Film - nominacje

Od wielkiej rozrywki po prawdziwe dramaty. Potrafi wywołać wzruszenia, uśmiechy i dreszcze. Kochamy kino w różnych odsłonach i formatach, bo to emocje w czystej postaci czy impuls do rozmowy o ważnych sprawach. Oto najchętniej kupowane rodzime produkcje i kino familijne.

grafika z kolorowym przecinkiem

Kino polskie

Bestseller Empiku 2022

Dziewczyny z Dubaju

reż. Maria Sadowska, Kino Świat

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Ten film jest jak spirala. Z każdym wyjazdem, z każdym rozdziałem w życiu bohaterek, luksus i zyski są coraz bardziej oszałamiające, ale koszty – coraz większe. Twórcy, a właściwie głównie twórczynie „Dziewczyn z Dubaju” w reżyserii Marii Sadowskiej, pokazują jak zmieniał się świat pracy seksualnej i kim są jego ofiary.

Kup
okładka

Miłość, sex & pandemia

reż. Patryk Vega, Kino Świat

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Trzy przyjaciółki i ich historie, które rozpoczynają się jednej nocy. Dziennikarka (Anna Mucha) postanawia uwieść mistrza uwodzenia. Prokuratorka (Zofia Zborowska-Wrona) nie chce poddać się urokowi zagranicznego amanta. Z kolei fotografka (Małgorzata Rozenek) traci głowę dla młodszego modela. A wszystko to na początku pandemii.

Kup
okładka

Weseלe (Wesele)

reż. Wojtek Smarzowski, Kino Świat

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Wojtek Smarzowski przyzwyczaił nas do tego, że ma odwagę mierzyć się z najtrudniejszymi tematami. Tym razem, jak Stanisław Wyspiański, łączy dwa światy – ten realny i świat zjaw. Przybywają w dniu wesela, żeby wstrząsnąć ludźmi i wybudzić ich z chocholego tańca oraz zaczadzenia nienawiścią. Wstrząsające kino.

Kup
okładka

Zupa nic

reż. Kinga Dębska, Kino Świat

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Pocztówka z przeszłości – tak najkrócej można byłoby podsumować film w reżyserii Kingi Dębskiej. W małym mieszkaniu żyją rodzice (Kinga Preis, Adam Woronowicz), dwie córki i babcia (Ewa Wiśniewska). Ich życie jest takie, jak w wielu innych mieszkaniach: proste, z wieloma niedostatkami, ale z buzującymi i szczerymi emocjami.

Kup
okładka

Żeby nie było śladów

reż. Jan P. Matuszyński, Kino Świat

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Śmierć Grzegorza Przemyka to jedno z wydarzeń lat 80., które poruszyło rzesze ludzi. Gehenna bliskich, którą przeszli po tym wydarzeniu, jest tematem filmu w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Zarówno matka – Barbara (Sandra Korzeniak) jak i przyjaciel Jurek (Tomasz Ziętek) mieli poważne powody, by obawiać się o własne życie.

Kup

Kino familijne

okładka

Minionki: Wejście Gru

reż. Kyle Balda, Galapagos

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Gru ma 12 lat i marzy o tym, żeby zostać największym złoczyńcą, jakiego zna świat. Próbuje dostać się do grupy Straszliwa 6. Dostaje jedno zadanie – popełnić wykroczenie, które pokaże, że ma zadatki na bycie łobuzem. Podejmuje wyzwanie i… staje się jej wrogiem, musi uciekać. Kto mu może pomóc? Minionki!

Kup
okładka

Nasze magiczne Encanto

reż. Howard Byron, Galapagos

strzałka krzyżyk do zamknięcia

W uroczej wiosce Encanto w Kolumbii mieszka magiczna rodzina Madrigal – każdy z jej członków ma niezwykłe moce. Wyjątkiem jest dziewczynka Mirabel. Jednak, kiedy magia miasteczka jest w niebezpieczeństwie, okazuje się, że to właśnie ta jedna zwykła dziewczynka, może uratować wszystkich.

Kup
Bestseller Empiku 2022

Sing 2

reż. Garth Jennings, Galapagos

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Musicalowa grupa teatralna chce rozwinąć skrzydła. Marzą, żeby ich najnowsze dzieło, zostało pokazane na scenie teatru Crystal u znanego producenta. Szybko okazuje się, że talent i dobre pomysły, to za mało. Gdy w grę wchodzi duża sława, pojawiają się ostre zasady gry i zachowania, na które nie byli gotowi.

Kup
okładka

Skarb Mikołajka

reż. Julien Rappeneau, Kino Świat

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Pewnego dnia, po powrocie z pracy, tata Mikołajka ogłasza radosną – w jego poczuciu – nowinę. Dostał awans! A z nim wiele benefitów, w tym: przeprowadzkę do innego miasta. Dla Mikołajka to koniec świata. Jednak ani on, ani jego paczka nie podda się bez walki. Zaczynają szukać skarbu, który ma zatrzymać rodzinę na miejscu.

Kup
okładka

To nie wypanda

reż. Domee Shi, Galapagos

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Dorastanie – to właśnie przydarza się Mei Lee. W pierwszej chwili jest przerażona. Przecież miała swoje dziecięce plany, przyjaciół, tymczasem wychodzi z niej jej wewnętrzna… panda. Nowa osobowość jest większa, ma inny zapach, a przede wszystkim: nieokiełznane emocje. Ale czy ta zmiana jest na pewno zła?

Kup
PARTNER
PARTNER GŁÓWNY
PARTNERZY KATEGORII
PATRONI MEDIALNI