Bestsellery Empiku 2023 - Nominacje

Film

Nominacje

Od wielkiej rozrywki po prawdziwe dramaty. Potrafi wywołać wzruszenia, uśmiechy i dreszcze. Kochamy kino w różnych odsłonach i formatach, bo to emocje w czystej postaci czy impuls do rozmowy o ważnych sprawach. Oto Wasze nominacje do filmowych Bestsellerów Empiku 2023 – najpopularniejsze rodzime produkcje i kino familijne na DVD i Blu-Ray w Empiku oraz w sieci Multikina.

Partnerem kategorii Film jest Multikino

Kino polskie

Chłopi
Chłopi
DK Welchman, Hugh Welchman Next Film

Next Film

Wyróżniona Noblem powieść Władysława Reymonta znów została przeniesiona na duży ekran. Wciągająca opowieść o emocjach, rozterkach i porywach, które rządzą życiem wsi została zobrazowana w oryginalnej technice filmowej DK Welchman i Hugh Welchmana.

Filip
reż. Michał Kwieciński TVP

TVP

Film zainspirowany książką i życiem Leopolda Trymanda ze świetną tytułową rolą Eryka Kulma jr. Oglądamy nietypowy obraz II Wojny Światowej: nie ma tu heroizmu, patetycznej walki, scen batalistycznych; są za to bale, spryt i niemal zwierzęca walka o przetrwanie w paszczy lwa.

Teściowie 2
reż. Kalina Alabrudzińska Next Film

Next Film

Tym razem bohaterowie jadą do hotelu nad morzem, gdzie ich dzieci planują drugie podejście do ślubu. Dostajemy żarty oparte na różnicach klasowych, przekonaniu o słuszności własnej wersji życia, ale też próbę porozumienia pomimo odrębnego podejścia do…wszystkich spraw.

Uwierz w Mikołaja
reż. Anna Wieczur Kino Świat

Kino Świat

W Mikołaja przestajemy wierzyć w szkole, ale w dorosłym życiu chcielibyśmy do tego wrócić. Co możemy zrobić? Uwierzyć chociaż w magię świąt. Nawet znajdując się w - wydawać by się mogło – niesprzyjających okolicznościach jak filmowi bohaterowie.

Zielona Granica
reż. Agnieszka Holland Kino Świat

Kino Świat

Reżyserka Agnieszka Holland przedstawiła początek kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej z kilku perspektyw: tych, którzy uciekają, pomagają jako aktywiści, okoliczni mieszkańcy, ale też tych, którzy strzegą granicy i wykonują rozkazy.

Kino Familijne

Kot w butach: Ostatnie życzenie
Kot w butach: Ostatnie życzenie
reż. Joel Crawford United International Pictures Sp z o.o.

United International Pictures Sp z o.o.

Koty mają dziewięć żyć. A co się stanie, kiedy Kot w butach dowiaduje się, że przed nim już tylko jedno, ostatnie życie? Może próbować się odmłodzić przez nową stylizację brody, jednak czy to wystarczy? Wciągająca zabawa, która przyciąga przed ekran całe rodziny.

Między nami żywiołami
reż. Peter Sohn The Walt Disney Company

The Walt Disney Company

Mieszkańcy Miasta Żywiołów to Wietrzni, Glebiarze, Wodniści i Ogniści. Na co dzień żyją w zgodzie, bo przestrzegają podstawowej zasady: żywioły się nie łączą. Co się stanie, gdy ognistej Iskrze wpadnie w oko wodnisty Wodek? Uroczy film o pierwszej miłości i szukaniu siebie.

Spider-Man: Poprzez Multiwersum
reż. Joaquim Dos Santos, Kemp Powers United International Pictures Sp z o.o.

United International Pictures Sp z o.o.

15-letni Miles Morales jest Spider-Manem. Ale nawet moc superbohatera nie uchroni go przed dylematami wieku dojrzewania – w którym kierunku pójść, jakim być człowiekiem, jak wytyczyć swoją drogę? Film zachwyca widzów smaczkami na wielu poziomach.

Super Mario Bros. Film
reż. Aaron Horvath United International Pictures Sp z o.o.

United International Pictures Sp z o.o.

Czy niepozorny hydraulik może zmienić świat? Rezolutny wąsacz przekonuje, że nie można się tego bać i trzeba próbować. Film docenili zarówno zapaleni gracze, jak i ci, którzy ze światem Mario Bros spotkali się po raz pierwszy.

Wonka
reż. Paul King Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

Pojawił się w kinach w grudniu, a mimo to znalazł się wśród najchętniej oglądanych filmów w całym 2023 roku. Zachwycający Timothée Chalamet w tytułowej roli, przezabawny i pomniejszony Hugh Grant jako Umpa-Lumpa oraz bajkowy świat czekolady, który wciąga od pierwszej chwili. To receptura tego sukcesu.

Bestsellery Empiku 2023
PARTNER GŁÓWNY
PARTNERZY KATEGORII
PATRONI MEDIALNI
PARTNER
Bestsellery Empiku 2023