literatura piękna

Joanna Mokosa-Rykalska, nazywana często „Bareją w spódnicy”, debiutantka na rynku książkowym pokonała w wyścigu po statuetkę w literaturze pięknej powieściowych gigantów, m.in. Kena Folleta i Heather Morris. Jej poczucie humoru wygrało chyba jednak przede wszystkim ze sztucznie pompowaną powagą naszego życia publicznego.

strzałka do przesuwania produktów
okładka produktu

Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte

Joanna Mokosa-Rykalska

Kup

Pełne humoru, ironii i dystansu spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Czytelnicy wraz z główną bohaterką Joanną, dokładnie przyjrzą się kolejnym absurdom codzienności i wyśmieją je co do jednego. „Matka siedzi z tyłu” zachwyca nieposkromionym stylem autorki i jej celnym zmysłem obserwacji.

okładka produktu

Nigdy

Ken Follett

Kup

Najnowsza powieść Kena Folleta to studium katastrofy, gdzie najstraszniejsze wydarzenia zaczynają się od małych problemów. Autor łączy tropy znane z thrillerów i książek historycznych, tworząc świeże, intrygujące political fiction. W „Nigdy” imponuje rozmach i dopracowana co do szczegółu fabuła.

okładka produktu

Trzy siostry

Heather Morris

Kup

Heather Morris po raz trzeci stworzyła niezapomnianą opowieść, która wzrusza, smuci, ale też daje nadzieję. Tym razem śledzimy historie tytułowych bohaterek, które przysięgły, że zostaną razem bez względu na wszystko. Czy rodzinne więzy przetrwają horror wojny? Jak przeżyć w targanej wojną Europie?

okładka produktu

Informacja zwrotna

Jakub Żulczyk

Kup

Jakub Żulczyk w „Informacji zwrotnej” przedstawia nam Kanię, alkoholika poszukującego syna. Widział go dzień wcześniej, ale nie pamięta, co zaszło. Wyrazisty styl autora, nieoczywisty bohater i misternie snuta narracja dają mieszankę, obok której nie można przejść obojętnie. Dobra, mocna lektura.

okładka produktu

Dziewczyna, kobieta, inna

Bernardine Evaristo

Kup

Osobista, niezwykle aktualna i zmuszająca do myślenia. „Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo przedstawia historie kilku pokoleń czarnych kobiet żyjących w Wielkiej Brytanii. Autorka w wyjątkowy sposób łączy trudne tematy patriarchatu i rasizmu z zadziornym, niepozbawionym humoru stylem.

strzałka do przesuwania produktów

literatura popularna

B.A.Paris to kolejna pisarka, która w rywalizacji po tytuł najbardziej poczytnej pokonała tytanów literatury: Kinga, Sparksa i Mroza. Ale to też twarda „zawodniczka”: książki Paris były czterokrotnie nominowane do tytułu Bestsellera Empiku! 15 lutego statuetka powędrowała do jej rąk za „Terapeutkę” - zaprojektowaną z chirurgiczną precyzją opowieść o obsesji, kłamstwach i rosnącej paranoi.

strzałka do przesuwania produktów
okładka produktu

Terapeutka

B.A. Paris

Kup

B.A. Paris jest prawdziwą mistrzynią łączenia klasycznego thrillera z nieco bardziej mrocznym klimatem. „Terapeutka” to zaprojektowana z chirurgiczną precyzją opowieść o obsesji, kłamstwach i rosnącej paranoi. Idealny wybór dla czytelników, którzy lubią podczas lektury prowadzić własne śledztwo.

okładka produktu

Wybaczam Ci

Remigiusz Mróz

Kup

Polski król kryminałów powraca z kolejnym hitowym tytułem. Główna bohaterka widzi na messengerze męża dziwną wiadomość od nieznanej kobiety. Następnego dnia okazuje się, że ta popełnia samobójstwo. Mróz prowadzi nas w fascynującą sieć kłamstw, z której nie da się wyrwać przed skończeniem lektury.

okładka produktu

Narzeczona nazisty

Barbara Wysoczańska

Kup

Opowieść o wielkiej miłości w świecie pełnym zła. Historia dwojga zakochanych, Hani i Johanna, zostaje zderzona z cieniem rosnącego w siłę nazizmu i nadciągającej wojny, przed którą nie da się uciec. Piękna, wzruszająca i pełna ogromnych emocji - Barbara Wysoczańska wie, jak poruszyć serca czytelników.

okładka produktu

Później

Stephen King

Kup

Stephen King po raz kolejny udowadnia, że tytuł „Króla Grozy” należy mu się jak nikomu innemu. W „Powrocie” poznajemy małego Jamiego, który od lat widzi zmarłych - a takie nadnaturalne zdolności zawsze mają swoją cenę. Przerażająca, świetnie przemyślana książka, która zostanie z nami na długo.

okładka produktu

Powrót

Nicholas Sparks

Kup

Nicholas Sparks to obecnie jeden z najważniejszych twórców książkowych romansów. W „Powrocie” znajdziemy wszystko, za co fani pokochali autora - niezapomnianych bohaterów, miłosne intrygi i sekrety czekające na odkrycie. Czy Trevor i Natalia mają szansę na szczęście? Czy przeszłość da o sobie znać?

strzałka do przesuwania produktów

rozwój osobisty

Bestseller Empiku 2021 w tej kategorii przypadł publikacji, która łączy profesję i pasję autorki - wiedzę psychologiczną z poetycką lekkością oraz umiejętnością budowania metafor i porównań przemawiających do wyobraźni czytelniczek. Wygrała „Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro - jedna z czterech nominowanych książek z dziedziny rozwoju osobistego napisanych przez kobiety dla kobiet.

strzałka do przesuwania produktów
okładka produktu

Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Natalia de Barbaro

Kup

Pełna wrażliwości, empatii i kobiecego spojrzenia - „Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro to obowiązkowa lektura dla wszystkich czytelniczek szukających odpowiedzi na najważniejsze pytania. Autorka przede wszystkim doradza, jak wsłuchać się w kobiecą intuicję i odkryć własne potrzeby i marzenia.

okładka produktu

Dobrostan.
O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu

Agnieszka Maciąg

Kup

„Dobrostan” to jedna z tych książek, które napełniają pozytywną energią i dają motywację do dalszego działania. Agnieszka Maciąg dzieli się swoimi doświadczeniami i praktycznymi radami, jak osiągnąć szczęście i spokój. Bo przecież w życiu chodzi o to, żeby dobrze się ze sobą czuć!

okładka produktu

Napisz i spal

Sharon Jones

Kup

„Napisz i spal” to książka, której współautorem jest sam czytelnik. Całość stanowi formę specyficznego dziennika - autorka pomaga w twórczej aktywności, zadając pytania czy stawiając wyzwania w formie rysunków i skojarzeń. Jeden z tych tytułów, które pozwalają dowiedzieć się więcej o nas samych.

okładka produktu

Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko

Robin Sharma

Kup

Robin Sharma, autor hitowego „Mnicha”, to obecnie jeden z najważniejszych guru rozwoju osobistego na świecie. W nowym poradniku Sharma dzieli się z czytelnikami radami dotyczącymi walki ze stresem, lepszej koncentracji czy pobudzania kreatywności. A wszystko to w oparciu o zmianę porannej rutyny.

okładka produktu

Kobiety, które czują za bardzo

Katarzyna Kucewicz

Kup

Poradnik dla czytelniczek o wysokiej wrażliwości i osób, które chcą znaleźć metody na radzenie sobie z emocjami w świecie pełnym bodźców. Katarzyna Kucewicz uczy, jak zaakceptować swoją naturę i znaleźć jej pozytywne strony. Pokazuje też, że wysoka wrażliwość może być naszym sprzymierzeńcem!

strzałka do przesuwania produktów

literatura polska dla dzieci

Zbiór opowiadań, opowieści biograficzne, kryminał, powieść obyczajowa i fantasy - nominacje w tej kategorii to niezły przegląd gatunkowy. Nie po raz pierwszy czytelnicy przyznali Bestsellera Empiku fabule ze świata „Magicznego drzewa” Andrzeja Maleszki. „Stwór” to świetnie skonstruowana opowieść, w której bohaterowie mogą liczyć na swoich przyjaciół, ich wsparcie i pomysłowość, a więc i młodym czytelnikom łatwo się z nimi zaprzyjaźnić.

strzałka do przesuwania produktów
okładka produktu

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Andrzej Maleszka

Kup

Seria „Magiczne Drzewo” od lat podbija serca fanów spragnionych dobrej literatury dla dzieci z elementami fantastycznymi. Tym razem Andrzej Malaszka przedstawia nieznane historie znanych bohaterów - w „Stworze” odkrywamy nowe perypetie Julki. Jak zwykle czeka nas masa przygód i dobrej zabawy.

okładka produktu

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!

Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra

Kup

Ciepła i rozwijająca książka, która sprawi przyjemność zarówno najmłodszym czytelnikom, jak i ich rodzicom. Wraz ze stworkiem Pinkiem odkryjemy, czym naprawdę jest przyjaźń i po czym poznać prawdziwego przyjaciela. Autorki dobrze wiedzą, jak poruszać trudne tematy w odpowiedni dla dzieci sposób.

okładka produktu

Wszystkie kolory świata

Opracowanie zbiorowe

Kup

Zbiór 20 opowiadań stworzonych przez znanych polskich artystów, który stanowi laurkę dla otwartości i równości. We „Wszystkich kolorach świata” znajdziemy pełne zrozumienia spojrzenie na kwestie odmienności, akceptacji siebie, wzajemnego szacunku i bezpieczeństwa. Dla czytelników w każdym wieku.

okładka produktu

Opowieści na dobranoc.
100 historii niezwykłych Polek

Sylwia Chutnik

Kup

Rodzima wersja jednej z najsłynniejszych serii książek dla dzieci. „Opowieści na dobranoc” są zbiorem historii Polek, którymi warto się inspirować. Autorką opowieści jest Sylwia Chutnik - polska pisarka, feministka i działaczka społeczna. Ważna i mądra lektura - i to nie tylko dla dziewczyn!

okładka produktu

Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi

Agata Romaniuk

Kup

Najprawdziwszy kryminał i to w wersji dla dzieci? Agata Romaniuk udowadnia, że można stworzyć wciągającą historyjkę detektywistyczną, odpowiednią dla najmłodszych. Wraz z kocimi bohaterami rozwiążemy zagadkę zniknięcia rybnego przysmaku. Nie zabraknie galerii wyrazistych bohaterów i dobrego humoru.

strzałka do przesuwania produktów

audiobook

Odbiorcy pokochali format seriali audio i kolejny rok z rzędu najchętniej słuchali produkcję Empik Go - tym razem dźwiękową adaptację powieści Wojciecha Chmielarza „Wilkołak”. Tajemnica, akcja mrożąca krew w żyłach, świetna obsada i realizacja - to nie mogło zakończyć się inaczej, choć konkurencja w kategorii „audiobook” była jak zwykle bardzo ostra.

strzałka do przesuwania produktów
okładka produktu

Wilkołak - Serial Oryginalny Empik Go

na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza

Kup

Nierozwiązana sprawa z przeszłości wraca podczas pogrzebu mecenasa Wolskiego. To za jego sprawą uwolniono mordercę Igi. Detektyw Dawid Wolski od dawna czuł, że coś jest nie tak. Kiedy na pogrzebie ojca widzi zmarłą dziewczynę, wykorzystuje pretekst, by powrócić do starej sprawy.

okładka produktu

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Natalia de Barbaro

Kup

Książka Natalii de Barbaro to rozważania dotyczące kobiet, ról narzucanych im przez społeczeństwo i zbyt wysokich wymagań. „Czuła przewodniczka” jest podróżą pełną ważnych pytań, w której znaleźć można receptę na uwolnienie się od ciągłej presji oraz odnalezienie radości w codziennym życiu.

okładka produktu

Wizjer

Magdalena Witkiewicz

Kup

Laura to samotna matka zajmująca się prognozowaniem zachowań i potrzeb konsumentów. Od pewnego czasu w jej życiu dzieją się niepokojące rzeczy. Znajomi znikają bez powodu, popełniają samobójstwa lub ulegają wypadkom. Bohaterka próbuje odnaleźć przyczynę zdarzeń, co naraża ją na niebezpieczeństwo.

okładka produktu

Zabójcza przyjaźń

Alice Feeney

Kup

Anna jest dziennikarką, Jack nadkomisarzem. Po stracie dziecka rozwodzą się. Kiedy w miasteczku Blackdown dochodzi do morderstwa przyjaciółki kobiety, ich drogi znowu się krzyżują. Tymczasem zamordowana zostaje kolejna osoba. Pojawia się zasadnicze pytanie: Kto jest zabójcą, a kto ofiarą?

okładka produktu

Gra Luizy - Serial Oryginalny Empik Go

według scenariusza Anny Robak-Reczek

Kup

Autorski serial audio w świetnej obsadzie. Luiza ma stwierdzone zaburzenia osobowości. Jej spryt, bezwzględność i konsekwencja sprawiają, że odnajduje się w każdej sytuacji. W życiu uczuciowym i zawodowym to ona rozdaje karty. Jak daleko gotowa jest się posunąć, dążąc do celu?

strzałka do przesuwania produktów

podcast

Od początku swojej historii nagrody Empiku wskazywały trendy w kulturze. Dlatego nie mogło zabraknąć w tym roku cieszących się coraz większym zainteresowaniem podcastów. Wśród nominacji przeważały serie opowieści typu true crime, a statuetkę Bestsellera Empiku 2021 zdobyło „Kryminatorium”, w którym Marcin Myszka relacjonuje przerażające zbrodnie XXI wieku.

strzałka do przesuwania produktów
okładka produktu

Kryminatorium Empik Go 2

Marcin Myszka

Kup

Specjalna seria najpopularniejszego podcastu kryminalnego w Polsce. Sprawy rodem z najlepszych thrillerów, które wydarzyły się naprawdę. W odcinkach przedstawiane są przerażające zbrodnie z XXI wieku. Marcin Myszka opowiada historie pełne zawiłych intryg opracowanych przez psychopatyczne umysły.

okładka produktu

Zagadki Kryminalne Empik Go

Karolina Anna

Kup

Mrożące krew w żyłach sprawy, które wstrząsnęły światem. Brutalne morderstwo 18-letniej dziewczyny, tajemnicze zaginięcie młodej kobiety, zabójstwo żony, zlecone przez kochającego męża - to jedne z wielu wydarzeń, których rozwiązanie zajęło kilkadziesiąt lat.

okładka produktu

Muzyczka Okuniewskiej

Joanna Okuniewska

Jedna z najpopularniejszych polskich podcasterek, Joanna Okuniewska dzieli się ze słuchaczami tym, co jej w duszy gra. To przyjemna i sentymentalna podróż przez świat muzyki, która ma dla autorki wyjątkowe znaczenie. Od muzyczek klasyczek, przez piosenki w spadku po ex, aż po zapomniane utwory.

okładka produktu

W poszukiwaniu pełni

Natalia de Barbaro

Kup

Podcast Natalii de Barbaro (autorki książki „Czuła przewodniczka”) zabiera słuchaczy do świata zmysłów. „W poszukiwaniu pełni” to cykl rozmów, w których psycholożka wraz z zaproszonymi rozmówcami porusza tematy związane z szeroko pojętym odczuwaniem.

okładka produktu

Piąte: Nie zabijaj. Droga po kres

Justyna Mazur

Kup

W specjalnej serii „Droga po kres” Justyna Mazur przedstawia najciekawsze zagadki kryminalne z Polski i zza granicy, które miały miejsce w podróży. Przerażające morderstwa, nagłe zaginięcia oraz wstrząsające historie. Niektóre z przedstawionych spraw do dzisiaj nie zostały rozwiązane.

strzałka do przesuwania produktów
Partner:
Partner główny:
Partner Odkryć Empiku:
Patroni medialni: