„Kryminatorium”

Jeden z najpopularniejszych podcastów kryminalnych w Polsce. Marcin Myszka przeprowadza nas przez historie wstrząsających zbrodni, które odbiły się szerokim echem na całym świecie. Wspólnie zagłębimy się w szczegóły historii, przyjrzymy się umysłom i motywom morderców oraz dojdziemy do sedna sprawy. Nie zabraknie też dogłębnego researchu i umiejętnie prowadzonej, klimatycznej narracji.

„Kryminatorium” to idealny podcast do jazdy samochodem – szczególnie  wieczorem, gdy zapada zmrok, a wokół nas narasta nieco bardziej mroczny nastrój.

kryminatorium empik go

„Siła Empatii. Nowa era przywództwa”

Joanna Chmura – członkini Rady Programowej magazynu „Coaching” oraz Rady Ekspertek i Ekspertów dla Instytutu Nowego Życia i Wysokich Obcasów – w swoim nowym podcaście dla Empik Go przekonuje, że w dzisiejszych czasach musimy spojrzeć na przywództwo z innej perspektywy – bardziej czułej i nastawionej na drugiego człowieka. „Siła empatii” to jednocześnie zastrzyk pozytywnej energii oraz solidna pigułka wiedzy dotycząca zarządzania, efektywnej komunikacji. Autorka dużo miejsca poświęca relacji z innymi – zarówno pod względem biznesowym, jak i osobistym. Wartościowy i mądry podcast psychologiczny dla każdego.

Sprawdź też „Dobrostan w trudnych czasach. Wywiad z Joanną Chmurą” na Empik Pasje

siła empatii

„Muzyczka Okuniewskiej”

Wyjątkowy projekt zrealizowany we współpracy z Empik Music, który balansuje na granicy klasycznego podcastu i przetykanej muzyką audycji radiowej. Podcasterka Joanna Okuniewska zabiera nas w podróż przez ważne dla niej piosenki – każdy odcinek został poświęcony innej tematyce: od „muzyki do sprzątania” aż po „muzykę ze smutnych momentów w życiu”.

Między wypowiedziami autorki będziemy mieli okazję odsłuchać omawiane piosenki – a playlista z każdego odcinka pełna jest nieoczywistych wyborów – część z nich zaskoczy nawet największych melomanów. Doskonały podcast do jazdy samochodem dla osób, które nie chcą rezygnować z muzyki podczas jazdy.

Przeczytaj nasz wywiad z Joanną Okuniewską na Empik Pasje

muzyczka okuniewskiej

„W poszukiwaniu pełni”

Natalii de Barbaro nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej „Czuła przewodniczka” osiągnęła gigantyczny sukces i zdobyła ogromne uznanie wśród czytelniczek – i to nie tylko tych zainteresowanych tematem rozwoju osobistego.st

„W poszukiwaniu pełni” to doskonały podcast dla kobiet, w którym autorka mówi o potędze ludzkich zmysłów i tym, jak ją wykorzystać dla siebie. Zadaje fundamentalne pytania dotyczące poczucia szczęścia i spełnienia oraz uczy, odczuwania i lepszego doznawania swojego życia. Doskonały wybór dla słuchaczek, które szukają głosu pełnego wrażliwości i wsparcia. 

W poszukiwaniu pełni

„Podcast stoicki”

Podcast filozoficzny, który jednocześnie pozostaje lekki w formie i interesujący nawet dla osób wcześniej niezainteresowanych tematem? Tak, to możliwe. Dr Piotr Stankiewicz – autor fanpejdża „Stoicyzm reformowany” i książki „Sztuki życia według stoików” – przedstawia słuchaczom  swoje badania i wnioski dotyczące stoicyzmu oraz pokazuje, jak można stosować ten nurt filozoficzny w codziennym życiu, by wesprzeć siebie. „Podcast stoicki” to jeden z tych tytułów, który przekazuje masę wiedzy w imponująco przystępny i wciągający sposób.

Przeczytaj też recenzję książki „Pamiętam” Piotra Stankiewicza z cyklu Wybór Krytyków.

podcast stoicki

„Rozmowy Metza”

Podcast do jazdy samochodem dla wszystkich fanów rodzimej muzyki. „Rozmowy Metza” to seria wywiadów zrealizowana przez jednego z najlepszych dziennikarzy muzycznych w Polsce. Nie brakuje w nich koleżeńskiego klimatu oraz pytań o artystyczne inspiracje rozmówców, ale też o osobiste doświadczenia i drogę jaką przebyli.

Wśród gości pojawiają się najważniejsze postacie polskiej sceny muzycznej, jak choćby Daria Zawiałow, Król, Kaśka Sochacka, ale nie zabraknie też artystów zagranicznych np. Eltona Johna. Każdy odcinek trwa około pół godziny – idealnie do auta!

rozmowy metza

„Pro100 Zmostu”

„Pro100 Zmostu” – krótki, intensywny, wypakowany ciekawostkami podcast dla wszystkich osób, które codziennie chcą odkryć coś nowego. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – od tematów typowo historycznych, aż po społeczno-kulturowe. Nie zabraknie odcinków o ważnych postaciach popkultury (Stephen Hawking) czy popularnych markach (jak Coca-Cola lub KFC). 10-15-minutowe epizody doskonale sprawdzą się podczas krótkiej przejażdżki samochodem!

pro100 zmostu

„MentalPower2”

Podcast #MentalPower to prawdziwe spełnienie marzeń dla wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Jakub B. Bączek – trener mentalny Mistrzów Świata i Olimpijczyków – dzieli się praktycznymi radami dotyczącymi budowania w sobie dobrej, zdrowej motywacji, pozbywania się psujących życie nawyków oraz dbania o własne zdrowie psychicznie.

Odcinki zostały poświęcone różnorodnym tematom – jak choćby podniesienia wiary w siebie czy ważności snu – a w części z nich gościnnie wystąpili polscy olimpijczycy. „Mentalpower” to inteligentna, codzienna dawka inspiracji – idealna na poranną drogę do pracy.

mental power podcast

„Kryminalna historia kościoła”

Zamknięty, sześcioodcinkowy podcast o władzy Kościoła Katolickiego, rozmaitych przestępstwach w ramach organizacji i patologiach całego systemu kościelnego. Projekt Stanisława Obirka i Artura Nowaka czerpie wzorce z najlepszych podcastów kryminalnych i słuchowisk politycznych, dając nam szeroki obraz poruszanych zagadnień.

Autorzy wykonali tytaniczną pracę, dzięki czemu „Kryminalna historia kościoła” imponuje pod względem włożonego wysiłku w badania, intelektualnie intryguje, ale też wywołuje silne emocje. Świetna pozycja z gatunku „true crime”.

kryminalna historia koscila

A wy? Jakie podcasty do jazdy samochodem najbardziej lubicie? Dajcie znać w komentarzach!

empik go

Więcej artykułów znajdziecie na Empik Pasje w dziale Czytam.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com