,,W żywe oczy’’, Delaney JP

Przed JP Delaney’em stoi nie lada wyzwanie. Jego poprzednie dzieło – ,,Lokatorka’’ szybko stało się bestsellerem! Książka ,,W żywe oczy’’ to thriller psychologiczny, pełny skomplikowanych historii, wprowadzających w stan dezorientacji i lęku. Główną bohaterką jest Claire Wright – perfekcyjna kłamczucha, dlatego też idealnie spełnia się w swojej pracy testerki wierności. Jednak pewnego dnia za sprawą jednego ze zleceń sprawy wymykają się spod kontroli, przekonajcie się sami!  Premiera już 5 września!

 

 

„Kontratyp”, Remigiusz Mróz

W przypadku wyjątkowo płodnego autora, jakim jest Remigiusz Mróz, trudno co prawda mówić o „powrocie”, bo przy wydawaniu dwóch książek rocznie nie zdążył nigdzie „zniknąć”, jednak na jego nową powieść bez wątpienia czekają fani w całej Polsce. Premiera już 19 września.

 

 

„Paragraf 148”, Jacek Ostrowski

Jeden z młodszych stażem polskich autorów kryminałów często bierze na warsztat prawdziwe wydarzenia z kryminalnej historii polski i osnuwa na nich swoje powieści. Nie inaczej jest w przypadku „Paragrafu 148”, na kartach której mecenas Zuza Lewandowska mierzy się z makabryczną sprawą seryjnego mordercy, który ćwiartuje swoje ofiary. W determinacji do schwytania zabójcy „pomagają jej” alkohol i mocne papierosy.

 

 

„Obserwuję Cię”, Teresa Discroll

Długo wyczekiwany polski przekład światowego bestsellera autorstwa dziennikarki BBC. Przetłumaczona na 16 języków i sprzedana w pół milionie egzemplarzy „Obserwuję Cię” bez wątpienia zaciekawi fanów powieści kryminalnych. Główna bohaterka, Ella Longfield, wiedziona współczuciem i instynktem matki, chce pomóc w odnalezieniu zaginionej dziewczyny, którą spotkała w pociągu. Niestety, szybko okazuje się, że przez dobre intencje wplątała się w sprawę, która zagrozi bezpieczeństwu jej samej.

 

 

„Kręgi”, Zbigniew Zborowski

Dziennikarz z wieloletnim stażem i pisarskim zacięciem opowiada historię brutalnego morderstwa, do którego dochodzi w Warszawie - w jednym ze stołecznych parków odnalezione zostaje ciało nastolatki z odciętymi dłońmi. Sprawą zajmuje się Bartosz Konecki, były policjant, obecnie prywatny detektyw, który dostaje typowe, na pozór, zlecenie: śledzić młodą aktorkę. Wkrótce Konecki odkrywa, że zbiera ona informacje na temat zbrodni sprzed lat, do złudzenia przypominającej tę, która właśnie się wydarzyła. Premiera już 5 września.

 

 

„Mury”, Hollie Overton

Popularność przyniosła jej debiutancka powieść pt. „Laleczka”. Teraz Hollie Overton powraca z nową książką, która ma duże szanse powtórzyć sukces pierwszej. „Mury” to mroczna opowieść o tym, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla dobra i bezpieczeństwa naszej rodziny. Kristy Tucker pracuje w więzieniu dla skazanych na śmierć - nie jest to co prawda praca marzeń, jednak pozwala utrzymać syna i chorego ojca. Kiedy Kristy wychodzi za mąż za Lance’a Dobsona nie spodziewa się, że człowiek ten zgotuje jej piekło na ziemi. Nie spodziewa się również, że z pomocą mogą przyjść jej… więźniowie.

 

 

„Bastion”, Stephen King

Tego autora nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, nie trzeba też chyba reklamować jego powieści. Tym razem „król horrorów” wziął na warsztat wizję zagłady biologicznej, która zaczyna się od zwykłego kichnięcia, a kończy unicestwieniem świata, który do tej pory znaliśmy. Chociaż King ma w swoim dorobku około stu książek, opowiadań i komiksów, to właśnie wydany w 1970 roku „Bastion” określany jest mianem jego najlepszej powieści. Nowe jej wydanie w twardej okładce ukaże się już 19 września.

 

 

„Kamerdyner”, Mirosław Piepka

Powieść napisana z wielkim rozmachem, ukazująca dzieje trzech sąsiadujących ze sobą nacji na przestrzeni aż pięciu dekad. W tle wielka miłość, konflikty narodowe, wojny, pytania o tożsamość oraz tajemnicza, brutalna zbrodnia. Chociaż sama historia jest literacką fikcją, autorom udało się zachować wierność faktom historycznym i osadzić swoją opowieść w wiarygodnych, ciekawych ramach. Premiera 5 września.

 

 

„Martwe tańczące dziewczynki”, Graham Masterton

Kolejny czempion powieści kryminalnej w naszym zestawieniu. Graham Masterton ponownie zabiera nas w mroczną podróż, w której przewodnikiem jest niestrudzona nadkomisarz Katie Maguire. Tym razem musi rozwikłać sprawę pożaru w szkole tańca, podczas którego ginie trzynaście młodych tancerek. Szybko łączy je z podobnymi sprawami, które wydarzyły się w irlandzkim Cork w ostatnim czasie. Jest pewna, że pożary to nie dzieło przypadku.