Literatura

Anna Dziewit-Meller

Anna Dziewit-Meller

Pisarka i dziennikarka, wcześniej liderka kobiecego zespołu rockowego „Andy”. Wydała dwie powieści: „Disko” i „Górę Tajget”. W 2017 r. wydała książkę „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Wraz z Agnieszką Drotkiewicz wydała dwa tomy wywiadów „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” i „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”, a z Marcinem Mellerem zbiór reportaży „Gaumardżos, opowieści z Gruzji”. Oprócz twórczości własnej zajmuje się książkami innych autorów – wcześniej w programach telewizyjnych, od 2016 r. w autorskim kanale internetowym bukbuk.pl. W 2016 r. nominowana za wywiad do Nagrody Grand Press. Od stycznia 2017 r. felietonistka Tygodnika Powszechnego, od 2019 r. także Polityki.

Magdalena Grzebałkowska

Magdalena Grzebałkowska

Reporterka, autorka bestsellerowych książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego", „Beksińscy. Portret podwójny", „1945. Wojna i pokój" oraz „Komeda. Osobiste życie jazzu". Laureatka nagrody Nike Czytelników 2016.

Max Cegielski

Max Cegielski

Pisarz, kurator, badacz, dziennikarz. Autor między innymi reportażu „Oko Świata. Od Konstantynopola do Stambułu”, za który otrzymał w 2009 r. nagrodę imienia Beaty Pawlak. Autor projektów artystycznych: Global Prosperity, Migrating University of Mickiewicz; z Jankiem Simonem kurator cyklu wystaw Sklep Polsko-Indyjski/Prince Polonia. Do 2015 r. prezenter TVP Kultura, współprowadzący Hali Odlotów, uhonorowanej nagrodą Grand Press. Obecnie współprowadzi w TVN24 Xięgarnię, z którą otrzymał PIKowy Laur – nagrodę Polskiej Izby Książki.

fot. radekpolak.com

Marcin Maćkiewicz

Marcin Maćkiewicz

Organizuje rocznie setki wydarzeń z osobistościami ze świata kultury w całej Polsce. Współtwórca Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury i kierownik zespołu odpowiedzialnego za wszystkie spotkania z pisarzami w Empiku. Nałogowy czytelnik śledzący nowości i ceniący klasyki. Manager kultury związany wcześniej m.in. z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Festiwalem Malta i Komuną/Warszawa.

Ewa Sołek

Ewa Sołek

Manager Działu Książka w Empiku. Nigdy nie wyobrażała sobie pracy, która nie byłaby związana z jej pasją – książkami, dlatego studiowała Bibliotekoznawstwo. Jest na bieżąco ze wszystkimi nowościami, bo to ona odpowiada za ofertę książek w Empiku. Posiada tajemniczy zmysł, który pozwala jej przewidywać, które książki pokochają czytelnicy, a sama nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania choćby jednej strony. Albo rozdziału. Czy też całej książki.

Muzyka

Monika Brodka

Monika Brodka

Za sprawą popularnego talent show została nastoletnią gwiazdą. Pozycję artystki ugruntowała wydana w 2010 r. płyta „Granda”. W 2012 r. nagrała fenomenalny minialbum „LAX”. Kolejną płytą znów zaskoczyła. „Clashes” to płyta utkana z kontrastów. Posępne, kościelne organy i pełen wigoru punk rock, teksty o namiętności, miłosnym szaleństwie, ale i o kuszącej otchłani śmierci. Album, wyprodukowany przez nagrodzonego Grammy Noah Georgesona (znanego ze współpracy z Devendrą Banhartem, Joanną Newson czy The Strokes), ukazał się w 2016 r. nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Brodka zaprezentowała swoje nowe sceniczne wcielenie na festiwalach, a także na trasie 10 koncertów w Wielkiej Brytanii. 2018 r. przyniósł trasę koncertową oraz album MTV Unplugged.

fot. Przemek Dzienis

Agnieszka Szydłowska

Agnieszka Szydłowska

Dziennikarka zajmująca się kulturą. Od lat nałogowo słucha płyt, jeździ na koncerty i festiwale, rozmawia z artystami. Na stałe związana z radiem - prowadzi audycje muzyczne i poświęcone kulturze w radiowej Trójce. Współpracuje z TVP Kultura od początku istnienia tej stacji.

fot. Tomasz Urbanek/East News

Piotr Metz

Piotr Metz

Radiowiec od 1981 r. w różnych stacjach. Redaktor naczelny Machiny. Szef muzyczny MTV Polska. Rozmawiał z Madonną i Prince'm. Od McCartney'a i Jaggera dostał podziękowania, a od Lennona pozdrowienia. Posiadacz zbyt dużej ilości płyt i vintage'owego sprzętu audio.

fot. Jan Bielecki/East News

Anna Maria Żurek

Anna Maria Żurek

COO i Współtwórczyni Going. W bileterii Empiku odpowiedzialna za relacje z Partnerami i kluczowymi Klientami, wizerunek marki oraz HR. Absolwentka Polonistyki i Kulturoznawstwa na UW, z wykształcenia i zamiłowania organizatorka wydarzeń kulturalnych, muzycznych i kulinarnych. Związana od lat z niezależną sceną elektroniczną i hiphopową.. Prywatnie fanka escape roomów i mama dwóch przedszkolaków.

Dominik Sadowski

Dominik Sadowski

Od czterech lat łączy pasję i wykształcenie, kierując działem Muzyki w Empiku. Razem ze swoim zespołem uważnie śledzi trendy, analizuje wybory klientów, dbając o to, aby różnorodny wachlarz gustów znalazł odzwierciedlenie na empikowej półce. Pracę w Empiku zaczął 15 lat temu jako student chcący być bliżej muzyki. Fan wielu gatunków muzycznych i podróży, co łączy na szlaku tras koncertowych ulubionych artystów.

Film

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Krytyk filmowy i youtuber, redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji filmowych i kinoterapii (razem z psychologiem Armenem Mekhakyanem) w Halo Radio. Wcześniej m.in. kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych nfilmHD 1 i 2 oraz wicedyrektor TVP2.

fot. Róża Sampolińska

Agnieszka Smoczyńska

Agnieszka Smoczyńska

Ukończyła kulturoznawstwo i reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Autorka krótkometrażowych filmów fabularnych, nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach. W 2015 r. zadebiutowała filmem pełnometrażowym „Córkami Dancingu”. Nagrodzona za najlepszy debiut na Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni; okrzyknięta „Odkryciem roku” Polskich Nagród Filmowych. Film przyniósł jej kilkadziesiąt nagród na świecie. Smoczyńska na zaproszenie Sydney Film Festival, Variety i European Film Promotion wzięła udział w programie "European Cinema: Ten Women Filmmakers to Watch”. Jej drugi film fabularny “Fuga” miał premierę w Cannes w ramach prestiżowej sekcji Critic’s Week. Niedawno debiutowała w teatrze musicalem „Święta Kluska”.

fot. Rafał Placek

Roma Gąsiorowska

Roma Gąsiorowska

Absolwentka PWST w Krakowie. Aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, projektantka mody, life-coach, reżyser, producent, manager kultury, założycielka szkoły aktorskiej AktoRstudio, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej, pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny W-arte! Open Art Space. W zespole teatralnym TR Warszawa przez 12 lat stworzyła około dwudziestu ról i zdobyła kilka nagród na festiwalach, obecnie współpracuje z Teatrem Soho. W 2011 r. za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie Ki została nagrodzona Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni i w 2012 na Festiwalu Aktorstwa Filmowego. Wielokrotnie nominowana i wyróżniana w konkursach kina niezależnego.

fot. Kasia Ładczuk

Agnieszka Stępień

Agnieszka Stępień

Menedżer kategorii Film w Empiku. Uważnie śledzi wszystkie premiery i dba o to, by klienci Empiku mieli szeroki wybór filmów. Przyszła na świat, kiedy na ekrany polskich kin wchodził kultowy dziś „Och, Karol”. Pracę w Empiku rozpoczęła w dniu premiery pierwszej części „Madagascaru”. Stanowisko menedżerki kategorii film pełni od premiery DVD „Avatara”. W międzyczasie studiowała filmoznawstwo. Od zawsze pasjonuje się kinem – tam też najczęściej spędza wakacje. Jak nie ogląda, to czyta (fantastykę i reportaże dla kontrastu), jak nie czyta (i nie ogląda), to walczy z apokalipsą zombie (najczęściej na PS4). Bezgranicznie kocha Davida Lyncha, Władysława Pasikowskiego i Quentina Tarantino.

Izabela Szymańska

Izabela Szymańska

Redaktor naczelna „Empik Pasje. Magazyn online”. Przez kilkanaście lat opisywała kulturalne życie Warszawy i Polski jako dziennikarka stołecznej redakcji „Gazety Wyborczej” oraz „Co Jest Grane”. Współpracowała z wieloma tytułami prasowymi, w tym z „Dużym Formatem”, „Wysokimi Obcasami”, „Zwierciadłem” czy domem produkcyjnym Vision House. W Empiku od roku prowadzi portal zachęcający do rozwijania pasji.

Regulamin konkursu „Bestsellery empiku 2018”

Partner medialny:
Sponsor gali:
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.