Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Rozmiar koła
Rozmiar ramy
Marka
  • więcej
Bohater
Producent
  • więcej
Kolor
Cena

Rowerki dla dzieci klasyczne

Nauka jazdy na rowerze może rozpocząć się już we wczesnym dzieciństwie. Najpierw Twoja pociecha może zdobywać umiejętności utrzymywania równowagi na rowerku biegowym, by później przesiąść się na klasyczny rower dla dziecka. Jaki wybrać jednoślad dla pociechy? Zobacz, co mamy do zaoferowania w tym zakresie na empik.com. Wybierz rower, który będzie idealny dla przedszkolaka czy ucznia.

Jaki rower dla dziecka?

Jednoślad dla małego użytkownika powinien być dopasowany do jego wzrostu i umiejętności jazdy. Na początek postaw na lekki rower dla dziecka, który Twoja pociecha bez problemu będzie prowadzić, ale z drugiej strony i Tobie będzie łatwiej nim kierować przy użyciu specjalnego popychacza – elementu pomagającego w nauce jazdy na dwóch kółkach.

Jeśli Twoja pociecha nie jeździła na rowerku biegowym lub nie potrafi jeszcze utrzymać równowagi podczas jazdy na jednośladzie, wybierz z naszej oferty klasyczny rower dla dziecka z dołączanymi bocznymi kółkami. To sposób na to, by dziecko mogło jeździć bezpiecznie na rowerze i uczyło się prawidłowego pedałowania – wbrew pozorom wiele maluchów może mieć z tym problem.

Z czasem odłączysz boczne kółka i maluch nauczy się jazdy na dwóch kołach, co będzie ważnym momentem w jego życiu. Klasyczny rower dla dziecka obowiązkowo musi mieć już hamulce – ręczne lub nożne.

Rower dla większego dziecka

Kiedy Twoja pociecha posiądzie już umiejętność jazdy na rowerze i będzie się czuła pewnie podczas prowadzenia jednośladu, powinieneś nabyć odpowiedni, lekki rower dla dziecka. Zwróć uwagę nie tylko na wielkość kół jednośladu, ale i ramy. Jej rozmiar obowiązkowo powinien być dopasowany do wzrostu dziecka. Zainwestuj w rower, który będzie miał dobrą amortyzację oraz skutecznie działające hamulce. Na początek kwestią drugorzędną będą przerzutki, które przydadzą się na dalszym etapie przygody Twojej pociechy z rowerem.

więcej

TOP - najczęściej kupowane rowerki klasyczne