Bestsellery Empiku 2023 - Nominacje

Audio

Nominacje

Cyfrowy świat daje wolność wyboru. I drugie życie klasycznym formom przekazu – takim jak książki i literatura. Ulubioną audycję chcesz odsłuchać wtedy, gdy masz czas i ochotę, a niekoniecznie wtedy, gdy jest emitowana. W tej kategorii nagradzamy lektorów i autorów najpopularniejszych audiobooków, twórców porywających superprodukcji audio oraz TOPowych podcasterów.

Partnerem kategorii Audio jest BP

Audiobooki

Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Joanna Kuciel-Frydryszak, czyta Maria PeszekWydawnictwo Marginesy

Wydawnictwo Marginesy

Ważna książka rzucająca nowe światło na polską historię i oddająca głos osobom, które do tej pory w historii głosu nie miały. Joanna Kuciel-Frydryszak bierze ponownie na warsztat temat wiejskich kobiet. „Chłopki” imponują na poziomie intelektualnym i wstrząsają na poziomie emocjonalnym.

KUP
Florystki
Alicja Sinicka, czyta Anna Szawiel Wydawnictwo W.A.B.

Wydawnictwo W.A.B.

Alicja Sinicka jest mistrzynią zaburzania sielskich obrazków. Nie inaczej jest w przypadku książki „Florystki”. Historia Heleny Bardo, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach ma przepiękne kwiatowe tło. To właśnie ukochane przez Helenę kalie były niemymi świadkami zbrodni.

KUP
Ludzie z mgły
Izabela Janiszewska, czyta Filip Kosior Czwarta Strona

Czwarta Strona

Zaginięcie młodej dziewczyny, senna miejscowość na Podlasiu i unosząca się nad wszystkim gęsta, ponura mgła – to świetny punkt wyjściowy dla mrocznego thrillera, a z każdym rozdziałem jest tylko lepiej. Janiszewska tka zapadającą w pamięć opowieść, który zachwyca wywołującą dreszcze atmosferą.

KUP
Rodzina Monet. Królewna, tom 2, część 1
Weronika Anna Marczak, czyta Zuzanna Pawlukiewicz-Jaworska You&YA

You&YA

„Rodzina Monet” to absolutny fenomen literacki, który podbił serca czytelników i czytelniczek rodzimego Young Adult. Opowieść o Hailie Monet i jej relacji z braćmi jest świetnie poprowadzoną historią wchodzenia w dojrzałość, odkrywania siebie i tego, czego chce się od życia będąc „młodą dorosłą”.

KUP
Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności
Natalia de Barbaro, czyta Maja Ostaszewska Wydawnictwo Agora

Wydawnictwo Agora

Natalia de Barbaro przygląda się kwestii wolności z perspektywy kobiet, które jej nie doświadczają. Autorka na części pierwsze rozkłada pogoń za sukcesem, potrzebę spełniania oczekiwań czy życie pod presją. Jednocześnie zachęca do przerwania tego schematu i zagrzewa do walki o siebie.

KUP

Superprodukcja audio

Fucking Monterosa
Anna Kazejak, Filip Kasperaszek, Ewa Rozenbajgier Empik Go

Wydawnictwo Agora

Druga część superprodukcji opowiadającej o problemach związkowych 40-latków – Mai, Huberta i Dawida. Bohaterowie udają się do włoskiego ośrodka narciarskiego, gdzie przyjdzie czas na autorefleksje. Nie będzie to jednak łatwe, szczególnie gdy na horyzoncie pojawi się była żona Dawida.

KUP
Mierzeja 2. Ostatni przypływ
Wojtek i Zygmunt Miłoszewscy Empik Go, Wydawnictwo W.A.B.

Empik Go, Wydawnictwo W.A.B.

Kontynuacja hitowego serialu audio braci Miłoszewskich, w którym poznajemy dalsze losy ulubionych bohaterów. Tajemnicza substancja z czasów II wojny światowej dostaje się do krwiobiegu uprowadzonego Roberta Kąkola. Jakie skutki odczuje i czy uda się go uratować? Zaczyna się prawdziwy wyścig z czasem.

KUP
Przygody Baltazara Gąbki
Stanisław Pagaczewski Empik Go, Wydawnictwo Literackie

Empik Go, Wydawnictwo Literackie

Kultowa opowieść, która łączy pokolenia. W głównych rolach można usłyszeć m.in. Artura Barcisia, Roberta Makłowicza czy Wiktora Zborowskiego. Niesamowita podróż do czasów dzieciństwa ze znakomitym humorem. Na pewno zaciekawi też najmłodszych, którzy jeszcze nie słyszeli o Gąbce!

KUP
Skóra
Katarzyna Janiszewska Empik Go

Empik Go

Historia mrożąca krew w żyłach, oparta na faktach. Studentka religioznawstwa została brutalnie zamordowana, a jej skórę wrzucono do Wisły. Twórcy słuchowiska podejmują próbę odpowiedzi na bardzo trudne pytania dotyczące tego, co kształtuje mordercę i czy rodzi się on złym człowiekiem.

KUP
Stacja
Jakub Szamałek Empik Go, Wydawnictwo W.A.B.

Empik Go, Wydawnictwo W.A.B.

Słuchowisko na podstawie książki Jakuba Szamałka. Dowódczyni wyprawy kosmicznej zmierzy się z awarią zagrażającą życiu astronautów oraz konfliktem na linii USA-Rosja. A dookoła nie ma nikogo, kto mógłby przyjść z pomocą. W rolach głównych Agnieszka Żulewska i Marcin Bosak.

KUP

Podcast

Dialogi Waginy i Penisa 2
Jagna Kaczanowska, Beata Biały, Andrzej Gryżewski

Drugi sezon podcastu poruszającego kwestie związane z seksualnością. Troje ekspertów omawia ważne tematy, przedstawiając je z punktu widzenia kobiet i mężczyzn – bez tabu, za to z poczuciem humoru oraz sporą dawką wiedzy. W każdym odcinku pojawiają się też wypowiedzi znanych osób.

KUP
Egzorcyzmy. Przerażająca historia Anneliese Michel
Mikołaj Kołyszko
Religioznawca przygląda się sprawie Niemki, która w latach 70. została uznana za opętaną i przeszła serię egzorcyzmów. Kołyszko próbuje dowiedzieć się, co tak naprawdę przydarzyło się dziewczynie – rozmawia z osobami z różnych dziedzin – lekarzami, psychologami, ale też kapłanami czy okultystami.
KUP
Kieruj się w kosmos
Jarosław Juszkiewicz

Mądry podcast dla młodszych słuchaczy, który przybliża zagadnienia związane z kosmosem. W tę ciekawą podróż zabiera słuchaczy wyjątkowa osoba – Jarosław Juszkiewicz, którego głos znamy z systemu nawigacji. O tym, jak powstał kosmos i wielu innych zagadnieniach, opowiada w aż 9 odcinkach.

KUP
Kryminatorium. Mordercy PRL
Marcin Myszka

Król polskich podcastów kryminalnych powrócił z nową serią „Kryminatorium”. Tym razem odkrywa tajemnice największych seryjnych morderców z PRL-u. W ponad godzinnych odcinkach omawia kulisy policyjnych śledztw oraz przygląda się najmniejszym szczegółom zbrodni, od których włos jeży się na głowie.

KUP
Profiler
Jolanta Gwardys, Jan Gołębiowski

Bardzo ciekawy podcast przybliżający kulisy pracy policyjnego profilera. W 6-odcinkowej serii przedstawiono kilka historii kryminalnych – w każdej z nich o pomoc zostaje poproszony Jan Gołębiowski, jeden z najbardziej znanych polskich profilerów.

KUP
Bestsellery Empiku 2023
PARTNER GŁÓWNY
PARTNERZY KATEGORII
PATRONI MEDIALNI
PARTNER
Bestsellery Empiku 2023