Bialetti

Filtruj
Kategorie
Polecane
Kolor
Materiał
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Bialetti

Bialetti jest włoską firmą, która od początku swojego istnienia zajmowała się produkcją akcesoriów do parzenia i serwowania kawy. W ofercie producenta są dostępne kawiarki Bialetti, spieniacze do mleka, filiżanki, kubki, a nawet ziarniste i mielone kawy.

Kawa o wyjątkowym smaku z kawiarki Bialetti

Kawiarki Bialetti są prostymi i ponadczasowymi urządzeniami, w których można przyrządzić aromatyczną i smaczną kawę. Do przygotowania napoju potrzebny jest rozgrzany palnik kuchenki, na którym w kawiarce pod wpływem ciepła wytwarza się ciśnienie. Zmielona kawa, długo parzona pod niskim ciśnieniem, uzyskuje wyrazisty smak i aromat. 

Modele kawiarek Bialetti

Bialetti Moka Express była pierwszym modelem kawiarki, opracowanym przez firmę w 1933 roku. Jest to srebrne urządzenie o kanciastym kształcie, wykonane z aluminium i wyposażone w czarny uchwyt. Niewiele zmienione, od lat cieszy się popularnością i nadal pozostaje w sprzedaży. Kawiarka może być użytkowana na kuchenkach gazowych i elektrycznych.

Kawiarka elektryczna Bialetti jest także wzorowana na klasycznym modelu Moka. Ma ona wbudowane źródło ciepła, dzięki czemu kawę można przygotować po podłączeniu urządzenia do prądu.

Kawiarka Bialetti – indukcja

W związku z popularnością kuchenek indukcyjnych, firma Bialetti stworzyła modele kawiarek, których można używać na innowacyjnych urządzeniach grzewczych.

Kawiarki ciśnieniowe Bialetti na indukcję tj. Bialetti Moka Induction, są wzorowane na klasycznym urządzeniu, bazującym na ośmioboku. Dzięki dolnemu zbiornikowi zbudowanemu ze stali nierdzewnej jest możliwość przygotowania kawy na każdym typie kuchenek, a nawet na ognisku czy palniku turystycznym. Kawiarki ciśnieniowe z tego modelu dostępne są w różnych kolorach.

Kawiarka Bialetti Venus jest urządzeniem wykonanym z polerowanej stali nierdzewnej, która zwiększa trwałość i jakość produktu. Dolny zbiornik sprawia, że może być używana zarówno na kuchenkach indukcyjnych, jak i gazowych czy elektrycznych. Model występuje w kilku pojemnościach mieszczących 2, 4, 6 lub 10 espresso.

Akcesoria kuchenne do parzenia kawy

W asortymencie można znaleźć także spieniacze do mleka Bialetti, które pozwalają samodzielnie przygotować piankę do kawy. Są to urządzenia ręczne lub elektryczne o nowoczesnym wzornictwie. Większość modeli powstała ze stali nierdzewnej. W zależności od modelu, da się w nich spienić m.in. 60 ml, 300 ml lub 330 ml mleka. W spieniaczach można również podgrzać mleko. 

Szklane lub porcelanowe filiżanki Bialetti, inspirowane są włoskimi wzorami i występują w różnych kolorach. Pasują do serwowania cappuccino, espresso czy herbaty. Producent oferuje je w różnych pojemnościach – mogą pomieścić np. 60 ml, 70 ml, 80 ml, 150 ml, a nawet 240 ml napoju.

Zapoznaj się z naszym asortymentem kawiarek Bialetti i wybierz jedną z nich, by rozkoszować się wyrazistym smakiem espresso w zaciszu swojego domu.

 

więcej

Zobacz więcej artykułów na temat marki Bialetti

Wszystkie artykuły

Bialetti – najczęściej zadawane pytania