Stephan King

Jeden z najbardziej znanych światowych pisarzy, głównie literatury grozy. Mówi się, że również najbogatszy. Nie ma się co dziwić, skoro od debiutu powieścią „Carrie” w 1974 roku wydał około 100 książek. Wiele z nich doczekało się również ekranizacji. Wydaje po jednej, dwóch książkach rocznie, a w wywiadach zdradza, że podczas pracy nad książką zazwyczaj nie wie, jak potoczy się akcja. Swoją pracę twórczą porównuje do pracy rzemieślnika, co daje wyraz w publikacji poświęconej autoanalizie swojego warsztatu pt. „Jak pisać? Pamiętnik rzemieślnika”.

 

 

Katarzyna Michalak

Publikuje nieustannie od 2007 roku, wydając od tego czasu ponad 30 książek, w tym kilkanaście bestsellerów. Może sposobem na wenę jest różnorodność gatunkowa, bowiem autorka nie ogranicza się do jednego klimatu – wydaje powieści obyczajowe, sensacyjne, ale również erotyki i fantasy. Premiera kolejnej powieści Katarzyny Michalak, „Ściganego” ma miejsce 5 września. Pozycja idealna dla entuzjastów śledzenia miłosnych perypetii bohaterów i zmian, które uczucie w nich powoduje. Czy będzie to kolejny bestseller na półkach Empiku?

 

 

Remigiusz Mróz

Zadebiutował w 2013 roku, aż sześć lat później od wspomnianej Katarzyny Michalak, a mimo to również w swojej bibliografii ma już 30 pozycji. Podobnie do poprzedniczki sięga po różne gatunki – powieści grozy, kryminał, thriller, science fiction, ale nigdy nie daje czytelnikom nudzić się podczas lektury. Wrześniowa tegoroczna premiera książki „Kontratyp” to kontynuacja serii z postacią Joanny Chyłki, prawniczki mierzącej się z zagadkami i własnymi słabościami. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę śmierci trójki polskich wspinaczy?

 

 

Alek Rogoziński

Kolejny twórca lubiący kryminały, jednak to, co odróżnia Alka Rogozińskiego od innych pisarzy to komediowy wymiar tego gatunku. Zadebiutował w 2015 roku komedią kryminalną „Ukochany z piekła rodem” i nie przestaje pisać. Wydał od tego czasu 9 książek oraz dwie antologie. W październiku kolejna premiera, która ukaże się pod tytułem „Zbrodnia w wielkim mieście”. Tym razem ofiarą padł szef jednego z czasopisma, a motyw posiada wiele osób – pracownicy, żona, spadkobierca wszystkich interesów, a także wierzyciele.

 

 

Katarzyna Bonda

Nazywana mistrzynią polskiego kryminału, a wszystkie jej powieści okazały się bestsellerami. Od debiutu książką „Sprawa Niny Frank” w 2007 roku  wydała 8 powieści, dwie publikacje zbiorcze i poradnik „Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania”. Mamy nadzieję, że pracuje już nad kolejną powieścią, bo czekają na nią nie tylko polscy czytelnicy, ale również z dwunastu innych krajów, które wykupiły do tej pory prawa do wydań. W przeciwieństwie do Stephana Kinga, Bonda woli pracować schematycznie – opracować plan powieści, stworzyć dokładną charakterystykę bohaterów.

 

 

Kogo jeszcze dodalibyście do listy najpłodniejszych pisarzy?