Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Nowości
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki filozoficzne

Już od czasów starożytnych wielcy myśliciele – filozofowie i mędrcy starali się rozwikłać tajemnice świata. Co jest istotą filozofii i w jaki sposób ta dziedzina myśli humanistycznej opisuje nasz świat? Stara się ona odpowiedzieć na proste pytania, a to wbrew pozorom najtrudniejsze. Jeśli chcesz poznać założenia filozoficzne różnych jej nurtów, rodowód maksym i aporii filozoficznych, sięgnij po książki, które znajdują się w ofercie na Empik.com.

Dla początkujących filozofów

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z poznawaniem filozofii, nie wybieraj od razu pozycji stricte z tej tematyki, zwłaszcza dzieł klasycznych myślicieli, ale wybierz takie, które płynnie wprowadzą Cię w te zagadnienia. Przykładem niech będzie książka o filozofii – Filozofia dla bystrzaków. Napisana prostym językiem, będzie łatwa do zrozumienia dla każdego czytelnika.

Z czasem, gdy oswoisz się już z podstawami nauki filozoficznej, możesz zacząć czytać i inne książki o filozoficznych rozważaniach, a nawet dzieła wybitnych twórców z zakresu historii filozofii.

Co oferujemy w kategorii książek filozoficznych?

Możesz wybierać różnego rodzaju książki o filozofii. Pozycje te obejmują dzieła klasycznych filozofów, jak Platon, Arystoteles czy Konfucjusz. Możesz poczytać Rozmyślania Marka Aureliusza, ale i dzieła Fryderyka Nietzschego, jak Ludzkie arcyludzkie i Ecce Homo oraz Immanuela Kanta Krytyka praktycznego rozumu.

Leszek Kołakowski to współczesny twórca, którego książki traktujące o filozofii są cenione przez krytyków i czytelników. Jego książka Mini wykłady o maxi sprawach opisuje codzienne sprawy widziane przez pryzmat myśli filozoficznej autora. Dzięki niej dowiesz się, czym jest filozofia i przekonasz się, że jest przeznaczona w praktyce dla każdego. Godna polecenia jest też książka filozoficzna Michała Hellera pod tytułem Wszechświat jest tylko drogą. Kosmiczne rekolekcje.

Zobacz, jakie jeszcze książki o filozofii i klasyczne dzieła dawnych filozofów możemy Ci zaoferować na naszej stronie.

więcej