Po zeszłorocznej statuetce dla „Tatuażysty z Auschwitz” polscy czytelnicy po raz kolejny docenili książkę o podobnej tematyce. Inspirowana życiem Niemki prowadzącej przedszkole dla obozowych dzieci książka „Kołysanka z Auschwitz” przyniosła Mario Escobarowi statuetkę Bestsellera Empiku 2019 w kategorii literatura piękna. Ponadczasowa historia porusza szczególnie dzięki postaci głównej bohaterki, która udowadnia, że odwaga i miłość potrafią przezwyciężyć terror wojny. A oto wszystkie tytuły pretendujące do tytułu Bestsellera Empiku 2019 w kategorii literatura piękna (kolejność alfabetyczna). To po te książki wydane w 2019 roku najchętniej sięgali miłośnicy literatury pięknej.

Statuetkę Bestsellera Empiku 2019 w kategorii literatura obyczajowa za kontynuację bestsellerowej serii o Laurze Biel pt. „Kolejne 365 dni” odebrała na gali 4 lutego Blanka Lipińska. A kto rywalizował z nią o miano najbardziej poczytnego autora w tej kategorii? Poniżej prezentujemy czołową piątkę (alfabetycznie/wg tytułów) zgodną z Waszymi codziennymi wyborami i zakupami w salonach Empik i na Empik.com w 2019 roku.

Jeden z najbardziej oczekiwanych thrillerów ubiegłego roku – „Pacjentka” Alexa Michaelidesa – otrzymał Bestsellera Empiku 2019 w kategorii kryminał/sensacja/thriller. Historia Alicii Berenson, która po dopuszczeniu się zbrodni trafia na oddział psychiatryczny, to debiutancka powieść Michaelidesa. A które książki, obok „Pacjentki” najbardziej trzymały w napięciu czytelników w 2019 roku? Poniżej prezentujemy najchętniej wybierane tytuły wydane w 2019 roku z kategorii kryminał/sensacja/thriller.

Statuetka Bestsellera Empiku 2019 powędrowała do rąk Andrzeja Maleszki – autora książki „Magiczne Drzewo. Pióro T-Rexa”. To kolejny tom z wydawanej od ponad 10 lat serii, okazał się być najchętniej wybieraną przez czytelników książką w kategorii literatura dla dzieci. Maleszka po raz kolejny udowodnił, że mądra fabuła, odrobina humoru i wyobraźni to ponadczasowe połączenie, dzięki któremu z sukcesem trafia do kolejnych pokoleń młodych czytelników. Obok tej książki, w 2019 roku rodzice najmłodszych czytelników również chętnie wybierali poniższe tytuły (kolejność alfabetyczna).

Obecny na gali Bestsellerów Empiku 2019 Alex Michaelides miał podwójny powód do radości, triumfując – obok kategorii kryminał – także wśród audiobooków. To jego „Pacjentka” w interpretacji Ewy Abart i Marcina Popczyńskiego okazała się największym hitem 2019 roku w Empiku i aplikacji Empik Go - zyskała największy poklask wśród słuchaczy. Książki do słuchania to coraz bardziej popularna kategoria w Empiku. Przedstawiamy czołową piątkę audiobooków 2019 roku – w kolejności alfabetycznej.

Regulamin konkursu „Bestsellery empiku 2018”

Partner medialny:
Sponsor gali:
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.