Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Liczba elementów w komplecie
  • więcej
Kolor
Cechy dodatkowe
  • więcej
Seria
  • więcej
Zawartość zestawu
  • więcej

Filiżanki

W naszej ofercie kupisz zarówno filiżanki ze spodkiem, żaroodporne, jak i te termiczne. Wybór jest szeroki — od tych przeznaczonych do espresso, przez filiżanki do herbaty po przezroczyste naczynia, w których przyrządzić można estetycznie wyglądające latte.

Które filiżanki do kawy wybrać?

Odpowiedź zależy od rodzaju przyrządzanej kawy. Odpowiednie filiżanki do espresso powinny mieć od 40 do 100 ml pojemności. W naszej ofercie znajduje się kilka wariantów tego rodzaju filiżanek: wyposażone w uchwyt, ze spodkiem, termiczne lub stylizowane (np. za pomocą złoceń lub charakterystycznego kształtu). Niektóre z nich wykonane zostały w duchu vintage, inne zaprojektowano z myślą o nowoczesnym, geometrycznym designie (np. filiżanki inspirowane estetyką Bauhausu).

W przypadku filiżanki do kawy, w której przyrządzane ma być cappuccino lub klasyczna, czarna kawa polecana pojemność to 250 ml. Dla osób, które sięgają po ten energetyzujący napój częściej, dostępne są też naczynia o większej pojemności. Miłośnikom latte macchiato mogą zaś przypaść do gustu filiżanki z podwójną ścianką. Dzięki wyodrębnieniu wewnętrznej i zewnętrznej warstwy szkła można obserwować konsystencję napoju.

Filiżanka porcelanowa czy ceramiczna?

Porcelana to również rodzaj ceramiki, jednak wyróżnia ją wyjątkowo wysoka temperatura wypalania. Filiżanki z tego tworzywa mogą służyć przez dziesiątki lat, ponieważ charakteryzuje je szczególna wytrzymałość. Standardowy, porcelanowy zestaw filiżanek można zakupić już za kilkadziesiąt złotych.

Do codziennego użytkowania lepszym rozwiązaniem mogą jednak okazać się filiżanki ceramiczne. Są znacznie tańsze, dzięki czemu ich przypadkowe rozbicie nie nadwyręży budżetu. Ciekawą alternatywę stanowią filiżanki do kawy wykonane z przetworzonych fusów z recyklingu. Tworzywo tego rodzaju zachowuje zapach ziaren kakaowca, jest lekkie i w pełni ekologiczne.

W naszym asortymencie znajdziesz liczne zestawy filiżanek do kawy oraz herbaty. Przejrzyj bogatą ofertę i wybierz produkt, który spełni twoje oczekiwania.

więcej