Filtruj
Kategorie
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Stara klasa energetyczna
Nowa klasa energetyczna
Poziom hałasu w dB
  • więcej
Prędkość obrotowa
Maksymalny wsad w kg (suszenie)
Maksymalny wsad w kg (pranie)
Funkcje dodatkowe
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Materiał

Pralko-suszarki

Pralki z suszarką to wielofunkcyjne urządzenia przeznaczone do czyszczenia ubrań. W naszym asortymencie znajdują się pralki z suszarkami takich marek jak m.in. Whirlpool, Samsung, Candy, Beko, Amica, Indesit, Electrolux, Hoover, Grundig, KERNAU czy Bosch.

Funkcje i możliwości pralek z suszarką

Dzięki pralko-suszarkom można wyprać odzież i od razu ją wysuszyć. W wielu modelach urządzeń znajduje się funkcja prania z użyciem pary wodnej. Takie zastosowanie zmiękcza i odświeża tkaniny, a także usuwa z nich zagniecenia. Niektóre pralko-suszarki są wyposażone w dodatkową ochronę dla delikatnej odzieży znajdującej się w bębnie.

Można spotkać się także z funkcją hamującą powstawanie nieprzyjemnych zapachów w pralce, gdy po zakończeniu pracy nie została ona jeszcze rozładowana. Pralki z suszarkami do czasu opróżnienia wykonują jeszcze specjalne obroty bębna, aby uniknąć tworzenia zagnieceń.

Programy piorące i zabezpieczenia

W wielu urządzeniach z tej kategorii znajdują się programy piorące umożliwiające skrócenie czasu prania oraz dostosowanie go do rodzaju tkanin. Zastosowano w nich także zabezpieczenia przed dziećmi oraz uniemożliwiające zalanie pomieszczenia.

Zalety pralki z suszarką

Urządzenie, które zarówno pierze, jak i suszy ubrania, zajmuje w pomieszczeniu tyle samo miejsca, ile zajęłaby pralka. Ponadto, nie jest już potrzebna do wygospodarowania dodatkowa przestrzeń, stanowiąca rolę suszarni. Nie ma konieczności rozwieszania ubrań, co pozwala pozbyć się źródła wilgoci dla domu. Dodatkowo skraca się czas suszenia odzieży.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki z suszarką?

Podczas wyboru urządzenia warto sprawdzić, jaki generuje poziom hałasu podczas prania, wirowania i suszenia. Istotny jest także poziom zużycia wody – może być podany w odniesieniu m.in. na cykl pracy. Chcąc mieć jak najlepiej osuszone pranie, dobrze będzie wybrać urządzenie posiadające jak najwyższą wydajność odwirowania wody.

Zapoznaj się z naszym asortymentem pralek z suszarkami i wybierz model dostosowany do twoich potrzeb.

więcej

Pralko-suszarki wolnostojące – najczęściej zadawane pytania