„Grzyby lecznicze. Przewodnik po azjatyckich grzybach, które odmładzają ciało, dodają energii i przedłużają życie”, Tero Isokauppila

Żadnego Polaka nie trzeba chyba przekonywać do grzybów, których zbieranie, przygotowywanie i jedzenie jest u nas wielopokoleniową tradycją. Książka Tero Isokauppili to jednak propozycja dużo bardziej orientalna - a dokładniej przybliżająca sekrety kuchni japońskiej, w której dalekowschodnie grzyby stanowią podstawę diety długowieczności. Dzięki temu poradnikowi poznasz ich rodzaje i właściwości, a także ponad 50 prostych przepisów na dania obiadowe, przekąski, napoje, a nawet… słodycze z wykorzystaniem azjatyckich grzybów.

Kup teraz

 

„Zdrowe odkwaszanie. Jak bezpiecznie przywrócić równowagę kwasowo-zasadową”, Hermann Straubinger

Zakwaszenie organizmu staje się naszą nową chorobą cywilizacyjną. Żyjemy w stresie, który zajadamy śmieciowym, wysoko przetworzonym jedzeniem, co prowadzić może do alergii, problemów skórnych i bezsenności, a w konsekwencji i do poważniejszych dolegliwości zdrowotnych. Hermann Straubinger w swojej książce dowodzi, że wystarczy wprowadzić kilka zmian, żeby odzyskać równowagę kwasowo-zasadową organizmu i wzmocnić odporność. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jakich produktów w swojej diecie unikać, poznasz także tajniki prostej diety ziemniaczanej.

Kup teraz

 

„Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin”, Kaja Nowakowska, Małgorzata Ruszkowska

Kaja Nowakowska i Gosia Ruszkowska, czyli autorki bloga Mead Ladies, zabiorą Was w fascynujący świat roślin leśnych i łąkowych, które stać się mogą częścią naszej codziennej diety. W książce znajdziecie informacje o tym, jak bezpiecznie zbierać i przyrządzić to, co rośnie wokół nas. Blogerki zapewniają, że ich propozycje dań z grzybów, korzeni, liści, owoców, nasion i kwiatów nie tylko hołdują naturze - ich lecznicze właściwości są potwierdzone naukowo.

Kup teraz

 

„Pyszne chwasty”, Małgorzata Kalemba-Drożdż

Małgorzata Kalemba-Drożdż jest nie tylko blogerką kulinarną, ale także doktor biochemii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W swoich książkach prezentuje oryginalne przepisy z wykorzystaniem niecodziennych składników: dzikich roślin, drzew czy kwiatów. W swojej najnowszej publikacji wzięła na warsztat chwasty, przedstawiając prawie 140 (!) przepisów na sałatki, sosy, pasty, zupy, makarony, a nawet słodkości i konfitury.

Kup teraz

 

„Leczenie burakiem. Naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości”, Lidia Kostina     

Ile przepisów na dania z wykorzystaniem buraka przychodzi Wam do głowy? Lidia Kostina w swojej książce spisała ich aż 150 i to nie tylko z powodu jego oczywistych walorów smakowych. Burak od wieków znajdował szerokie zastosowanie w lecznictwie, głównie ze względu na wysokie zawartości witamin, potasu, jodu, żelaza, białka i błonnika.

Kup teraz

 

„Kuchnia Słowian, czyli o poszukiwaniu dawnych smaków”, Hanna i Paweł Lis

Kolejna oryginalna propozycja do domowej biblioteczki, tym razem z zacięciem historycznym. Hanna i Paweł Lis postanowili odtworzyć wczesnośredniowieczne słowiańskie przepisy i smaki. Bazowali na opracowaniach etnograficznych, historycznych, archeologicznych, botanicznych z zakresu ziołoznawstwa, przede wszystkim jednak samodzielnie testując dawne receptury. Efekty, jak zapewniają, mogą być spektakularne.

Kup teraz

 

„Zamień chemię na energię. Zdrowie i siła na wynos”, Julita Bator

Julia Bator od kilku lat zachęca Polaków, żeby zamienili wysokoprzetworzoną, „chemiczną” żywność na zdrowsze, naturalne potrawy. Mama trójki dzieci i blogerka kulinarna zapewnia przy tym, że taki jadłospis nie musi negatywnie odbijać się na naszym domowym budżecie. Tym razem Bator wzięła na warsztat przekąski, które są nie tylko wyjątkowo niezdrowe, ale także, w ostatecznym rozrachunku, po prostu drogie. W jej nowej książce znajdziecie więc ponad 50 przepisów na przekąski o wysokiej zawartości białka, błonnika oraz węglowodanów złożonych.

Kup teraz