Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor

Kawiarki ciśnieniowe

Alternatywą dla ekspresu do kawy jest kawiarka ciśnieniowa. To urządzenie proste w budowie i obsłudze, które zajmuje niewiele miejsca w kuchni i jest bardzo łatwe w czyszczeniu. Pozwala przygotować aromatyczną i esencjonalną kawę w kilka minut. Do działania sprzętu wystarczy kuchenka gazowa lub płyta indukcyjna. W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów kafeterek, które różnią się od siebie wyglądem, pojemnością, materiałem, z którego zostały wykonane oraz mechanizmem działania.

Kawiarki stalowe i aluminiowe

Większość modeli w naszym sklepie produkowanych jest ze stali nierdzewnej lub z aluminium. Kawiarki stalowe charakteryzują się łagodnym, okrągłym kształtem, uniwersalnością i eleganckim wyglądem. Są jednak droższe niż jej tradycyjne, aluminiowe odpowiedniki występujące w kształcie sześciokąta lub ośmiokąta. 

Kawiarki aluminiowe odznaczają się klasycznym, włoskim designem nawiązującym do dawnych tradycji parzenia kawy. Producenci zapewniają, że wykorzystane do produkcji tworzywo pochodzi z certyfikowanych stopów metalu i jest całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością. 

Kawiarki na gaz lub indukcję

Kawiarki stalowe oraz aluminiowe, np. kawiarki na gaz Bialetti przystosowane są do użytku na kuchni gazowej, ale można ich także także używać na kuchni elektrycznej.

Wystarczy wlać wodę do zbiornika i wsypać kawę do sitka. Następnie należy ustawić dzbanek na palniku i poczekać, aż podgrzana woda pod ciśnieniem przepłynie przez sitko i wypchnie napar do komory, z której można przelać gotowe espresso do filiżanki.

Kawiarki na indukcję zawsze wykonane są ze stali nierdzewnej. Zostały wyposażone dodatkowo w ferromagnetyczne dno o idealnie gładkiej powierzchni, które doskonale przylega do powierzchni płyty. Na tego typu urządzeniach zawsze znajduje się informacja, że sprzętu można używać na płycie indukcyjnej.

Kawiarki ciśnieniowe będą też dobrym pomysłem na prezent dla pary.

Wybierz jedną z kawiarek dostępnych w naszym asortymencie i codziennie delektuj się aromatycznym espresso w domowym zaciszu.

więcej

Kawiarki ciśnieniowe

najczęściej zadawane pytania