Już 9 lutego odbędzie się gala Bestsellery Empiku 2020, na której wręczymy nagrody dla twórców najchętniej kupowanych książek, płyt i filmów. To idealny moment, żeby sprawdzić, które dzieła popkultury cieszyły się wzięciem klientów Empiku i nadrobić kulturalne zaległości. Zwłaszcza, że jest ku temu idealna okazja. Aż do dnia gali bestsellery filmowe, muzyczne i książkowe są przecenione nawet do 50 procent.

Poniżej lista najciekawszych propozycji z kategorii książka, muzyka, film. Pełną ofertę popularnych tytułów na promocji (nie tylko nominowanych do Bestsellerów) znajdziesz na naszej stronie.

Książki:

„Powrót z Bambuko” Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska dała nam się poznać nie tylko jako wyjątkowa wokalistka i kompozytorka, ale też felietonistka. O czym jest „Powrót z Bambuko”? O wątpliwościach, lękach i świecie. A wszystko to podlane dużą dawką humoru i dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Felietony Nosowskiej rozśmieszają i dają do myślenia, odsuwają na moment lęki i dają nadzieję. Fantastyczna lektura na trudne czasy.

Katarzyna nosowska felietony

„Chłopiec z lasu” Harlan Coben

Harlan Coben - światowy mistrz kryminałów, jeden z tych autorów, którego książki można polecać w ciemno. W swojej najnowszej powieści autor przedstawia historię Wilde’a – mężczyzny, który jako dziecko zaginął w okolicznych lasach i nie pamięta, co się z nim działo. Teraz musi poprowadzić śledztwo dotyczące zagubionej na tych samych terenach dziewczyny. Jak można spodziewać się po autorze, w „Chłopcu z lasu” nie zabraknie wyrazistych bohaterów, pełnych napięcia zwrotów akcji i fabuły, od której trudno się oderwać.

Harlan Coben chłopiec z lasu

 „Grube wióry” Rafał Pacześ

Jeden z najpopularniejszych polskich stand-uperów debiutuje jako pisarz. „Grube wióry” nie są jednak tym, czego można było się spodziewać na podstawie występów autora. Książka Paczesia to nie zbiór gagów, ale inteligentna i dowcipna podróż przez trudy i tajemnice współczesnych mężczyzn. Humor mieszą się tu z refleksjami, a inteligentne obserwacje i lekki styl autora sprawiają, że chce się czytać.

Rafał Pacześ grube wióry

„Czuły narrator” Olga Tokarczuk

Pierwsza publikacja Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Nagrody Nobla stanowi zaproszenie czytelnika za kulisy jej sztuki i spojrzenie na ideę tekstu jako takiego. „Czuły narrator” to zbiór dwunastu esejów i wykładów – z mową noblowską na czele – w których autorka odsłania przed nami swoje osobiste doświadczenia, prezentuje najważniejsze inspiracje oraz własne założenia dotyczące literatury. Prawdziwy intelektualny powiew świeżości, który przypadnie do gustu nie tylko fanom „Ksiąg Jakubowych”.

Olga tokarczuk czuly narrator


Sprawdź nasze inne teksty o nominacjach do Bestsellerów Empiku:


Muzyka:

„Królowa dram” sanah

W swoim pierwszym studyjnym wydawnictwie sanah udowadnia, że jest artystką, która ma pomysł na siebie i konsekwentnie go realizuje. Jej muzyka pozostaje jednocześnie nowoczesna i nostalgiczna, wzrusza, ale też porywa – to inteligentny pop na wysokim poziomie. Na płycie znajdziemy zarówno hity, które już dobrze kojarzymy z radia („Melodia”, „Szampan”), jak i te utwory, które dopiero czekają na odkrycie.

Sanah królowa dram

„Power up” AC/DC

Giganci rocka powrócili z nowym albumem, udowadniając, że daleko im do emerytury i wciąż potrafią wywołać prawdziwy ogień. „Power up” jest wszystkim tym, czego mogą oczekiwać fani AC/DC – mocnego, rockowego uderzenia z charakterystycznym brzmieniem typowym dla tego zespołu. Jeżeli swoją przygodę z ciężkim graniem zaczynaliście właśnie od „Highway to hell” – koniecznie sprawdźcie, nie będziecie zawiedzeni.

ACDC power up

„100 dni do matury” Mata

„Patointeligencja” to być może najważniejszych hiphopowy utwór 2020 roku. Bezkompromisowy, brutalnie szczery i efektowny – wzbudził niemałe zainteresowanie i był szeroko komentowany we wszystkich mediach. Na „100 dniach od matury” dostajemy więcej charakterystycznego stylu Maty. Nie brakuje tu błyskotliwych obserwacji i autoironicznej retrospekcji z czasów szkolnych. To płyta, która na równi trafia do licealistów, „dzieciaków z willi” i starych fanów rapu, którzy u nowych twórców szukają przede wszystkim autentyczności.

Mata sto dni do matury

„Art Brut 2” PROBL3M

Jedna z najciekawszych płyt hiphopowych ostatniego roku. „Art Brut 2” to wyjątkowy mariaż współczesności i przełomu lat 90. i dwutysięcznych: nostalgiczna wyprawa przez dawne lata polskiej muzyki, gdzie nowatorskie pomysły mieszają się z klasycznymi inspiracjami. Dzięki temu dostajemy tracki, które jednocześnie pozostają bardzo osobiste i refleksyjne, ale też łatwo się z nimi utożsamić. Szczególnie jeżeli wciąż wspominamy tamte czasy.  

Steez83 z zespołu PRO8L3M przygotował też oprawę muzyczną do produkcji oryginalnej Empik Go „Antologia polskiego Cyberpunka”.

Art brut 2


Poznaj najlepiej zapowiadających się twórców:


Film:

„Parasite” reż. Bong Joon-ho

Wyjątkowa produkcja, która pojawiła się znikąd i absolutnie zdominowała ceremonię wręczenia Oscarów w 2020 roku. Nagrody za najlepszy film, najlepszego reżysera, najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oryginalny nie wzięły się znikąd. „Parasite” to wizjonerski i mistrzowsko zaprojektowany film, gdzie tragizm miesza się z komedią, nie brakuje szalonych zwrotów akcji, a widz jest trzymany w napięciu aż do ostatniej sceny. Tego oskarowego zwycięzcę po prostu trzeba zobaczyć.

Parasite dvd

„Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” reż. J.J. Abrams

Gwiezdne Wojny to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać – pomimo tylu lat na karku, wciąż podbija serca fanów na całym świcie. W 2020 roku fani doczekali się zwieńczenia nowej trylogii. „Skywalker. Odrodzenie” ponownie zabiera nas w podróż do Odległej Galaktyki. Co na nas tam czeka? Nowe zagrożenia, znajome twarze oraz tajemnice, które czekają na wyjaśnienie. Pozycja obowiązkowa dla fanów Star Wars.

Gwiezdne wojny skywalker odrodzenie

„Baranek Shaun. Farmageddon” reż. Will Becher, Richard Phelan

Serial animowany „Baranek Shaun” od lat cieszy się popularnością zarówno wśród najmłodszych, jak i tych całkiem dorosłych widzów. Inteligentna i zabawna historia o przygodach owiec na farmie została po raz kolejny przeniesiona na wielki ekran. „Farmageddon” ma wszystko to, za co dzieci pokochały „Baranka Shauna” – humor, mądrą fabułę i niepowtarzalny urok. A wszystko to podkreślone fenomenalną animacją poklatkową, w ramach której każda postać została wykonana z plasteliny.

Baranek Shaun film

„Naprzód” Dan Scanlon

Kolejny film od Pixara i kolejny hit, który na zajmuje zaszczytne miejsce wśród najlepszych produkcji studia, zaraz obok „Toy Story”, „Gdzie jest Nemo?” i „Iniemamocnych”. W „Naprzód” poznajemy historię dwóch elfich braci – Janko i Bogdana – którzy wyruszają w podróż, by spędzić jeszcze jeden z dzień z ich zmarłym tatą. „Naprzód” wciąga, bawi i wzrusza, to klasyczny film Pixara ze wszystkimi tego zaletami. Idealny film familijny dla osób w każdym wieku!

Naprzód pixar

A więcej informacji o naszej nagrodzie znajdziecie na oficjalnej stronie Bestsellery Empiku 2020.