Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Autor
  • więcej
Seria
  • więcej
Wyczyść filtry

Seria: akademicka. prawo usuń

Książki o prawie administracyjnym

Prawo administracyjne to bardzo szeroka gałąź prawa. Jako część prawa publicznego, jego zapisy regulują organizację i zachowanie się administracji publicznej oraz zachowanie się innych podmiotów, w tym również osób fizycznych w zakresie nie unormowanym przez przepisy innych działów prawa. Prawo administracyjne ma więc nie tylko kluczowe znaczenie w kontekście funkcjonowania jednostek administracyjnych państwa, ale również wpływ na życie obywateli. W naszej ofercie znajdziesz wiele pozycji dotyczących m.in. postępowania administracyjnego, przepisów ustrojowych jednostek samorządu terytorialnego, rodzajów kontroli nad działalnością administracji, a także wielu szczegółowych zagadnień regulowanych prawem administracyjnym, np. prawa budowlanego czy ochrony danych osobowych.

Prawo administracyjne - najważniejsze książki

W naszej ofercie publikacji z zakresu prawa administracyjnego, znajdziesz wiele najistotniejszych pozycji m.in. takich jak np. kodeksy postępowania administracyjnego, którego przepisy regulują wszystkie procedury postępowania oraz wydawania decyzji i postanowień w sprawach indywidualnych. Oprócz kodeksów, oferujemy liczne opracowania z zakresu postępowania administracyjnego i sądowo-administracyjnego, a także książki traktujące o prawnych aspektach ustroju jednostek administracji państwowej. Nie mogło tu zabraknąć również monografii poświęconych historii oraz etyce prawa administracyjnego, a także pozycji, które od podstaw, krok po kroku wprowadzają w zagadnienia z tego zakresu.

Książki o prawie administracyjnym

Nasza propozycja książek z zakresu prawa administracyjnego zawiera również pozycje traktujące m.in o prawie budowlanym, prawie zamówień publicznych, ochronie danych osobowych i RODO, prawie do zgromadzeń publicznych i ich bezpieczeństwie, podziale i obrocie nieruchomościami, a także wielu innych zagadnieniach, które mogą mieć bezpośrednie przełożenie na życie obywateli.

Sprawdź naszą ofertę książek o prawie administracyjnym i wybierz z niej najbardziej interesującą Cię pozycję.

więcej