Zamiast wizyty w kawiarni

Minęło niedawno 300 lat, kiedy to zwycięzcy spod Wiednia przywieźli do Polski kawę jako łup wojenny. I tak napój z palonych ziaren kawowca trafił na polskie stoły. Najpierw do pałaców i dworów, z czasem zadomowił się w mieszczańskich kamienicach i dotarł pod strzechy. Dziś niemal wszyscy nie potrafimy zacząć dnia bez kilku łyków małej czarnej czy aksamitnego cappuccino. Czas spędzony w kawiarni, kiedy rozkoszujemy się mocnym espresso i prowadzimy pogaduszki przy latte macchiato, należy do ulubionych przyjemności. Jeśli w domu po prostu zalewasz mielone ziarna wrzątkiem, nie łudź się, że pijesz prawdziwą kawę. To tylko fusy z gorącą wodą. Żeby rozkoszować się pełnią smaku, odczuwać pełen bukiet aromatów, warto parzyć kawę w ekspresie. Odczuwasz przecież różnicę między kawą podawaną w kawiarni a namiastką, którą sam/sama przygotowujesz we własnej czy w biurowej kuchni.

Kup teraz


Ekspres niejedno ma imię

No dobrze, decydujesz się na kupno ekspresu. I tu dylemat: jaki wybrać? Ciśnieniowy? Kolbowy? Przelewowy? A może wystarczy zwykła kawiarka? Poszukajmy złotego środka… Jeśli szukasz czegoś co będzie szybkie, wygodne i niedrogie, jeśli masz rano mało czasu, a chcesz napić się pysznej kawy, jeśli lubisz designerski sprzęt, który ozdobi Twoją kuchnię - podpowiadamy: wybierz ekspres na kapsułki!

Kup teraz

Na imię mu Tchibo Cafissimo

Jest to sprytne urządzenie, które parzy kawę pod ciśnieniem, jak dobry ekspres ciśnieniowy, z tą różnicą, że potrzebna jest do tego kawa w kapsułkach. Przygotowanie w ten sposób kawy zajmie nam kilkanaście sekund. To proste, wygodne, szybkie.

Obsługa Tchibo Cafissimo jest bardzo prosta. Nawet nie do końca obudzony (-a) czy padający (-a) w robocie ze zmęczenia zrobisz pachnące, smakowite i stawiające na równe nogi espresso. Możesz przygotować 8 filiżanek napoju, jedną po drugiej, w sam raz na koleżeńskie spotkania przy kuchennym (czy salonowym) stole. A potem bez trudu wymontujesz i umyjesz tackę ociekową i pojemnik na kapsułki.

Co więcej, taki gadżet o nowoczesnym designie może stanowić niebanalną dekorację kuchni i zajmuje mało miejsca.

Kup teraz

 

Kapsułki - czy to dobry pomysł?

Są osoby, które mają nieco oporów przed taką formą parzenia kawy. A przecież to prawdziwe zmielone ziarna, czasem ze smakowymi dodatkami, tyle że zamknięte w małej kapsułce. Dodatkowo możemy wybierać spośród różnych, gotowych smaków – cappuccino, late, itd. Kawa Tchibo Cafissimo produkowana jest w kilku rodzajach (m.in. bezkofeinowa, z dodatkiem mleka, creme). W opakowaniu znajduje się 10 kapsułek, a w każdej (uwaga!) 7 albo 8 gram mielonej, wysokiej jakości kawy. 7 gram to ilość idealna, by zaparzyć prawdziwe włoskie espresso. 8 gram to już szczyt szczęścia dla amatorów solidnego „szatana”.

I tak prostym sposobem masz znakomitą kawę. Jak w kawiarni albo jeszcze lepszą.