Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Rodzaj filtra
Pasuje do modelu
  • więcej

Filtry do ekspresów

W naszym asortymencie można znaleźć filtry do ekspresów kompatybilne z urządzeniami różnych marek. Są to zarówno papierowe, materiałowe i metalowe filtry do kawy z ekspresów przelewowych, jak i filtry do wody w urządzeniach Philips czy De'Longhi.
Filtry do ekspresów przelewowych

Filtry do ekspresów przelewowych służą do oddzielenia fusów od kawy. Standardowym wyborem są jednorazowe papierowe filtry, które nabywa się w paczkach po 80 lub 100 sztuk. Niezależnie od producenta, występują w dwóch kolorach: brązowym i białym. Przy ich produkcji nie są wykorzystywane środki chemiczne ani kleje.

Osoby, które nie mają problemu z pamiętaniem o regularnym czyszczeniu ekspresu, wybierają filtry metalowe. W sprzedaży dostępne są modele z mikrootworami oraz koszyczki z metalowej siatki. Filtry materiałowe trzeba z kolei wyjmować i zmieniać jak papierowe, ale w ich przypadku wystarcza wyłącznie pranie.

Filtry do wody w ekspresach do kawy

Za lepszy smak gorącego napoju mają odpowiadać także filtry do wody. Ich celem jest zmiękczenie wody oraz odfiltrowanie jej z różnego typu osadów i zanieczyszczeń, w tym chloru, metali ciężkich, pestycydów czy bakterii. Uzyskana woda powinna być delikatna w smaku, bezzapachowa, świeża i pozbawiona potencjalnie szkodliwych dla zdrowia substancji.

Filtry do ekspresu służące do poprawiania smaku wody wymienia się co najmniej raz na kwartał. Najczęściej sprzedawane są w zestawach 4 lub 6 sztuk, co oznacza zapas na rok. Należy dopasowywać je do producenta lub nawet modelu urządzenia, więc zazwyczaj szuka się na przykład filtrów do ekspresu Philips, De'Longhi czy Siemens.

Zapoznaj się z naszym asortymentem filtrów do ekspresów i znajdź produkt pasujący do twojego modelu urządzenia.

więcej