Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Komunikacja urządzenia
  • więcej
Zasięg
  • więcej
Pojemność akumulatora
  • więcej
Maksymalna rozdzielczość wideo
  • więcej

Drony

Marzenia o lataniu zawsze rozbudzały wyobraźnię kolejnych pokoleń. Nie inaczej jest obecnie, choć znamy już wiele metod wznoszenia się w powietrze. Dla zabawy, ale nie tylko, można spróbować nauczyć się obsługi dronów – niewielkich statków powietrznych, które pozwalają np. fotografować krajobraz z góry. Czym są drony i jak wybrać takie urządzenie? Sprawdź naszą ofertę na empik.com.

Co to są drony?

Dron to maszyna latająca, którą w skrócie nazywa się UAV. Sprzęt ten może być też określany jako bezzałogowiec. Najczęściej jest on zdalnie sterowany, choć nowoczesne modele tego rodzaju urządzeń elektronicznych mogą też być całkowicie autonomiczne i latać samodzielnie, korzystając ze swojego oprogramowania.

Najczęściej drony mają niewielkie wymiary – to urządzenia latające, wyposażone w silniki i śmigła, które mogą zmieścić się nawet w dłoni, ale wówczas mamy raczej do czynienia z zabawkami. Natomiast drony większe, ważące do kilku kilogramów, to sprzęty funkcjonalne, które wykorzystuje się z powodzeniem w działaniach operacyjnych różnych jednostek i organizacji. Dla Ciebie i dla Twoich dzieci dron może być ciekawym gadżetem albo sposobem na to, by robić zachwycające zdjęcia z góry, z lotu ptaka.

Dron – jaki wybrać?

Szukając odpowiedniego drona powinieneś wiedzieć, w jakim celu będzie on wykorzystywany. Czy ma to być dron dla dzieci do zabawy, czy dron z kamerą do nagrywania i fotografowania z góry? Wówczas łatwiej Ci będzie wybrać sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania. Bezzałogowe maszyny latające mogą być wyposażone w cztery lub więcej śmigieł. Niektóre modele mają kamerkę obsługiwaną zdalnie.

W naszej ofercie znajdziesz drony amatorskie i profesjonalne. Tanie modele to dobre rozwiązanie, żeby nauczyć się sztuki pilotażu. Natomiast droższe produkty, m.in. drony Xiaomi czy Syma i Dji, mogą być wyposażone w kamery, systemy stabilizujące tor lotu, akumulatory zapewniające dłuższe latanie i nie tylko. Dobrej jakości urządzenia latające mają profesjonalne kamery i systemy pokładowe, dlatego przeznaczone są do stosowania w branży filmowej, przez fotografów czy np. w przemyśle.

Wybierz dron pod kątem swoich potrzeb i postaw na takie funkcje, z których będziesz korzystać.

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.