Księgi Jakubowe (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 61,99 zł

61,99 zł 69,90 zł (-11%)
Odbiór w salonie 0 zł
Aktywuj dodatkowe korzyści
Darmowe punkty odbioru
Darmowy kurier
Produkt w magazynie Empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Tokarczuk Olga Książki | okładka twarda
61,99 zł
asb nad tabami
Tokarczuk Olga Książki | okładka twarda
26,85 zł
asb nad tabami
Tokarczuk Olga Książki | okładka twarda
23,96 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Księgi Jakubowe

Pod koniec 2019 roku świat obiegła informacja, że Polka, Olga Tokarczuk, została laureatką literackiej Nagrody Nobla. Jedną z najlepszych jej książek, która została uznana przez Szwedzką Akademię za opus magnum pisarki, są „Księgi Jakubowe”. O czym traktuje powieść? Czego powinieneś spodziewać się po tym dziele polskiej noblistki?

Powieść o przeszłości

Pisarka osadziła fabułę „Ksiąg Jakubowych” w roku 1752. To właśnie wówczas kasztelanowa Katarzyna Kossakowska, będąc w podróży z pisarką Elżbietą Drużbacką, odwiedza Podole. Przybywa do Rohatyna, gdzie zostaje powitana przez proboszcza, Benedykta Chmielowskiego. To on w istocie był autorem pierwszej polskiej encyklopedii. Duchowny i poetka odnajdują bardzo szybko wspólny język, a ich znajomość będzie wykraczała poza tę pierwszą, powitalną kolację.

Ważnym wątkiem w „Księgach Jakubowych” jest przybycie na Podole młodego Żyda – Jakuba Lejbowicza Franka z odległej Smyrny. Swoimi ideami zaczyna on dzielić miejscową społeczność żydowską. Jedni są jego zwolennikami, inni uważają go za heretyka. Czy ma on moc zmiany biegu historii?

Niejednoznaczność utworu

Czytając „Księgi Jakubowe” będziesz miał okazję poznać realia połowy XVIII wieku. Przekonać się, jak wyglądała ówczesna architektura, jak ubierali się ludzie, jakie smaki i zapachy im towarzyszyły. Odwiedź szlacheckie dwory i katolickie plebanie. Porównaj je z typowymi żydowskimi domami, gdzie Żydzi chętnie zatapiali się w modlitwie i w lekturze tajemniczych pism. Tokarczuk czerpie wiele z tradycji powieści historycznej, ale nie można tylko do takiej kategorii gatunkowej zaszeregować jej książki. Noblistka napisała dzieło refleksyjne o samej historii i jej meandrach, które decydowały o losach narodów. Przedstawia, jak niegdyś na tych samych ziemiach egzystowali ramię w ramię wyznawcy chrześcijaństwa, judaizmu, a także islamu.

„Księgi Jakubowe” to dzieło o wielkim rozmachu literackim. Przekonaj się, dlaczego „Księgi Jakubowe” są wyjątkową powieścią.

Tytuł: Księgi Jakubowe
Autor: Tokarczuk Olga
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 1000
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-10-22
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 232 x 63 x 160
Indeks: 15536990
 
średnia 4,1
5
238
4
62
3
49
2
28
1
35
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
159 recenzji
2/5
10-10-2015 o godz 19:18 Antoni J. Wręga dodał recenzję:
Najnowsza książka Olgi Tokarczuk TO NIEPOROZUMIENIE. Autorka, najprawdopodobniej nie wie, o czym pisze. Sam miałem okazję, przyjemność i WIELKI zaszczyt przeczytanie NIEWYDANEJ książki Leszka Białego na podobny temat, książki, której jednym z bohaterów jest Jakub Frank. Książka Białego jest prawdziwym arcydziełem na skalę światową. Jestem nią zachwycony. Książka Białego to nie potencjalna Książka Roku, ale Książka Dekady. NIESTETY, w Polsce układów, klakierów i klik i wszechwładzy opinii tzw. Salonu - po prostu zabrakło dla niej Wydawcy. Autor "Źródła Mamerkusa" - z tego, co wiem, trzyma ją w szufladzie. Pani zaś Tokarczuk emabluje potencjalnych swych klientów, przysłowiowych Lemingów z Wilanowa, nie tylko obcą im tematyką religijną, o której nie ma jak i oni większego pojęcia, ale i opowieściami o niewolniczym kraju Polska, którego mieszkańcy trzymali Izraelitów w niewoli, nie powstrzymując się przed mordowaniem ich. Wstyd pani pisarko Tokarczuk. To metoda niegodna promocji swojego gniota! Przykre, ale to dowód na AMOK, w którym tkwi nieszczęsna autorka "Ksiąg Jakubowych".
Czy ta recenzja była przydatna? 16 6
2/5
05-11-2014 o godz 22:32 anonymous dodał recenzję:
Kolejna historia oszołoma. Czy, że żyd to godniejszy uwagi. Za ileś tam lat ktoś napisze książkę o Tymińskim, co pociągnął za sobą prawie pół Polski. Nie warto. I jeszcze ten język tak odległy od poprzednich książek Olgi Tokarczuk z ich mistycznym stylem, który mnie zauroczył. Poeta niech zostanie przy poezji. Przepaść między stylem Johna Irvinga, też z taką drobiazgowością opisującego wątki powieści. Nie szukam prawdy historycznej tylko prawdy mistycznej, a tej nie ma w tej książce.
Czy ta recenzja była przydatna? 16 12
5/5
11-11-2014 o godz 19:24 Zielono Mi dodał recenzję:
Ta ponad 900 stronicowa książka jest historią życia Jankiela Lejbowicza nazywanego Jakubem Frankiem, który w drugiej połowie XVIII jako żydowski kupiec, a przede wszystkim twórca nowej religii, ze swoimi towarzyszami - a później wyznawcami - przemierzył tereny tureckie, polskie rosyjskie i austriackie. Ta pozycja to przede wszystkim próba opowiedzenia życia Jakuba, tego, jak rodzi się odłam w religii tak starej i tradycyjnej jak judaizm, to historia ślepego zauroczenia nowinkami wyznaniowymi oraz ich powolnego, ale skutecznego wnikania w społeczeństwo.
Chodzi o sprzęgnięcie razem trzech religii: żydowskiej, muzułmańskiej i chrześcijańskiej. (s. 651)
(…) oni przeciwko Talmudowi występują, to jedno jest jasne. (s. 638)
Ten gest uczyniony w stronę chrześcijaństwa, konsekwentnie odsunął Franka od sporej grupy tradycjonalistycznych Żydów, ale i wśród chrześcijan nie dostarczył mu pełnego zrozumienia. Każda grupa traktowała go jak odszczepieńca, dziwaka, aktora i kuglarza. Było też wielu, którzy widzieli w nim siejące ferment, zepsucie i demoralizacje zagrożenie. Nie ulega jednak wątpliwości, że Jakub Frank miał charyzmę, talent do zrzeszania ludzi i przekonywania ich do swoich racji. Zwolenników znalazł wśród wyznawców judaizmu, chrześcijaństwa; wśród tych mniej zamożnych i bogatych, aż po dwory wielkich tego świata – jak choćby Katarzyny Kossakowskiej czy cesarzowej Marii Teresy.
Jednak poza Jakubem występuje też w powieści bohater zupełnie innej kategorii - zbiorowy (i mnie on osobiście bardziej zauroczył). Jest nim bogata paleta mieszkańców Polski i Europy doby baroku. Z tej społecznej panoramy wyłania się Polska kolorowa, wielojęzykowa, wielonarodowa, ale i poraniona konfliktami klasowymi oraz politycznymi czy religijnymi niedomówieniami. Widać w niej dworski luksus, nadużycia i słabości duchowieństwa oraz biedę chłopów. Mamy tu przede wszystkim Żydów – rabinów, kupców, tragarzy i nauczycieli; są też i polscy chłopi, kryminalni uciekinierzy, duchowieństwo – od prostego dziekana po biskupów, szlachta z mieszkańcami dworu, banita, a nawet i poetka – Elżbieta Drużbacka. Są w powieści i Turcy ze swoimi kolorowymi, orientalnymi strojami, mnisi z Atos z surowymi zasadami i dwór pełen przepychu i bogactwa. Od różnorodności i ilości postaci można dostać zawrotu głowy! Co kilka stron pojawia się kolejna; zostaje ona z czytelnikiem na dłużej, by wrócić (lub nie) za kilka, kilkanaście stron. Odnoszę wrażenie, że choć czytałam uważnie, zgubiłam się w ilości bohaterów. Jak widać z kart książki przemawia Europa dawno temu zmieciona przez wojny, powstania, przewroty oraz zniszczona przy użyciu ludzkiej ignorancji oraz małoduszności. I w tym powieściowym świecie zawsze chodzi o Jakuba i jego przewrotowe poglądy.
Nie byłaby Tokarczuk sobą, gdyby nie wplotła w swoją historię rozważań na temat natury czasu, ruchu, zmienności, odchodzenia – niekoniecznie w sensie umierania, istoty świata - która występuje jakby poza człowiekiem, poza tym, co oczywiste; a najwięcej miejsca poświęcono oczywiście religii i świętości. I jak na wierną uczennicę Junga przystało, sporo miejsce poświęciła autorka mitom, temu pierwotnemu i naturalnemu sposobowi tłumaczenia świata, czytania i interpretowania jego znaków a także próby ponownego odpowiedzenia na podstawowe pytania. A w tym na nowo opowiadanym, układanym i hierarchizowanym świecie jest też i postać rodem z prastarych mitów: Jenta - krewniaczka Jakuba; ni to umarła, ni to żywa; zawieszona pomiędzy stanami (jak Jakub pomiędzy starymi wyznaniami) patrzy z góry, z zewnątrz na swojego rodaka i rozumie, że jest wszechobecnym niemym świadkiem spraw naprawdę wielkich. I choć nie jest głównym bohaterem, to od jej figury zaczyna się opowieść o Jakubie i na niej się ona kończy. Bo niczym jakiś duch mądrości – podobnie jak Nachman – staje się Jenta przewodnikiem po sprawach Jakubowych. Jako żywa-nie żywa ma ona zdolność patrzenia głębiej i dalej, pojmowania więcej i wchodzenia w istotę, której inni nawet nie są w stanie dostrzec. Jak w innych tekstach, wykreowała autorka postać stojącą na marginesie, poza społecznością, niby realną, ale wymykającą się utartym schematom mówienia o człowieku i tym, co dla niego najważniejsze. Dlatego może ona myślą przekraczać granice czasu i przestrzeni.
Księgi Jakubowe opowiedziała Tokarczuk przy użyciu mowy zależnej i niezależnej; wprowadziła narratora wszechwiedzącego, czasem bezpośredniego czy narratora-świadka, a w partiach listowych i pamiętnikarskich – pierwszoosobowego; językiem powieści jest bogaty, pełen słów i zwrotów z języka hebrajskiego, arabskiego i łaciny. By wymienić kilka: goj, nazir, agun, alef, szin, samech, gematria, notarikon, temura, dragoman. Rozdziały poszczególnych ksiąg są raczej długie, obszerne i bogate w szczegóły. Rzecz się zmienia pod koniec książki, a w szczególności w ostatniej księdze – jakby brak głównego bohatera nakazywał zakończyć opowieść, jakby przyszła pora, by historia zaczęła żyć własnym życiem, już bez ingerencji „opowia
Czy ta recenzja była przydatna? 13 4
09-11-2015 o godz 18:17 iwona dodał recenzję:
książka udziwniona od początku, pisana wspak od ostatniej strony. Początek zapowiada się dobrze , ale im dalej tym gorzej dotrwałam do 500 strony,czyli mniej więcej do połowy, nie dałam rady dalej, męczyło mnie to i zaczynało być torturą a nie przyjemnością .Może dla kogoś takie pojęcia jak stare i nowe przymierze są odkryciem, czy to że literom w alfabecie hebrajskim są przypisane liczby lub kabała, zabobony....dla mnie to nic nowego. A Mesjasz, który śpi ze wszystkimi napotkanymi kobietami budzi obrzydzenie...Sienkiewicza jak się czyta to człowiek chłonie książkę, bo jest pisana pięknym językiem i ciekawie a to jest sztuczne i ciężkie....
Czy ta recenzja była przydatna? 8 2
2/5
15-10-2015 o godz 13:07 nika dodał recenzję:
Nie wiem, czy w zamysle autorki taka miała być ta powieść, dla mnie jest jak wielowątkowy kabaret tamtych czasów. Gdyby nie to, że zawsze czytam do końca wszystko co zaczęłam pewnie bym jej nie przeczytała. Paradoksalnie dostało się w tej powieści wszystkim nacjom, religiom i grupom społecznym, zatem niech się nie burzy ten, kto nie przeczytał i nie zrozumiał. :)))
Czy ta recenzja była przydatna? 8 1
1/5
14-10-2015 o godz 13:36 Grzegorz Paczkowski dodał recenzję:
Autorka z pewnoscia wykonala tytaniczna prace piszac te powiesc.
Jestem w polowie lektury i mam mieszane uczucia.
Temat fascynujacy, bohaterowie rowniez, ale tak jakbym cos podobnego czytal, napisane przez kogos innego i lepszego literacko. Chwilami mam uczucie, ze Ryszard Kapuscinski podrozowal w czasie i napisal reportaz o tych wydarzeniach, ale to uczucie mija bo jezyk niestety nie Kapuscinskiego.
Tokarczuk pisze bardzo nierowno. Mysle, ze chwilami gubi sie watkach, ktorych stworzyla niezliczona ilosc.
Powiesz warta lektury, ale bez tego czegos co sprawi, ze bede chcial do niej wracac po pewnym czasie. To takie bardzo solidne rzemioslo wymagajace ogromu pracy, ale jednak bez tego tchnienia geniuszu, ktore zmienia powiesc w dzielo sztuki.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 2
1/5
14-10-2019 o godz 16:19 magi dodał recenzję:
nie chce....nawet za darmo....zły to ptak ,co własne gniazdo kala....
Czy ta recenzja była przydatna? 7 22
5/5
06-06-2015 o godz 09:00 Edyta Sawicka dodał recenzję:
Olga Tokarczuk, Księgi Jakubowe


Jak powiedział wiele lat temu, podczas jednego z wykładów profesor Adam Dobroński polonista mówiąc o dniu wybuchu postania listopadowego zacznie: „w ciemną noc listopadową…”, a historyk” w noc listopadową…”. Ta specyfika wyczuwalna jest też, gdy czytamy Księgi Jakubowe. Co prawda Pani Olga Tokarczuk z zawodu jest psychologiem klinicznym, ale od lat zawodowo i z powodzeniem pała się pisarstwem i sama odsyła do książki historyka Pana Pawła Maciejko: „Wieloplemienny tłum. Jakub Frank i ruch frankistowski 1755 – 1816”.
Pamiętając o tym, co napisałam wyżej, gdy stykamy się z Księgami Jakubowymi potraktujmy je, jako powieść i nie doszukujmy się błędów merytorycznych. Są one na pewno, chociaż pracując nad tą książką autorka zjeździła wiele kilometrów i przejrzała wiele materiałów archiwalnych - starając się, aby było ich jak najmniej.

Sama powieść to cegła swoją formą nawiązująca do Biblii ( o ile jakakolwiek książka może do niej pretendować). Ważna jest też okładka książki. Zapowiada ona, że mamy do czynienia z wielką podróżą przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych. Nastawiłam się, więc na coś niesamowitego i mistycznego. Nie powiem, że się zawiodłam – czytając przeżywałam ucztę dla ducha jednak bez nadmiernej egzaltacji i może tego mistycyzmu mogłoby być trochę więcej.
Jak czytam historię Jakuba Franka – zwanego prorokiem to od razu widzę przed oczyma Naszego podlaskiego proroka Ilję z Wierszalina, który także w około siebie jak Frank miał ludzi, których szumnie można nazwać dworem. Ilja zaginął w odmętach II wojny światowej, gdzieś na wschodzie, a Frank, co prawda przetrzymywany w klasztorze częstochowskim - umarł śmiercią naturalną w Offenbachu am Main (Hesja- Niemcy), a więc jego los był mniej tragiczny. Niemniej obie postacie wiele łączy, nie tylko ten dwór, ale także uwielbienie i wiara, w jego moce ludzi. Nie znam dokładnie historii proroka Ilji, ale wydaje mi się, że garneli się do niego przede wszystkim prości ludzie i to oni stanowili jego oparcie. Natomiast Jakub Frank mógł liczyć także na arystokratycznych protektorów takich jak Pani Katarzyna Kossakowska. Frankiści przyjmowali chrzty w kościele katolickim, gdzie świadkami na tych uroczystościach byli możni Państwo.
Zadałam sobie pytanie: Czy Jakub Frank był awanturnikiem? Według mnie odpowiedź brzmi - nie. Niemniej momentami bywał okrutny, a zachowanie uważane powszechnie za niemoralne przepuszczał przez sito swojej ideologii i religii, którym patronował.
W dziejach było wielu heretyków i proroków – No może przesadziłam – nigdy nie było to zjawisko powszechne. Jednego z nich opisała, w niezwykle plastyczny sposób, w swojej książce Olga Tokarczuk. Warto zajrzeć i pozwolić sobie, aby lektura przepływała przez umysł – polecam!

Czy ta recenzja była przydatna? 6 6
1/5
14-10-2019 o godz 10:43 Anna Rychlicka dodał recenzję:
Nie opublikowano mojej opinii! Była zdecydowanie negatywna, czyżby cenzura?
Czy ta recenzja była przydatna? 6 15
5/5
08-02-2015 o godz 20:25 Worth007 dodał recenzję:
Raz na kilka, a może i nawet kilkanaście lat zdarza się w Polsce podobne
wydarzenie literackie. „Księgi Jakubowe” to nie jest po prostu
powieść, którą czytamy i odkładamy na półkę z przemyśleniami lub
nie. Obcowanie i wędrówka z Jakubem Frankiem to przeżycia, które
pozostają w pamięci na dłużej. To, co Pani Tokarczuk pokazała w tej
powieści to niesamowity kunszt, wiedza, ale również umiejętność
interesującego jej przekazania. Mogłoby się wydawać, że XVIII-wieczna
Polska to „ciężki orzech do zgryzienia”. Otóż nic bardziej
mylnego. W tej powieści przepadnie każdy czytelnik, a kiedy rozpocznie
podróż, nie zorientuje się kiedy dobiegnie ona końca. PKP „ma” Nowe
Czasy i Pendolino, a my Olgę Tokarczuk i „Księgi Jakubowe” do
zaginania czasoprzestrzeni.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 8
18-12-2019 o godz 20:09 Strategia Syjonu dodał recenzję:
POLACY czytamy książkę "Powrót do Jedwabnego" Premiera 25 listopada 2019. Książka zakazana przez Gminę Żydowską ... Kulminacyjna praca dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, majora ABW Tomasza Budzyńskiego i dr Ewy Kurek, opowiadająca prawdę uznaną za zbyt prawdziwą, by o niej opowiadać, której wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas. Ta książka podważa kłamstwa J. T. Grossa w książce "Sąsiedzi" „Można oszukiwać wszystkich jakiś czas, a niektórych cały czas, ale nie można oszukiwać wszystkich cały czas” - Abraham Lincoln.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 2
08-11-2014 o godz 00:00 Cityvila dodał recenzję:
Olga Tokarczuk okazała się znakomitą autorką powieści historycznej. "Księgi Jakubowe" to interesująco napisana powieść z czasów Polski szlacheckiej. Tokarczuk w fascynujący sposób odzwierciedliła całe tło obyczajowe i religijne. Wspaniała opowieść przedstawiająca ważną część polskiej historii, polecam miłośnikom dobrej literatury.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 5
21-03-2018 o godz 13:46 Elżbieta Zdrojewska dodał recenzję:
Moim skromnym zdaniem przekombinowane! Niepotrzebne dłużyzny i zagłębianie się w zbedne detale, choć trzeba przyznać, ze warsztat literacki GENIALNY.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
5/5
31-01-2015 o godz 18:34 katarzyna rawicka dodał recenzję:
nie mogłam powstrzymać momentami łez, boleśnie piękna, czuła, perła w tym świecie pełnego chłamu, tandety i produktów.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 7
1/5
14-10-2019 o godz 16:22 magi dodał recenzję:
Do Anny Rychlickiej -recenzentki.... tak ,tu jest cenzura..... moja opinia też w koszu
Czy ta recenzja była przydatna? 5 14
4/5
01-06-2015 o godz 20:44 Michał Michałowski dodał recenzję:
"Księgi Jakubowe" potraktować można dwójnasób. Po pierwsze, jako historię Jakuba Franka i całego ruchu, który w historii, zwłaszcza judaizmu w Rzeczpospolitej, zapisał się dosyć niejasno. Po drugie, jako zbiór "ksiąg" pod postacią bohaterów, pojawiających się na stronach w ogromnej liczbie, ich życia, decyzji, zawiłych losów, a także śmierci tam, gdzie najczęściej nie przynależeli wcale i za to przyszło im zapłacić aż tak wysoką cenę. A nad wszystkimi wisi co jakiś czas przywoływana sylwetka księdza Benedykta Chmielowskiego i jego "Nowych Aten". Kompendium wiedzy jest wzorem, i "Księgi..." ten wzór odzwierciedlają - encyklopedia o frankistach z kilkunastu punktów widzenia.
Nie każdy powieść Olgi Tokarczuk polubi, nie każdego zaintryguje, a z pewnością wyłącznie jednostki poznają jej urok. Ale jest dowodem na istnienie jeszcze historii oddychających każdym, najdrobniejszym szczegółem, a ich niespieszność nie nudzi, tylko stanowi zaletę najwyższej mistrzowskiej klasy. Już samo to stanowi znakomitą rekomendację, aby choć raz ten majstersztyk przeczytać i wyrobić sobie o nim rzetelne zdanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 4
5/5
09-03-2015 o godz 17:17 machejno dodał recenzję:
Niewiele współczesnych książek czyta się z takim "odlotem" od rzeczywistości. Niby fabuła realistyczna, niby wątki zanurzone w realnej historii, a wszystko trochę jakby z fantazji.
Jeśli przyjrzeć się tek książce jako sposobu wpływania na ludzi by szanować inaczej m myślących, to wyjątkowo spełnia ten warunek. Jedno tylko może martwić. Jeśli ktoś te książkę przeczyta nie musi pobierać nauk o szanowaniu innych, jeśli komuś zabraknie wytrwałości (i czytania nie skończy) to pewnie dlatego, że inaczej myślący nie mieszczą się w jego głowie.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 5
5/5
14-04-2018 o godz 16:26 Paweł Hohmann dodał recenzję:
Powieść o dziwnym człowieku i niezwykłych konsekwencjach decyzji jakie podjął w swoim życiu. Religia, wiara, polityka, historia, handel, obyczaje nie są tłem, lecz tworzywem przemiany osobowości głównego bohatera książki. Nie powinienem zdradzać szczegółów fabuły, ale polecam cierpliwe smakowanie tej historii. Może wtedy okazać się, że jest ona niezwykle uniwersalną metaforą naszych czasów.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
27-12-2015 o godz 18:00 Monika Maciążek dodał recenzję:
Idealna książka dla "pochłaniaczy książek" :) Kupiłam na prezent dla siostry, była zachwycona (jej opinia po przeczytaniu)
Czy ta recenzja była przydatna? 4 3
5/5
04-10-2018 o godz 11:12 Marek dodał recenzję:
Polecam, ciekawa pozycja dla każdego czytelnika...
Czy ta recenzja była przydatna? 4 2
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek współczesnych. Urodziła się w 1962 roku w Sulechowie. Tworzy powieści obyczajowe, pisze scenariusze, a także poezję. Z wykształcenia psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Otrzymała dwie Literackie Nagrody Nike - w 2008 roku za "Bieguni" i w 2015 za "Księgi Jakubowe".Została nagrodzona literacką nagrodą Nobla. Wyróżniona także m.in. Paszportem "Polityki" oraz Nagrodą Fundacji im. Kościelskich. Literackim debiutem był wydany w 1989 roku zbiór wierszy pod tytułem "Miasto w lustrach".

Bieguni Tokarczuk Olga
3.9/5
25,15 zł
39,90 zł
Bieguni Tokarczuk Olga
5/5
28,53 zł
39,90 zł
Księgi Jakubowe Tokarczuk Olga
4/5
48,60 zł
74,90 zł
Lalka i perła Tokarczuk Olga
3.9/5
15,69 zł
24,90 zł
Prawiek i inne czasy Tokarczuk Olga
4.2/5
23,96 zł
38,00 zł
Szafa Tokarczuk Olga
4.1/5
19,40 zł
29,90 zł
Księgi Jakubowe Tokarczuk Olga
4.4/5
43,53 zł
59,90 zł
Lalka i perła Tokarczuk Olga
0/5
29,37 zł
32,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Niemoralna. Kalina Ryciak Ula
5/5
34,93 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zjadacz czerni 8 Grochola Katarzyna
4.4/5
26,69 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Król Twardoch Szczepan
4.0/5
28,30 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Golem XIV Lem Stanisław
5/5
29,37 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Solaris Lem Stanisław
4.6/5
24,45 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Morfina Twardoch Szczepan
3.9/5
30,26 zł
48,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Piękna czterdziestoletnia Druckerman Pamela
4.4/5
28,55 zł
44,90 zł
27,99 zł
27,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Śpiewaczka Klimarczyk Maciej
4.3/5
26,33 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Siła rzeczy Ligocka Roma
0/5
29,28 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Warszawa 1920 Zamoyski Adam
5/5
34,93 zł
49,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Opowiadania bizarne Tokarczuk Olga
4.0/5
23,96 zł
38,00 zł
strona produktu - rekomendacje Prawiek i inne czasy Tokarczuk Olga
4.1/5
28,55 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Ostatnie historie Tokarczuk Olga
4.4/5
31,17 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
4.1/5
26,18 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Nagi sad Myśliwski Wiesław
5/5
29,18 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Widnokrąg Myśliwski Wiesław
4.5/5
36,38 zł
49,90 zł
strona produktu - rekomendacje Pokora Twardoch Szczepan
4.1/5
29,14 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje E.E. Tokarczuk Olga
4.8/5
33,58 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Czuły narrator Tokarczuk Olga
4.1/5
26,85 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Poniewczasie Szostak Wit
4.2/5
35,31 zł
45,00 zł
strona produktu - rekomendacje Dżozef Małecki Jakub
4.5/5
24,36 zł
36,90 zł
strona produktu - rekomendacje Golem Płaza Maciej
4.4/5
31,45 zł
42,99 zł
strona produktu - rekomendacje Nikt nie idzie Małecki Jakub
4.5/5
25,32 zł
36,99 zł
strona produktu - rekomendacje Maska Arlekina Kowalewska Hanna
5/5
29,93 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Ijasz Różycki Tomasz
5/5
43,27 zł
49,90 zł
strona produktu - rekomendacje Cicho, cichutko Karpowicz Ignacy
4.7/5
31,12 zł
44,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.