Kącik do nauki – najważniejsze miejsce w pokoju

Podczas urządzania pokoju dziecięcego musimy pamiętać, że w przypadku uczniów (zarówno klas podstawowych, jak i szkoły średniej) kącik do nauki zazwyczaj staje się centralnym punktem pomieszczenia. W końcu to przy biurku dziecko spędza masę czasu, czy to podczas odrabiania lekcji, czy zabawy przed komputerem. Odpowiednio dobrany fotel do biurka ma ogromny wpływ na komfort pracy – warto więc poświęcić mu chwilę czasu i dokonać przemyślanego zakupu.
 

Krzesło do biurka dla ucznia

 

Fotele dla dzieci – liczy się wygoda

Wybierając idealny fotel, zwróćcie uwagę na modele, których oparcie zostało wyprofilowane w taki sposób, aby ułatwić przyjęcie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Dzięki temu możemy uniknąć garbienia się u dziecka, które szczególnie często pojawia się właśnie w wieku szkolnym. Samo siedzisko powinno być odpowiednio szerokie, nie za twarde, ale przy tym odporne na odkształcenia.

 

Krzesło do biurka dla ucznia

 

Ważne jest także odpowiednie dobranie rozmiaru fotela do wieku dziecka. W przypadku uczniów podstawówki postawmy na krzesła młodzieżowe, dostosowane do ich wzrostu. Jeżeli jednak szukamy krzesła dla nastolatka, spokojnie możemy zdecydować się na fotele biurowe – będą wygodne, a jednocześnie posłużą przez dłuższy czas.

 

Krzesło dla ucznia

 


Zainteresował cię temat? Sprawdź nasze pozostałe artykuły:


Fotel do biurka dla dziecka – co jest ważne?

Podczas poszukiwań idealnego fotela do biurka zwracajmy uwagę na dodatkowe udogodnienia przygotowane przez producentów. Doskonałym wyborem będzie krzesło obrotowe na kółkach. Można na nim łatwo zmienić pozycję względem biurka, przesunąć się czy podjechać do szafki po potrzebny podręcznik – bez ciągłego wstawania, ręcznego przesuwania krzesła i niepotrzebnego rozpraszania się.

 

krzesło do biurka dla ucznia

 

Fotel z podłokietnikami to dobra opcja, chociaż nie sprawdzi się w każdym przypadku. Podparcia po bokach stanowią komfortowe wsparcie dla rąk, ale jednocześnie taki fotel zajmuje stosunkowo więcej miejsca, co może być kłopotliwe w przypadku małych pokoi. Jeżeli nie dysponujemy dużym metrażem, rozważmy wariant bez podłokietników.

Istotna w tej kwestii jest jakość samego krzesła i obicia materiału, a więc odporność na zabrudzenia, zadrapania i przetarcia. Niektóre modele foteli biurowych są wyposażone w specjalne wywietrzniki na oparciu, które zapobiegają poceniu się – świetna opcja na upalne dni. 

 

Krzesło dla ucznia

 

Krzesło do pokoju ucznia – w jego stylu!

Przy tym wszystkim nie zapominajmy, że nowe krzesło musi się podobać przyszłemu właścicielowi. Zazwyczaj chcemy wybrać mebel, który będzie spójny ze stylem, w jakim urządzony został pokój dziecka i nic w tym dziwnego. Ale jeżeli dziecku zależy np. na kolorowym wzorze w zwierzątka – nie bądźmy z założenia przeciwni.

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się krzesła gamingowe, zaprojektowane z myślą o zapalonych graczach. Ich nowoczesny, nieco krzykliwy design może z początku być szokiem dla niektórych rodziców przyzwyczajonych do bardziej stonowanego stylu. Jednak nie oceniajmy książki po okładce – fotele gamingowe to fantastyczny wybór do pokoju ucznia. W końcu zostały specjalnie zaprojektowane, by zapewniać maksymalny komfort osobom, które spędzają na nich wiele godzin. A jeżeli ich posiadanie sprawi dziecku radość – to dodatkowy plus!

 

Kolorowe krzesło do biurka

 

Więcej poradników znajdziesz na Empik Pasje w dziale Urządzam i Dekoruję.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com