Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Dodatkowe informacje
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Typ ekspresu
Ciśnienie w barach
Rodzaj kawy
Moc urządzenia

Ekspresy do zabudowy

Ekspresy do zabudowy to urządzenia przystosowane do zamontowania na stałe w szafce kuchennej. W przeciwieństwie do modeli wolnostojących, ekspres do kawy pod zabudowę powinien być idealnie dopasowany do mebli pod względem rozmiaru – wysokości, szerokości i głębokości. W naszym asortymencie można znaleźć modele znanych producentów, między innymi Bosch, Siemens czy Electrolux.

Ekspres do zabudowy – ciśnieniowy, kapsułkowy lub przelewowy

Ekspres do kawy w zabudowie najczęściej wyposażony jest w zintegrowane przyłącze wody. Pozwala to uniknąć konieczności każdorazowego napełniania zbiornika wodą. Sposób działania i funkcje tego typu urządzeń są uzależnione od rodzaju ekspresu mającego stanowić element kuchennego AGD do zabudowy.

Nowoczesne modele ciśnieniowe umożliwiają przygotowanie kawy w procesie sprężenia wody pod wysokim ciśnieniem i jej przeciśnięciu przez zmielone ziarna. Urządzenia kapsułkowe wymagają użycia otoczonych powłoką aluminiową kapsułek z kawą, która jest uwalniana pod wpływem ciśnienia. Przelewowy ekspres do zabudowy powoli przelewa gorącą wodę przez zmieloną kawę, co pozwala uzyskać wyrazisty aromat i smak.

Ekspres do kawy pod zabudowę jako urządzenie wielofunkcyjne

Ekspresy do zabudowy to zazwyczaj wielofunkcyjne urządzenia, przy użyciu których można przygotować różnego rodzaju kawę. Pozwolą przyrządzić espresso, białą kawę, cappuccino, a ristretto, latte macchiato czy espresso macchiato. Niektóre modele umożliwiają również sporządzenie innych gorących napojów, np. herbaty, czekolady na gorąco czy kakao.

Tego typu maszyny mają najczęściej panel dotykowy oraz czytelny wyświetlacz. Pozwala to łatwo wybierać poszczególne tryby, np. ustawienia temperatury, czasu włączenia i wyłączenia urządzenia, wielkości kawy czy ilości mleka. Można znaleźć modele z funkcją automatycznego czyszczenia i odkamieniania, dzięki czemu użytkownik oszczędza sporo czasu. Niektóre ekspresy do zabudowy umożliwiają przygotowanie za jednym razem kilku filiżanek kawy.

Porównaj możliwości dostępnych w naszej ofercie ekspresów do zabudowy i wybierz model, który dobrze współgra z wystrojem twojej kuchni.

więcej