Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Marka
  • więcej
Kolor
Materiał
Nowa klasa energetyczna
  • więcej
Prędkość obrotowa
Sposób ładowania
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Poziom hałasu w dB
  • więcej

Pralki wolnostojące

Wolnostojące pralki automatyczne różnią się przede wszystkim liczbą trybów oraz sposobem wrzucania do nich ubrań (ładowane od góry i od przodu). Do wyboru są modele marek Samsung, Bosch, Electrolux, Beko, Whirlpool, Amica i innych popularnych producentów sprzętu AGD.

Wielofunkcyjne pralki automatyczne

Pralki automatyczne mogą być wyposażone w program, który sam dobiera ilość wody do wielkości załadunku i rodzaju tkanin w danym praniu. Istnieje także funkcja umożliwiająca otwarcie bębna w początkowej fazie prania, aby dodać lub usunąć zapomniane ubranie. Są urządzenia, które pozwalają na skrócenie czasu prania, nawet niezależnie od ciężaru załadunku.

Przydatną opcją jest również automatyczna kontrola wyważenia, na wypadek przygotowania zbyt dużej ilości ubrań. Przekroczenie wagi załadunku mogłoby skutkować niedokładnym wypraniem odzieży lub przeciążeniem urządzenia i przedwczesnym zużyciem mechanizmów. W niektórych modelach znajduje się funkcja dzwonka, który sygnalizuje zakończenie prania.

Energooszczędne i ergonomiczne pralki automatyczne

Chcąc zmniejszyć rachunki za prąd i podjąć decyzję proekologiczną, można wybrać pralkę energooszczędną. Sprawdza się to poprzez klasę energetyczną od A do G, gdzie litery bliższe początkowi alfabetu są znacznie bardziej wyważone pod względem poboru energii, jak na przykład pralki A++. Do ważnych parametrów urządzenia można także zaliczyć pobór wody na cykl, prędkość obrotową czy głośność w trakcie wirowania.

Przy wyborze pralki automatycznej warto zwrócić uwagę na jej rozmiar, aby mieściła się w pomieszczeniu. W małych mieszkaniach sprawdzi się niewielka pralka turystyczna, którą można również zabrać ze sobą w podróż. Do mniejszych łazienek oprócz pralek do zabudowy polecane są także pralki ładowane od góry. Dla dużej rodziny warto natomiast rozważyć wybór większej pralki z pojemnym wsadem na ubrania.

Technologie i zabezpieczenia w pralkach automatycznych

Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest pralka z generatorem pary. Zastosowanie takiej technologii umożliwia uzyskanie mniejszej liczby zagnieceń i dokładniejszą eliminację bakterii, alergenów oraz roztoczy. Pranie przy użyciu pary lepiej czyści bęben i redukuje nieprzyjemne zapachy. Para w pralce może zastąpić płyn do płukania, dzięki czemu włókna tkanin są rozluźnione, a ubrania po wyjęciu pozostają miękkie.

Wielu producentów stworzyło specjalne zabezpieczenia swoich urządzeń przed dziećmi, aby uniemożliwić im otwarcie pralki. Można również znaleźć pralki z funkcją ochrony przed zalaniem na skutek awarii. Niektóre modele dodatkowo sygnalizują taki problem głośnym sygnałem dźwiękowym.

Zapoznaj się parametrami pralek dostępnych w naszym asortymencie i wybierz urządzenie najlepiej dostosowane do twoich potrzeb.

więcej