Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Stan produktu
Sprzedawca
  • więcej
Taktowanie
  • więcej
Gniazdo procesora (Socket)
  • więcej
Pobór mocy
  • więcej

Procesory

Procesor (ang. Central Processing Unit (CPU), czyli Centralna Jednostka Przetwarzająca) to mózg całego sprzętu, który odpowiada za wykonywanie poleceń otrzymywanych od innych podzespołów. W naszym asortymencie znajdują się między innymi najnowsze procesory Intel oraz AMD (w tym jednostki gamingowe o bardzo zaawansowanych parametrach).

Najpopularniejsze procesory Intel Core – dla użytkowników profesjonalnych i podstawowych

Procesory Intel są jednymi z najsłynniejszych produktów w swojej kategorii, równie popularnymi wśród użytkowników zaawansowanych, jak i podstawowych. Przez długi czas niemalże monopolizowały rynek i latami mówiło się w zasadzie jedynie o kostkach od Intela. Szczególny rozgłos zyskała seria procesorów konsumenckich Core, gdzie procesory Intel Core i5 wzwyż odpowiadają wyśrubowanym potrzebom profesjonalnych użytkowników, a i3 – użytkownikom domowym.

W naszym asortymencie dostępne są nowoczesne procesory Intel Core i7 oraz i9, które powstały z myślą o programistach, filmowcach, streamerach i innych wymagających konsumentach. To również procesory odpowiednie dla osób chcących rozwijać swoje zainteresowania, a więc początkujących graczy czy grafików. Oferujemy także procesory Intel Celeron przeznaczone do użytku biurowego bądź podstawowej obsługi komputera: oglądania filmów, sprawdzania poczty e-mail.

Najchętniej wybierane procesory AMD – dla graczy i do biura

Procesory AMD szybko stały się konkurencją dla dużego gracza, jakim jest Intel. Docenili je zarówno gamerzy (popularna seria Ryzen, która dziś należy do najchętniej wybieranych linii procesorów gamingowych), jak i użytkownicy biurowi czy programiści. Najmocniejsze modele tej marki to Ryzeny od piątki wzwyż, z kolei starsze procesory nadają się do bardziej podstawowej obsługi komputera lub w grania w mało wymagające gry.

W naszej ofercie znajdują się chętnie wybierane przez graczy procesory AMD Ryzen 5 oraz 7. Umożliwiają branie udziału w intensywnych, zaawansowanych graficznie rozgrywkach przy ich jednoczesnym streamowaniu oraz tworzenie efektownych animacji czy korzystanie z profesjonalnych programów do obróbki zdjęć i wideo. Proponujemy również mocny procesor gamingowy AMD Ryzen 9, który bez problemu zaspokoi potrzeby zawodowego e-sportowca oraz wydajne Ryzen 3 przeznaczone do użytku biurowego.

Jeżeli właśnie składasz komputer lub rozbudowujesz swój stary, to do współpracy z nowym procesorem przyda ci się wydajna płyta główna. Sprawdź najświeższe modele kompatybilne z procesorami Intel lub AMD i stwórz najmocniejszy duet do swojego desktopa lub laptopa!

więcej

Procesory komputerowe - najczęściej zadawane pytania