Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Nowości
Oprawa
Autor
  • więcej
Język
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Sposób dostawy (oferta empik)
  • więcej

Książki pedagogiczne

Książki pedagogiczne to publikacje przeznaczone zwłaszcza dla nauczycieli, terapeutów, psychologów, logopedów oraz rodziców, którzy chcą wspomóc rozwój swoich dzieci. W naszej kolekcji znajdują się pozycje doświadczonych ekspertów, m.in. Urszuli Kamińskiej, Magdaleny Hinz, Małgorzaty Barańskiej, Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, Ewy Zielińskiej, Magdaleny Gut czy Magdaleny Bielenin.

Pedagogika Montessori – książki o praktycznym zastosowaniu tej metody

W naszej ofercie znajduje się wiele książek opisujących metodę Montessori. Można z nich dowiedzieć się, jak wspierać wszechstronny rozwój dziecka przy uwzględnieniu jego podmiotowości, niezależności, samodzielności, a także indywidualnych potrzeb oraz predyspozycji. Są to książki psychologiczne pełne propozycji ćwiczeń oraz zajęć z uczniem. Ich autorzy podpowiadają, jak lepiej zrozumieć reakcje i zachowania dziecka, a także odkryć oraz wzmacniać jego potencjał – bez stosowania przemocy czy systemu nagród i kar.

Książki dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli

Książki pedagogiczne z naszego zbioru pomagają dziecku lepiej poznać i zrozumieć otaczający świat – przyrody, nauki, techniki, sztuki czy architektury. Przygotowują również do pierwszych wyzwań szkolnych, wyposażając w podstawowe umiejętności – pisanie, czytanie, rozpoznawanie figur geometrycznych, liczenie czy wyszukiwanie informacji. Ćwiczenia często łączą naukę z zabawą, dzięki czemu dziecko może szybciej i przyjemniej osiągać postępy. Publikacje są wzbogacone m.in. w gry edukacyjne, krzyżówki, rebusy, naklejki, karty, zgadywanki czy historyjki obrazkowe.

Pedagogika specjalna – książki do pracy z niepełnosprawnymi uczniami

W naszym asortymencie można znaleźć wiele książek pedagogicznych przeznaczonych do pracy z uczniami z różnego typu niepełnosprawnością oraz dysleksją. Znajduje się w nich wiele ćwiczeń i propozycji aktywności, które pomagają dziecku rozpoznawać, nazywać oraz w zdrowy sposób wyrażać różne emocje. Uczeń dzięki nim rozwija również swoją empatię, kreatywność, samodzielność, zdolność skupienia uwagi czy różnego typu kompetencje społeczne. Proponujemy ponadto bajki psychoterapeutyczne, które pozwalają najmłodszym oswoić się z trudnymi sytuacjami.

Przejrzyj naszą kolekcję książek pedagogicznych i wybierz pozycję, która pomoże ci w edukacji i wychowaniu dziecka.

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.