ciężej znaleźć wolną kończynę.

Warto dodać, że im mniej osób na planszy, tym prościej przybierać te wszystkie niezwykłe pozy, więc „Twister” sprawdzi się jako prezent dla pary, która lubi się gimnastykować z uśmiechem na twarzy.

 

Twister  Hasbro Gaming

 

„Gierki małżeńskie”

Ogromną popularnością wśród gier dla par cieszą się Gierki Małżeńskie opatrzone zabawnymi rysunkami Andrzeja Mleczki. To wciągająca gra planszowa dla dorosłych, którzy mają dystans do siebie. Grać można we dwoje lub z większą grupą przyjaciół (do 4 par). Zadaniem zawodników jest zdobycie jak największej liczby żetonów z wizerunkiem kupidyna. Otrzymujemy je jeśli udowodnimy, że znamy na wylot naszą drugą połówkę. Wśród zadań: kalambury, pytania otwarte, testy zgodności czy konkurs wiedzy „wiem wszystko”.

 

Gierki małżeńskie MDR Dystrybucja

 

„Tajniacy: Duet”

Miłośnikom gier detektywistycznych polecamy serię Tajniacy. Te małe, kolorowe pudełka kryją w sobie moc tajemnic i pułapek. Kooperacyjne mechaniki sprzyjają szybkiej rozgrywce, ale nie dajcie się zwieść! Zmienność układu kart sprawia, że rozgrywka nie nudzi się nawet przy wielokrotnych powtórkach. To fantastyczny prezent dla wszystkich osób, które w dzieciństwie marzyły o zostaniu tajnymi agentami!

 

Tajniacy Duet Rebel

 

„Kruki”

Tajemniczy nastrój ten planszówki idealnie nadaje się na jesienny wieczór we dwoje. Karcianka „Kruki” oferuje rozgrywkę polegającą na wyścigu ptaków chcących opuścić krainę sennych marzeń zanim nadejdzie świt. Wytyczanie trasy lotu i utrudnianie zadania rywalowi jest niezwykle satysfakcjonujące, chociaż wymaga zmysłu strategicznego.

Na uwagę zasługuje jakość wydania tej planszówki. Ilustracje są po prostu śliczne i cieszą oko. Na dodatek są bardzo dobrze wydrukowane – na grubym i lśniącym papierze. Osoby obdarowane takim prezentem będą więc doceniać upominek na każdym poziomie.

 

Kruki Nasza Księgarnia

 

„Coatl”

Karcianka i układanka w jednym, a więc cała masa zabawy! Mechanika gry planszowej „Coatl” polega na tworzeniu rzeźb z podobizną Pierzastego Węża, czyli azteckiego Kapłana. Oczywiście trzeba uważać, żeby przeciwnik nie sprzątnął sprzed nosa najlepszych kafelków. To wszystko oznacza, że rozgrywka jest bardzo dynamiczna, a poziom regrywalności niezwykle wysoki.

Ta gra ma także wariant solowy, więc można ją podarować zarówno parze jak i jednej osobie.

 

Coatl Portal Games

 

„Milionerzy”

Czy ktoś włączył telewizor? Nie! To kolejna propozycja planszówki dla dwóch osób, która została stworzona na kanwie popularnego teleturnieju. „Milionerzy” w wersji smart stanowią okazję do sprawdzenia swojej wiedzy z rozmaitych kategorii oraz wcielenie się zarówno w gracza, jak i prowadzącego.

Oprócz pytań w pudełku znajdziecie także karty kół ratunkowych – 50:50, pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela. Jeśli wasi bliscy lubią tego typu gry quizowe, będzie to absolutny strzał w dziesiątkę!

 

Milionerzy Tm Toys

 

„Spór o bór”

Doskonale przemyślana gra karciana, która przypadnie do gustu zarówno weteranom gatunku, jak i laikom, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z popularnymi karciankami. Zabawa opiera się na bitwie dwóch drzewnych armii, których dowodzący chcą ustalić raz na zawsze, do kogo należeć będzie władza nad Wielką Prapuszczą. „Spór o bór” to zaprojektowana z chirurgiczną precyzją taktyczna gra dla dwóch graczy, gdzie liczy się strategiczne myślenie oraz umiejętne rozdysponowanie talii. Dodatkowym walorem polskiej edycji są wyjątkowe ilustracje wykonane przez Piotra Sokołowskiego.

 

spór o bór

 

„Dragomino”

Jako Smoczy Jeźdźcy wyruszacie w misję odnalezienia smoczątek – komu uda się zdobyć więcej tych niesamowitych stworzeń? „Dragomino” to planszówka która wymaga od dwóch graczy strategicznego myślenia i przewidywania ruchów oponenta. Jednocześnie ma naprawdę niski próg wejścia, więc świetnie sprawdzi się jako gra rodzinna lub do zabawy z najmłodszymi!

 

dragomino

 

Więcej porad dotyczących wyboru innych świątecznych upominków znajdziecie w dziale Prezentowniki.