Filtruj
Kategorie
Wiek
  • więcej
Płeć
Rozmiar koła
Rozmiar ramy
Marka
  • więcej
Bohater
  • więcej
Producent
  • więcej
Kolor
Cena

Rowerki dla dzieci

Ruch na świeżym powietrzu ma dobroczynny wpływ na dzieci w każdym wieku, podobnie jak i na dorosłych. Dlatego dobrze by było, gdybyś zachęcał swoje pociechy do zabawy na dworze. Pomocne w aktywności na zewnątrz mogą być rowerki dla dzieci, które należy dostosować do ich wieku i umiejętności. Kup na empik.com jednoślad, dzięki któremu dziecko nauczy się utrzymywania równowagi i manewrowania kierownicą. Z czasem przyjdzie pora na zakup dużego roweru i wspólne wycieczki za miasto na jednośladach! 

Jaki rowerek biegowy dla dziecka? 

Dla kilkulatków dobrym wyborem mogą być rowerki biegowe. Ułatwiają one spacerowanie z pociechami. Dziecko bardzo szybko jest w stanie opanować technikę odpychania się nogami na tym pojeździe. Podczas poruszania się na rowerku biegowym, tzw. biegówce, pociecha uczy się zachowywania równowagi. 

Biegówki nie są wyłącznie rowerkami dla dzieci od 3 lat. Być może Twoja pociecha jest młodsza, a dobrze będzie sobie radzić na takim pojeździe. Wybierz jednak dla niej odpowiednie urządzenie. W naszym sklepie dostępne są rowerki dla dzieci biegowe drewniane lub metalowe. Wybierz taki model, który nie jest zbyt ciężki. Ważną kwestią jest to, w jakie koła będzie on wyposażony. Bardziej wytrzymałe są pompowane, ale są one jednocześnie cięższe. Koła plastikowe są lekkie, co jest ich atutem, choć mogą się one ślizgać na trawie lub na wilgotnym chodniku.  

Pozostaje jeszcze kwestia hamulca ręcznego, który pozwoli maluchom kontrolować prędkość. Rowerki dla dzieci od 3 lat mogą być jak najbardziej w niego wyposażone, choć młodsze pociechy raczej nie będą go używać, bo koordynacja ruchowa jeszcze im na to nie pozwoli.  

Jaki rowerek dla najmłodszych? 

To, czy Twoje dziecko jest już gotowe do użytkowania roweru biegowego zależy w dużej mierze od jego indywidualnej sprawności ruchowej. Są i takie pociechy, które opanują jazdę na biegówce nawet w wieku 1,5 roku. Pamiętaj jednak, by rowerek dla dziecka był odpowiedni do jego wzrostu.  

Bardzo istotne jest, żeby jednoślad dla dziecka rocznego był przede wszystkim bezpieczny. Pociecha nie powinna na nim rozwijać dużych prędkości. Zorientuj się, jakie rowery trójkołowe możesz kupić na empik.com. Do wyboru masz pojazdy o różnej wadze, wykonane z odmiennych materiałów, z kołami piankowymi lub pompowanymi.  

więcej

Dowiedz się więcej o rowerkach dla dzieci i innych

Wszystkie artykuły