Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Sprzedawca
  • więcej
Ocena produktu
Seria
Głębokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)

Czubki na choinkę

Czubek na choinkę to nieodłączny element dekoracyjny bożonarodzeniowego drzewka. Nadaje choince majestatycznego wyglądu, optycznie ją wydłuża i wieńczy całą dekorację. Dostępne są różne rodzaje ozdób na czubek choinki. Najczęściej spotyka się czubki w kształcie szpica lub gwiazdy, ale niektórzy dekorują drzewko na szczycie aniołkiem, śnieżynką, wstążką lub podobizną Świętego Mikołaja.

Gwiazda na czubek choinki

Gwiazda na czubek choinki to jedna z najbardziej popularnych ozdób choinkowych. Może występować w różnych kolorach oraz kształtach i być wykonana z plastiku lub szkła. Często ozdobiona jest połyskującym brokatem, który nadaje jej efektownego wyglądu. Można też spotkać gwiazdy z podświetleniem LED, które rozświetlają całą choinkę. Gwiazda na szczycie choinki w kulturze polskiej symbolizuje gwiazdę betlejemską, która prowadziła Trzech Króli do Jezusa. Jest także odniesieniem do pierwszej gwiazdki pojawiającej się na niebie oznaczającej, że czas rozpocząć świętowanie i zasiąść do uroczystej, wigilijnej wieczerzy. W tradycjach ludowych gwiazda miała także pomagać domownikom, którzy wracali z dalekich wypraw w odnalezieniu drogi do domu na święta.

Szpice na chonikę

Szpic na choinkę to barwna, zwykle szklana ozdoba o smukłym kształcie i ostrym zakończeniu, która stanowi przedłużenie choinki. Wyznacza punkt na niebie, z którego spływają błogosławieństwa dla domu i jej mieszkańców. Szpic na choinkę szklany to często ustnie dmuchana, ręcznie malowana i bogato zdobiona dekoracja, która nadaje wnętrzu wyjątkowo eleganckiego wyglądu.

Anioł jako czubek choinki

Anioł na szczycie choinki coraz częściej pojawia się w wielu domach. Można spotkać aniołki słomiane lub wykonane z innych naturalnych materiałów. Dostępne są także ozdoby świąteczne wykonane ze szkła lub tworzyw sztucznych. Niektóre anioły mogą mieć skrzydła zrobione z naturalnych piór. W tradycyjnych wierzeniach anioł miał chronić dom i jego mieszkańców przed złymi mocami.

Zapoznaj się z naszym asortymentem czubków na choinkę i wybierz ozdobę, która zwieńczy dekorację twojego drzewka!

więcej

Sprawdź więcej artykułów o ozdobach świątecznych

Wszystkie artykuły

Czubki na choinkę - najczęściej zadawane pytania