Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Typ laktatora
Funkcje laktatora
Liczba butelek
Liczba miejsc na butelki
Rodzaj zasilania
  • więcej
Kolor

Laktatory

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje laktatorów: elektryczne, ręczne, pojedyncze i podwójne od sprawdzonych marek, między innymi: Medela, Avent, Akuku, CanpolLovi, Lansinoh, Babyono, Nuk, Neno.

Laktatory ręczne

Laktator ręczny składa się z butelki, lejka (przyssawki) na brodawkę sutkową i pompki obsługiwanej ręcznie – dźwignią lub gruszką. Laktatory ręczne są pojedyncze, lekkie i ciche, mogą być jednak męczące przy dłuższej obsłudze. Polecane są dla kobiet, które odciągają pokarm niezbyt często lub używają laktatora poza domem. Ich zaletą jest również cena – są zwykle tańsze niż laktatory elektryczne.

Laktatory elektryczne

Laktator elektryczny to taki, w którym pompka ssąca jest zasilana elektrycznie – z sieci, baterii lub akumulatora. Pozwala to na częstsze i dłuższe odciąganie pokarmu bez zmęczenia ręki. Laktatory elektryczne mogą być pojedyncze – na jedną pierś lub podwójne – umożliwiające odciąganie pokarmu z dwóch piersi naraz.

Laktatory dwufazowe

Laktator elektryczny dwufazowy to taki, którego rytm pompki ssącej naśladuje rytm ssania dziecka – na początku seria szybkich, płytkich pociągnięć, które stymulują wypływ pokarmu, a następnie pociągnięcia wolniejsze i dłuższe. Odciąganie mleka laktatorem dwufazowym naśladuje fizjologiczny proces ssania.

Odciągacze pokarmu i kolektory pokarmu

W naszej ofercie mamy też odciągacz pokarmu, inaczej stymulator laktacji, który składa się z lejka (przyssawki) i gumowej gruszki. Dzięki sile ssącej odciągacz pomaga opróżnić pierś z nadmiaru mleka, a także zapobiega zatykaniu się kanalików mlecznych w piersi, co jest najczęstszą przyczyną infekcji i zapaleń piersi w okresie karmienia. Z kolei kolektory pokarmu to silikonowe dzbanuszki z przyssawką, które przystawia się przy karmieniu do piersi, gdy dziecko akurat nie pije. Pozwalają zbierać wyciekający pokarm, aby się nie marnował.

W naszym asortymencie mamy szeroki wybór najlepszych laktatorów: ręcznych, elektrycznych pojedynczych i podwójnych, a także odciągaczy i kolektorów pokarmu. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz laktator oraz inne akcesoria przydatne przy karmieniu piersią.

więcej