Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Stan produktu
Sprzedawca
  • więcej
Komunikacja urządzenia
  • więcej
Pojemność akumulatora
  • więcej
Maksymalna rozdzielczość wideo
  • więcej

Drony

Marzenia o lataniu zawsze rozbudzały wyobraźnię kolejnych pokoleń. Nie inaczej jest obecnie, choć jest już wiele metod wznoszenia się w powietrze. Dla zabawy, ale nie tylko, można spróbować nauczyć się obsługi dronów – niewielkich statków powietrznych, które pozwalają np. fotografować krajobraz z góry. Czym są drony i jak wybrać takie urządzenie? Sprawdź naszą ofertę na empik.com.

Co to są drony?

Dron to maszyna latająca, którą w skrócie nazywa się UAV. Sprzęt ten może być też określany jako bezzałogowiec. Najczęściej jest on zdalnie sterowany, choć nowoczesne modele tego rodzaju urządzeń elektronicznych mogą też być całkowicie autonomiczne i latać samodzielnie, korzystając ze swojego oprogramowania.

Najczęściej drony mają niewielkie wymiary – to urządzenia latające, wyposażone w silniki i śmigła, które mogą zmieścić się nawet w dłoni, ale wówczas mamy raczej do czynienia z zabawkami. Natomiast większe drony, ważące do kilku kilogramów, to sprzęty funkcjonalne, które wykorzystuje się m.in. w działaniach operacyjnych różnych jednostek i organizacji. Ponadto dron może być ciekawym gadżetem albo sposobem na to, by robić zachwycające zdjęcia z góry, z lotu ptaka. Może być on też pomysłem na ciekawy prezent.

Dron – jaki wybrać?

Szukając odpowiedniego drona trzeba zastanowić się, w jakim celu będzie on wykorzystywany. Czy ma to być dron dla dzieci do zabawy, czy dron z kamerą do nagrywania i fotografowania z góry? Wówczas łatwiej będzie wybrać sprzęt, który spełni założone oczekiwania. Bezzałogowe maszyny latające mogą być wyposażone w cztery lub więcej śmigieł. Niektóre modele mają kamerkę obsługiwaną zdalnie.

W naszym asortymencie znajdziesz drony amatorskie i drony profesjonalne. Tanie modele to dobre rozwiązanie, żeby nauczyć się sztuki pilotażu, świetnie sprawdzi się jako prezent na komunię dla chłopca, który pasjonuje się gadżetami i chciałby otrzymać swojego pierwszego drona. Natomiast droższe produkty, m.in. drony Xiaomi czy Syma i Dji, mogą być wyposażone w kamery, systemy stabilizujące tor lotu, akumulatory zapewniające dłuższe latanie i nie tylko. Dobrej jakości urządzenia latające mają profesjonalne kamery i systemy pokładowe, dlatego przeznaczone są do stosowania w branży filmowej, przez fotografów czy np. w przemyśle.

Wybierz dron pod kątem swoich potrzeb i postaw na takie funkcje, z których będziesz korzystać.

więcej

Dowiedz się więcej o dronach i nie tylko

Wszystkie artykuły