Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Wiek
  • więcej
Pojemność g/ml
  • więcej

Kremy i maści na odparzenia dla dzieci

Odparzenia pieluszkowe u niemowląt powstają pod wpływem nadmiaru wilgoci, wysokiej temperatury i tarcia przylegających do siebie powierzchni skóry w okolicach intymnych. W celu zapobiegania i łagodzenia odparzeń u maluszków należy stosować odpowiednią pielęgnację skóry. W naszym asortymencie posiadamy bogaty wybór maści i kremów na odparzenia dla niemowląt od sprawdzonych marek: Sudocrem, Bepanthen, Mustela, Penaten, Mediderm i wiele innych.

Jak zapobiegać odparzeniom pieluszkowym?

Skóra niemowląt jest bardzo cienka i delikatna, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji i higieny. Dużą uwagę należy poświęcić pielęgnacji narządów płciowych i pupy, aby nie doszło do podrażnienia, zaczerwienienia, wysypki i innych zmian skórnych.

W profilaktyce odparzeń pieluszkowych ważna jest częsta zamiana pieluszki niemowlaka, aby zminimalizować kontakt moczu i kału ze skórą dziecka. Po każdym zdjęciu pieluchy należy przemyć okolice intymne kosmetykami oczyszczającymi (płynem, żelem) lub chusteczkami pielęgnacyjnymi i nawilżającymi. Warto regularnie robić tzw. wietrzenie pupy, dając możliwość przebywania maluszkowi bez pieluszki przez jakiś czas. Przed założeniem pieluszki należy nałożyć na skórę krem lub maść na odparzenia, które działają ochronnie, nawilżają i łagodzą skórę.

Co stosować na odparzenia u niemowląt?

Pomimo odpowiedniej pielęgnacji i profilaktyki, czasami mogą pojawić się odparzenia. Wówczas należy stosować kremy lub maści na odparzenia, które zawierają składniki łagodzące np. alantoinę, pantenol, nawilżające i regenerujące np. wosk pszczeli, gliceryna, oleje roślinne oraz ochronne np. tlenek cynku. Kremy na odparzenia dla niemowląt chronią skórę przed nadmierną wilgocią i łagodzą stan zapalny (zaczerwienienie, podrażnienie) oraz pozwalają na szybszą regenerację naskórka. Maści na odparzenia dla niemowląt działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i wspomagają regenerację podrażnionego lub uszkodzonego naskórka. Zmniejszają stan zapalny i pełnią funkcję ochronną.

Kremy i maści na okolicę pieluszkową są niezbędnym elementem każdej wyprawki maluszka. Sprawdź naszą ofertę i wybierz odpowiednie kosmetyki dla twojego dziecka do codziennej pielęgnacji!

więcej