Muzycznym Bestsellerem Empiku 2019 w kategorii pop/rock, został debiutancki album Roksany Węgiel. Choć gwiazda ma dopiero 15 lat, liczba jej muzycznych sukcesów jest imponująca. Nagrodzony krążek „Roksana Węgiel” zaledwie dwa miesiące po premierze zdobył status Złotej Płyty, a każdy wydawany przez artystkę klip osiąga milionowe wyniki wyświetleń na YouTube. A które albumy rywalizowały o najwyższe podium naszego bestsellerowego zestawienia w tej kategorii? Poniżej prezentujemy czołową piątkę pop/rock 2019 roku (alfabetycznie według tytułów).

Bezkonkurencyjny w hop-hopie w 2019 roku okazał się Sokół. To on odebrał statuetkę Bestsellera Empiku dla albumu „Wojtek Sokół”. Mimo, że karierę na rodzimej scenie muzycznej rozpoczął 24 lata temu, to jego zwycięska płyta jest pierwszym w pełni solowym wydawnictwem. Warto podkreślić, że polski hip-hop jest w Empiku na nieustającym topie! A którzy wykonawcy, obok Sokoła, elektryzowali Was najbardziej w 2019 roku? Oto 5 najpopularniejszych płyt w kategorii hip-hop w 2019 roku (w kolejności alfabetycznej).

Dźwięk w filmie odgrywa ogromną rolę. Często jest bohaterem pierwszoplanowym, innym razem pozostaje w tle. Wśród pretendentów do tytułu Bestsellera Empiku 2019 w kategorii muzyka filmowa (albumy prezentujemy poniżej w kolejności alfabetycznej) pojawiły się ścieżki dźwiękowe ze światowych produkcji, jednak konkurencję zdeklasował album z filmu „Proceder. Żyj aż do bólu” - biografii warszawskiego rapera Tomasza Chady. Płyta stanowi zbiór kawałków, które przedstawiają przekrojowo twórczość rapera. Statuetkę podczas gali odebrał Rafał Sielawa – kompozytor muzyki.

Regulamin konkursu „Bestsellery empiku 2018”

Partner medialny:
Sponsor gali:
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.