Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Rodzaj zasilania
Mechanizm zegarka

Gruszki i aspiratory do nosa

Niemowlęta i małe dzieci nie potrafią samodzielnie wyczyścić nosa, dlatego pojawienie się u nich kataru utrudnia oddychanie, jedzenie i zaburza spokojny sen. Do oczyszczania małego noska służą: aspiratory do nosa tzw. odciągacze kataru oraz gruszki do nosa. W naszej ofercie posiadamy zróżnicowany wybór gruszek i aspiratorów cenionych marek: Katarek, BabyOno, Canpol, Braun i wielu innych.

Jak czyścić nos niemowlaka?

Do oczyszczania małego noska z zalegającej wydzieliny specjaliści polecają wodę morską lub sól fizjologiczną. Następnie należy użyć aspiratora do nosa łączonego z ustami opiekuna lub domowym odkurzaczem albo aspiratora elektrycznego zasilanego na baterie czy klasycznej, gumowej gruszki do nosa.

Aspiratory do nosa dla niemowląt

Wyróżnia się aspiratory do nosa działające na wdech rodzica oraz podłączane do domowego odkurzacza. Ustny aspirator do nosa działający na wdech rodzica pozwala na ciche oczyszczanie noska dziecka i przydaje się w podróży, natomiast aspirator do nosa do odkurzacza pozwala na higieniczne i szybkie, ale głośne odciąganie wydzieliny w domowych warunkach.

Aspiratory do nosa elektryczne

Elektryczny aspirator do nosa jest cichy i skuteczny, można nim odsysać katar nawet podczas snu niemowlaka. Posiada wygodny kształt i łatwo go utrzymać w czystości. W zależności od wybranego modelu elektryczne aspirator kataru posiada: pojemnik na wydzielinę oraz wymienne końcówki o różnych kształtach i rozmiarach, które można dopasować do rodzaju kataru. Może być zasilany sieciowo przez kabel USB lub na baterie.

Gruszki do nosa dla niemowląt

Gumowa gruszka do nosa jest tradycyjną i najprostszą formą odciągacza kataru. Posiadają bezpieczny kształt zapobiegający włożeniu końcówki zbyt głęboko do nosa. Jej działanie polega na tym, że naciśniętą gruszkę przykłada się do nosa niemowlaka, a wytworzone podciśnienie wciąga zalegającą wydzielinę, udrażniając drogi oddechowe.

Zawsze należy pamiętać o  dokładnym oczyszczeniu i zdezynfekowaniu wybranego przyrządu do oczyszczania nosa.

Niemowlęcy katar jest jedną z najczęstszych infekcji małych dzieci, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni aspirator lub gruszkę do nosa już na etapie kompletowania wyprawki dla dziecka. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz odpowiedni oczyszczacz do noska dla twojego maluszka.

 

więcej