Pokój ucznia

Pokój ucznia

Stoisz przed dylematem, jak urządzić wygodny, funkcjonalny, a jednocześnie ładny i modny pokój dla ucznia? W zależności od tego, czy jesteś rodzicem kilkulatka przygotowującego się do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej, czy może nastolatka uczęszczającego do szkoły średniej, będziesz musiał nieco inaczej podejść do projektowania pokoju dla ucznia. W empik.com znajdziesz nie tylko meble do pokoju dziecięcego i młodzieżowego, ale i dodatki, jakie pozwalają nadać takim pomieszczeniom odpowiedni charakter i klimat. Sprawdź, jakie sprzęty i elementy wystroju wnętrza oferujemy Tobie i Twojemu dziecku w ramach akcji promocyjnej Back to School.

Jak urządzić pokój ucznia?

Odpowiedz sobie na pytanie, jak Ty byś widział pokój ucznia. Czy ma to być pokój dziecięcy czy młodzieżowy? Podstawowym sprzętem, jaki musisz umieścić w takiej przestrzeni jest biurko dla dziecka z wygodnym i ergonomicznym krzesłem. Zwróć uwagę na fakt, że Twoja pociecha będzie potencjalnie wiele czasu spędzała w tym miejscu, dlatego zarówno krzesło, jak i biurko powinny być dobrane ściśle pod kątem jego wieku i wzrostu.

Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać? Z regulacją wysokości i kąta odchylenia oparcia, z wyprofilowanym siedziskiem, z podłokietnikami i możliwością ich regulacji. Takie krzesło obrotowe bez trudu dopasujesz do zmieniających się potrzeb syna czy córki.

Prócz biurka i krzesła zmieścić musisz w pokoju ucznia wygodne łóżko z odpowiednim materacem, do tego szafę na ubrania i regał na zabawki, książki i rzeczy osobiste swojego dziecka.

Wyposażenie pokoju ucznia

W pokoju dziecięcym, w którym ma mieszkać uczeń, prócz mebli, powinny znaleźć się takie elementy jak lampka na biurko, która nie może oślepiać pociechy, a musi zapewniać odpowiednie doświetlenie przestrzeni roboczej. Dobrze by było, aby lampka ta rozświetliła mrok, kiedy dziecko zechce czytać książki czy uczyć się po zmierzchu.

Na biurku umieść też organizer do segregacji długopisów, ołówków i innych artykułów biurowych. Jeśli Twoje dziecko korzysta już z komputera, przyda mu się podkładka pod mysz z wyprofilowaną poduszeczką odciążającą nadgarstek. Dopasuj pod względem kolorystycznym wszystkie elementy wystroju, aby stworzyć spójną, miłą dla oka kompozycję w pokoju ucznia i ułatwić przez to naukę swojej pociechy.

więcej

Przestrzeń do nauki

Urządzamy pokój ucznia

Urządzamy pokój dziecka

przedszkolak uczen licealista