kino polskie

Poprzednie lata w kategorii „film fabularny” to zdecydowane zwycięstwa polskich produkcji („Kler” Smarzowskiego w 2019 i „Boże Ciało” Komasy w 2020). Rok 2021 przyniósł tak wiele ważnych rodzimych produkcji, że konieczne było uczynienie „kina polskiego” wiodącą kategorią filmową. Widzowie wskazali jako najważniejszą dla nich opowieść fabułę Jana Holoubka „25 lat niewinności”, z brawurowymi rolami Piotra Trojana i Agaty Kuleszy.

strzałka do przesuwania produktów
okładka produktu

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

reż. Jan Holoubek

Kup

Trudno uwierzyć, że tak okrutna historia mogła wydarzyć się naprawdę. Film Jana Holoubka pokazuje jak niewinny chłopak został wplątany w morderstwo, za które niesłusznie został skazany na 25 lat więzienia. Obraz trzyma w napięciu i porusza rolami aktorskimi, w tym Piotra Trojana i Agaty Kuleszy.

okładka produktu

Pętla

reż. Patryk Vega

Kup

W najnowszym filmie Patryk Vega wziął na warsztat tzw. „Aferę podkarpacką”. Zamieszani w nią bohaterowie mieli szantażować topowych polityków i elity nagranymi potajemnie taśmami z seks-klubów. A w rolach głównych m.in. Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski.

okładka produktu

Listy do M. 4

reż. Patrick Yoka

Kup

To już kolejny rok, w którym „Listy do M.” towarzyszyły nam podczas Świąt Bożego Narodzenia. Bohaterów filmu Patricka Yoki spotykamy w przedświątecznej gorączce. Zamieszanie i gonitwa, by ze wszystkim zdążyć, są właśnie tym czasem, gdy życie może najłatwiej wywrócić się do góry nogami.

okładka produktu

Banksterzy

reż. Marcin Ziębiński

Kup

Czy da się żyć bez kredytów? To dla wielu osób niemożliwe. I na tym korzystają nieuczciwi bankowi gracze. Film „Banksterzy” Marcina Ziębińskiego opowiada historię osób po dwóch stronach barykady finansowego systemu. Co najbardziej poruszające - filmowa opowieść nawiązuje do prawdziwych wydarzeń.

okładka produktu

Czyściec

reż. Michał Kondrat

Kup

Co się dzieje z ludźmi po śmierci? To pytanie, które każdy sobie zadaje chociaż raz w życiu. Film Michała Kondrata łączy historie mistyków kościoła takich jak św. Ojciec Pio, św. Faustyna Kowalska, Fulla Horak i św. Ojciec Stanisław Papczyński z wypowiedziami światowej sławy teologów.

strzałka do przesuwania produktów

kino familijne

W 2021 roku Mulan okazała się nie tylko największą wojowniczką w historii Chin, ale także kina familijnego w Polsce. Aktorska wersja disneyowskiego hitu sprzed lat pokonała wszystkie animacje w tej kategorii, a także najnowszą adaptację klasyki światowej literatury dla młodych czytelników - "Tajemniczy ogród". Mimo braku niesfornego smoka Muszu!

strzałka do przesuwania produktów
okładka produktu

Mulan

reż. Niki Caro

Kup

Dwadzieścia lat temu animowana opowieść o dziewczynie, która w chłopięcym przebraniu zaciągnęła się do armii, by pomóc ojcu, podbiła świat. Nowa, aktorska i spektakularna wersja tej historii podbiła serca zwłaszcza damskiej części publiczności, czego dowodem jest miejsce w finale Bestsellerów Empiku.

okładka produktu

Trolle 2

reż. Walt Dohrn

Kup

W drugiej odsłonie przygód Królowa Poppy oraz Mruk powracają. Tym razem będą mieli szansę spotkać mieszkańców innych, muzycznych krain. Jednak szybko zauważą, że nie dogadują się zbyt dobrze. Czy jest szansa, by znaleźli wspólny głos? Czy pogodzą ze sobą wszystkie trolle?

okładka produktu

Co w duszy gra

reż. Pete Docter

Kup

Bohaterem filmu ze studia Pixar jest Joe, nauczyciel muzyki, który od zawsze marzył, żeby zostać jazzmanem. Kiedy jednak pojawia się ta upragniona szansa - ma wypadek i umiera. Jednak to nie koniec - postanawia zawalczyć w zaświatach o powrót na ziemię. Wzruszająca opowieść dla całej rodziny.

okładka produktu

Luca

reż. Enrico Casarosa

Kup

Luca mieszka pod wodą, ale marzy o tym, by choć raz wyjść na powierzchnię. Chce zobaczyć jak wygląda świat ludzi. Kiedy spotyka Alberta okazuje się, że znalazł do tej misji kompana. Pełna przygód historia od Pixara rozgrywa się na Włoskiej Riwierze, którą zwiedzamy razem z głównymi bohaterami.

okładka produktu

Tajemniczy ogród

reż. Marc Munden

Kup

Klasyczna już historia zyskała nowe życie. Jej główną bohaterką jest Marry, która po stracie rodziców zostaje wysłana do domu wuja. Unika on ludzi, ma nieprzyjemną gosposię. Ale przy domu tym jest ogród, który przenosi do innego świata. W nowej wersji wystąpili Dixie Egerickx, Colin Firth, Julie Walters.

strzałka do przesuwania produktów
Partner:
Partner główny:
Partner Odkryć Empiku:
Patroni medialni: